Skocz do zawartości

wymiana procesora fx czy I5


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez dodo,

Recommended Posts

Witam.

 Doszedłem do wniosku że cas najwyższy na zmiane wysluzonego phenoma 2 945 na cos nowego .

Pytanie pada na  2 modele procesorów

1 fx 8350 + asus m5a99fx pro r2.0 + noctua d14

2 I5 3570k + plyta glowna ???? + noctua

Komputer glownie uzywany do gier.

Dreczy mnie jedno pytanie co teraz lepiej na przyszlosc 4 mocne czy 8 od amd.

Patrzac na nowe gry to fx-y zaczynaja pokazywac pazurki, sam już nie wiem?

Edytowane przez poncjusz
Link to post
Share on other sites

A co z tą wielką wielowatkowścią na przyszłośc czy poprostu miedzy bajki wsadzic.

Jak intela to nie lepiej już poczekać na podstawke 1150 zmiana proca na przyszlosc jest mozliwosc.

A pod Amd jest zawsze mozliwosc wsadzenia steamroller na AM3+.

 
Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Jeśli Ci się bardzo nie spieszy to moim zdaniem poczekaj spokojnie na Haswella i nie pakuj się w FXy bo to byłby strzał w stopę - to nie są procesory do gier(mniejsze ipc niż w Phenomie II). :)

Link to post
Share on other sites

A daj spokuj z tym Phenomem moj sie kreci się na 3.2 Ghz to jest jego max :>

Ciekawe ile ten haswell kosztowac bedzie bo jak cena bedzie podobra do tej z 3570k to bedzie niezle.

tylko ta wielowatkowosc spedza mi sen z powiek crysis 3 , far cry 3, battlefield 3,4 ?, tomb raider i inne nowe.

Edytowane przez poncjusz
Link to post
Share on other sites

Witam.

 Doszedłem do wniosku że cas najwyższy na zmiane wysluzonego phenoma 2 945 na cos nowego .

Pytanie pada na  2 modele procesorów

1 fx 8350 + asus m5a99fx pro r2.0 + noctua d14

2 I5 3570k + plyta glowna ???? + noctua

Komputer glownie uzywany do gier.

Dreczy mnie jedno pytanie co teraz lepiej na przyszlosc 4 mocne czy 8 od amd.

Patrzac na nowe gry to fx-y zaczynaja pokazywac pazurki, sam już nie wiem?

Pograsz na jednym i drugim, ale z dużą przewagą i5.

Gry chodzą na 2-4 wątkach. Rdzenie AMD są kilkadziesiąt procent wolniejsze zegar w zegar od intela.

Resztę możesz sam policzyć. Gdyby ciocia miała wąsy czyli  programy chodziły na 6-8 watkach pewnie AMD był by porównywalny. 

Inaczej zwykła matematyka.....

Link to post
Share on other sites

poszukaj sobie na youtube testów FX vs i5/i7 i sam wymyśl. Zauważyłem, że na tym forum ciężko cokolwiek obiektywnego oczekiwać ;) ja osobiście szedł bym ceną a nie za wszelką moc 300fps w BF3. FXy nie są złymi prockami, FX-6300 spokojnie przegania mojego PII 955, miałem do czynienia z nim i uważam go za dobry proc, taki FX-8xxx BF3 na ultra spokojnie ;) a jak ten się zmęczy to sprzedać tego i wpakować steamrollera, w przypadku intela jesteś uziemiony przy 1155 bo będzie nowa 1150... Nie patrz na TDP bo to dużego znaczenia w rachunkach nie ma, to tylko marketing intela.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

poszukaj sobie na youtube testów FX vs i5/i7 i sam wymyśl. Zauważyłem, że na tym forum ciężko cokolwiek obiektywnego oczekiwać ;) ja osobiście szedł bym ceną a nie za wszelką moc 300fps w BF3. FXy nie są złymi prockami, FX-6300 spokojnie przegania mojego PII 955, miałem do czynienia z nim i uważam go za dobry proc, taki FX-8xxx BF3 na ultra spokojnie ;) a jak ten się zmęczy to sprzedać tego i wpakować steamrollera, w przypadku intela jesteś uziemiony przy 1155 bo będzie nowa 1150... Nie patrz na TDP bo to dużego znaczenia w rachunkach nie ma, to tylko marketing intela.

