Skocz do zawartości

Zestaw do 2800, gry, grafika Adobe


Recommended Posts

Cześć,

 

co sądzicie o takim zestawie? Resztę gratów już posiadam.

  • Intel Core i5-3570K 3,4 GHz (889pln)
  • MSI Z77A-GD65 (G3) (609pln)
  • SAPPHIRE RADEON HD 7870 XT, 2048 MB (925pln)
  • Kingston HyperX Genesis Series DDR3-1600, CL9 - 16GB Kit (100€ / 400 pln)

Ram znalazłem na caseking, co o nim sądzicie? Najlepiej jakby był niskoprofilowy, żeby wszedł pod radiator. Płyta 65 dlatego że ma więcej sata 3 (na przyszłość). Może kiedyś przyjdzie najwyższy procesor dla tego socketu. Zestaw złożyłem czytając to forum...

Link to post
Share on other sites

Ja zarabiam pracując na pakiecie Adobe Premiere Pro CS 5.5 i AAE CS 6. Oba programy wykorzystują CUDA nVidii.

Na tym pierwszym jest kilkukrotne przyspieszenie operacji robionych na klipach np korekcja RGB curves. Tam gdzie możesz mieć w podglądzie jakieś 8-10FPS to po włączeniu akceleracji idzie z szybkością naturalną dla klipu. Finalny Render zależnie od klipu i efektów jakie na niego nałożysz ze wsparciem karty może trwać albo o kilka marnych procent szybciej do nawet 300%. Ogólnie opłaca się.

After Effects korzysta z CUDA ale wszystko zależy od tego jakiego efektu użyjesz. Większość efektów jakich ja używam i tak renderowane jest przez CPU. Tam gdzie karta ma możliwość dopalić procesor render może być nawet 10x szybszy. Np formy raytracingu.

 

 

Także jeżeli nie masz praferencji do jednego z producentów to polecam do Adobe nVidię. O samych gier bez znaczenia. GTX660Ti to chyba idealny kompromis. Chociaż w pakiecie Adobe równie dobrze poradzi sobie GX570. Starsze GTXy lepiej radzą sobie w programach graficznych ale gorzej w grach no i ciągną dużo więcej prądu. Ja jednak wziąłbym coś nowszego z serii 6xx właśnie.

Edytowane przez Szymon331
Link to post
Share on other sites

Jak wyżej - GPU do Adobe tylko i wyłącznie Nvidia.

Osobiście pracuję głównie w PSie - przerabiałem temat GPU i miałem przyjemność pracować na średnich jak i tych wydajniejszych układach od zielonych i Ati - w moi przypadku Ati nie zdało egzaminu i karta zamiast przyspieszyć pracę to ja utrudniała wręcz. Niby byle co starczy do PSa, ale gdy karta generuje artefakty, albo łapie freezy to co mam zrobić jak nie wymienić na kolejne "byle co". Na nvidi póki co problemów nie uświadczyłem żadnych - do tego czasem korzystam z AE i PR, a tu wzrost wydajności jest znaczący na korzyść zielonych, stąd wybór jest raczej oczywisty  ;)

Link to post
Share on other sites

Super, dzięki za tak obszerne wyjaśnienia. Ja robię różne rzeczy jeśli chodzi o grafikę, wszystko zależy od zlecenia. Główne programy to Ps,Lr,Id,Pr,Ae. Do tej pory używałem złomputera i jakoś szło, ale ostatnio przerobienie fotek to dramat, nie mówiąc o konwersji czy prostej animacji na start.W

 

Wybrałem Sapphire HD, bo tak ktoś polecał na tym forum. Poprzednio zanim właśnie odpaliłem opcję na Radeon, miałem wybrany taki wynalazek: EVGA GeForce GTX 660 SC Signature 2, 3072 MB DDR5, DP, co o tym myślicie? Chętnie się zdam na wasze doświadczenie.

 

Edit: Jeszcze znalazłem taki wynalazek, sporo droższy, ale mogę zbić mobo, i ewentualnie troszke dołożyć.

EVGA GeForce GTX 660 Ti SC+, 3072 MB DDR5, PCIe 3.0, DP, HDMI. Pytanie tylko czy warto ze 189,90 zrobić 294,90



Help guys!



Poczytałem, poszukałem i znalazłem finalnie coś takiego: EVGA GeForce GTX 660 Ti FTW Signature 2, 2048 MB DDR5, DP, HDMI. To już chyba byłoby na tyle. Z tego co widzę, karta mało popularna w polsce, ale zamawiam z niemiec, więc bez różnicy.

Edytowane przez dr.potwor
Link to post
Share on other sites

Dzięki, ale która?

Porównywarka na stronie nie dała odpowiedzi (w sensie mam wrażenie że nic nie wiem). Więc liczę, że miałeś na myśli ten model: EVGA GeForce GTX 660 Ti FTW Signature 2, 2048 MB DDR5, DP, HDMI. Dzięki za odpowiedź!

Raptem wychodzi mnie to 200 pln więcej, a wydajność chyba już wyżej niż wspomniany na początku szafir.

Dzięki wszystkim za pomoc!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...