Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, kupiłem 2 dni temu dysk Seagate ST1000DM003. Podłączyłem, zrobiłem partycje, zainstalował się Windows i wszystko wporządku. Później zrobiłem go jako drugi - dwa dyski podpięte pod SATAIII, ale ten nowy jako drugi bez systemu do magazynowania danych.

 

Mam pytanie, z doświadczenia innych, dlaczego dysk pracuje tak, że dotykająć go czuje jak talerz w środku przyspiesza i zwalnia, przyspiesza i znów zwalnia.

 

Sprawdziłem narzedziem z oficjalnej strony Seagate, wszystkie  testy przeszedł pozytywnie. Uzyłem też aplikacji HD Tune Pro i w zakładce Health wszystko na OK. Nie przegrewa się, dochodzi do max 40 stopni. Drugi też Seagate chodzi normalnie i nie ma wyczuwalnych pod palcem zmian w predkosci talerza. Oba maja po 1TB pojemnosci. Normalnie kopiuje dane, odtwrza muzyke i film i nie słychać zeby burczał czy igła miała jakiś problem. Po prostu czuć jak zwalnia i przyspiesza i tak w kółko.

 

Może problem z zasilaniem? Ale wątpie, bo zasilacz 500W który bez problemu ciągnie grafike AMD Radeon HD 6790 1GB 256Bit.

 

Jakieś sugestie?

Edytowane przez ekwador15
Link to post
Share on other sites

Pewnie jakaś opcja oszczędzania energii, jak się szybciej kręci więcej prądu bierze, jak działa to nie szukaj dziury w całym.

 

"Seagate® Desktop HDDs with 1TB-per-disk have advanced power modes to save more energy while in idle states—without sacrificing performance."

Edytowane przez 1234567890
Link to post
Share on other sites

W dyskach segate jak i WD green jest opcja oszczędzania energii którą się wyłączało gdzieś w biosie, podkreślam nie jestem pewien. Dysk podczas np przeglądania stronek jest cicho a jak odpalisz np grę to startuje i zanim wystartuje mija 3-4 sec wtedy też słychać dźwięki wydające się z dysku :). Ten numer zapewne oznacza dokładną specyfikację dysków...

Edytowane przez HONDA1969
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...