Też widziałem te testy, dają do myslenia a to ze I5 maja kilka klatek wiecej to malo interesujace no i amd wychodzi taniej. Na takim fx nie bedzie sie chyba nic ciąć bo wiecej to grafika ma do powiedzenia. narazie mam 6970 ale tylko czeka na 8970 radka i biore od reki. Zawsze jedną serie odpuszczam sobie.

Edytowane przez poncjusz
Link to post
Share on other sites

http://pclab.pl/art52137-3.html  - procesor taktowany 1GHz mniej i tak jest wydajniejszy od fxa - to świadczy o tym jak udana jest architektura fxa. :->

 

Dokładnie, do gier to nawet nie trzeba się zastanawiać, co jest wydajniejsze ;). Mity o przyszłościowości FX raczej też można wsadzić między bajki, gry nigdy nie będą wykorzystywały ośmiu rdzeni. Po prostu nie da się wszystkiego zrównoleglić, co doskonale pokazuje najnowszy Crysis 3.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że nic ciąć się nie będzie.

 

@rezerwuar

Dlatego domyślnie AMD mają wyższe taktowania, skoro tak super to czemu Intel nie wydał z taktami takie jak AMD?? Wtedy można było by je porównywać. A nie zaniżać możliwośći AMD zniżając taktowanie. To bez sensu jest... Rozumiem, że jeśli AMD by mogło dygać 10GHz i było szybsze od Intela to byście też AMD zniżali do 3GHz i się śmiali, że Intel szybszy. Dają tyle na ile architektura pozwala i tyle, i porównuj się gotowe procki a nie w zegar w zegar. Bo mogą mieć gorszą architekture ale, nadrobią to taktowaniem. To jest ogólnie jeden z fanboyowych tekstów.

 

@tomcug

Takim pisaniem/mówieniem pokazujesz jak bardzo jesteś ograniczony ;)

Rozumiem, że do PS4 8 rdzeni będzie dla parady tylko :)

Edytowane przez diego93z
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

He, he, he, he - że niby ja jestem fanboyem, bez żartów - autor zrobi jak chce ale został uprzedzony ot co i nie ma co enty raz wałkować tego samego - fanboystwo jest dla dzieci. :majty:

Link to post
Share on other sites

No mam taką nadzieję, bo składałem kompa komuś i miałem problem z prockami i po prostu z tym fanboy'stwem forumowiczów nie mogłem i sam wybrałem bez słuchania się i nie żłuję. Starałem się oddać autorowi jak najwięcej prawdy wg mnie, obiektywnie. Bo fanboyem byłem w gimnazjum, teraz wiem, że takie coś jest złe hehehe :)

Edytowane przez diego93z
Link to post
Share on other sites

Bież I5 3570k podkręć i ciesz się wydajnością w dzisiejszych grach...

 

Dobry procesor za dobre pieniądze ... FX8350 będzie słabszy w grach (zegar w zegar ) o 15% i o 15% jest tańszy więc przelicznik normalny co nie ...  

 

Ja nie wiem co wyjdzie za tydzień czy jutro ale wiem że wielowątkowość wchodzi coraz bardziej do naszego życia i nie można powiedzieć że nie można wszystkiego zrównoleglić :D ... bo to zależy wyłącznie od narzędzi ... i przede wszystkim od używanych w dzisiejszych czasach sprzętów gdzie puki co jeszcze największą część rynku komputerów nowych zajmują układy 4 wątkowe ... 8 to jest przyszłość ale już nie tak odległa jak się może co niektórym wydawać ...

 

Pozdrawiam

 

PS. Moja wypowiedź jest jak najbardziej obiektywna i nie zawiera treści fanboyskich :D

Edytowane przez szatans666
Link to post
Share on other sites

@tomcug

Takim pisaniem/mówieniem pokazujesz jak bardzo jesteś ograniczony ;)

Rozumiem, że do PS4 8 rdzeni będzie dla parady tylko :)

 

Tak samo było z wykorzystaniem Cella. Czas pokaże, kto ma rację.

Edytowane przez tomcug
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...