Skocz do zawartości

Neostrada Tp problem z liveboxem


Recommended Posts

Witam Mam problem !!!

Otóż livebox mi się ostatnio często rozłącza. Wtedy usze zresetować i po jakijs chwili po połączeniu znowu się rozłaczy. Niewiem w czym tkwi problem. Do liveboxa jest podłaczona telewizja od tp i 2 komputery przez Wifi. Co mam w tej sytuacji zrobić ? Dzwonić do tp, czy wymienić router na jakis stabilny ? Jesli wymienic to na jaki? Mam do dyspozycji 150 zł.  Czy TP-LINK TD W8910G sie nada, czy cos innego?

Link to post
Share on other sites

Jaki port niby zresetuje. ;|

Do TPSA dzwon, bo przynajmniej chlopaki sprawdza od ich strony czy u nich wszystko okej.

Pytanie:
Czy Livebox sie resetuje, czy moze polaczenie sieciowe z Liveboxem sie resetuje?
Czy po kablu jest podobnie?

Zrob trace route do chociazby onet.pl:

- Start->Uruchom

- wpisz cmd (i zatwierdz)

- wpisz tracert onet.pl (i zatwierdz)

- wrzuc screenshot tego co sie dzieje od 1 do 10 przeskoku

Link to post
Share on other sites

Normlanie ?! Dzwoniosz mówisz aby Ci Pan/Pani z obsługi zrestartowali porty bo masz taki problem iż.....  Wtedy Pani prosi abyś odłączył liveboxa od prądu i z swojej storny wykonuje restart portu. Nieraz dzwoniłem nieraz pomogło. Pytanie jeszcze tkwi jak często rwie połącznie raz na godzine co 5-10-15 minut ?

Edytowane przez RoXIcon
Link to post
Share on other sites

Gdy odlaczysz Liveboxa czy jakikolwiek inny router/modem od swojego providera na dluzej niz 1-2 minuty, to po ponownym polaczeniu sie urzadzenie pobierze od zera konfiguracje sieci.

Pani/Pan z infolinii co najwyzej wezma Cie na przetrzymanie, zeby 'magia dziala sie sama'.

Moc robienia czegokolwiek ma dopiero pierwsza linia wsparcia technicznego, czytaj: infolinia techniczna TPSA. :)

Link to post
Share on other sites

A jak dzwonisz na 801505505 to gdzie na infolinie PZU? Jak znasz numer na "nfolinia techniczna TPSA" to podaj bo może kiedyś i ja skorzystam.  Mimo wszystko powinien to zgłośic bo jest i możliwość iż karta na szafie po prostu się uszkodziła i wtedy technicy wezmą to w swoje ręce.

Edytowane przez RoXIcon
Link to post
Share on other sites

Na infolinie techniczna moze Cie przelaczyc jedynie glowna infolinia telefoniczna TP.
Nie ma bezposredniego polaczenia, przynajmniej nic o tym nie wiem.

Dawno nie mialem przyjemnosci korzystac z uslug TPSA, wiec moze cos sie zmienilo. Acz watpie.

Polecam rozrozniac hierarchie obslugi klienta.

Masz:

- ogolna obsluge klienta - od wszystkiego (czyli od niczego); przesiewaja proste problemy od tych bardziej skomplikowanych

- infolinia techniczna - najgorsza miejscowka w helpdesku :P podstawowe rzeczy w sieciowce, sprawdzenie od strony TP czy wszystko okej, czy sa w stanie spingowac router, ponowne przeslanie konfiguracji sieci, ew. przekazanie problemu dalej - do helpdesku wyzszego poziomu lub do technikow

- drugi poziom wsparcia technicznego - zwykle tzw. sieciowka; oni maja bezposredni dostep do wiekszosci rzeczy; rzadko twoje *******y do nich dotra. :P

Edytowane przez Battlefist
Link to post
Share on other sites

Jakbys zarzucil tracert google.pl albo tracert onet.pl to chociaz moglibys powiedziec, czy wina lezy po stronie routera czy twojego ISP. :)

Microsoft Windows [Wersja 6.1.7601]

Copyright © 2009 Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 

C:\Users\Adam>tracert onet.pl

 

Śledzenie trasy do onet.pl [213.180.141.140]

z maksymalną liczbą 30 przeskoków:

 

  1     *        *        *     Upłynął limit czasu żądania.

  2    42 ms    45 ms    44 ms  kra-bg1.neo.tpnet.pl [83.1.4.5]

  3    39 ms    43 ms    42 ms  kra-r2.tpnet.pl [80.50.157.17]

  4    38 ms    44 ms    43 ms  kra-ar2.tpnet.pl [195.117.0.98]

  5    40 ms    43 ms    44 ms  do.onet.a.z.tpnet.pl [80.50.129.202]

  6    43 ms    47 ms    46 ms  sdr1.m11r2.z.ruc-BR2.net.onet.pl [213.180.151.13

1]

  7    43 ms    42 ms    42 ms  sg1.any.onet.pl [213.180.141.140]

 

Śledzenie zakończone.

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...