Skocz do zawartości

9600GSO 768MB / pc nie odpala


Recommended Posts

Witam!
Mam niedawno kupioną grafikę Palit 9600GSO 768MB... Po włożeniu do PC są ciągłe resety, komputer odpala do momentu gdy zaczynają ruszać dyski i po 1sek na nowo.

Moja konfiguracja:
-GPA-500S8
-2X2GB DDR3
-MSI P41M-P33 Combo
-PDC 2160 1.8GHz
-HDD 120Gb (40Gb+80Gb)

Może to być wina zasilacza ? Sprzedawca twierdzi, że przed wysyłką karta była sprawdzana na zasilaczu 600/700W i wszystko grało.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Sprawdź ja w innym komputerze albo u siebie   na innym zasilaczu - albo oba naraz.

Ew możesz też wsadzić do swojego inną kartę grafiki. Jak nie masz tego czy tamtego to poproś o pomoc koleżankę ;)

Link to post
Share on other sites

sprawdzałem wszystko wychodzi że to płyta nie obsługuje grafy lub grafa jest uszkodzona...

 

//Uważaj - robisz ciągle ten sam błąd ortograficzny //Igorrodz

Edytowane przez Igorrodz
ortografia
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

lub grafa jest uszkodzona...

O ile nie sprawdzisz jej na innym PC nie możesz mieć 105% pewności tego... Sugeruję podpięcie się... znaczy się.... karty do koleżanki... do jej peceta... w celu przetestowania sprawności... ;)

Link to post
Share on other sites

dzieje się tak, że komputer po włożeniu grafiki do slotu łapie restart przed wczytaniem biosu, nawet ekran nie odpali i reset. Nie słychać codziennego biiip, na zintegrowanej grafice działa po wyjęciu wcześniej dedykowanej. Czyli jest problen z grafiką, wkładałem 9500GT i wszystko grało, może płyta główna nie czyta grafiki ? 

Link to post
Share on other sites

Spis grafik nie ma nic do rzeczy, producent nie testuje wszystkich modeli, bo ciężko w danym czasie przetestować np. 9600GSO którego już wtedy nie produkowali. Nie wzoruj się na tym. Tak jak mówiłem sprawdź kartę w innym kompie i będziesz widział, widzę że do ciebie można mówić jak do ściany, jeśli lepiej wiesz że płyta obsługuje tylko karty z listy to po co zadajesz pytania na forum.

Link to post
Share on other sites

nie do ściany... zerknę jeszcze raz z RAMem... może coś zadziała... 

 

 

 

Edit:

Sprawdziłem z różnymi RAMami DDR2 jak i DDR3, komputer odpala(kręcą się wiatraki ale nie pokazuje obrazu i resetuje się. A na drugim komputerze wszystkie wiatraki się kręcą ale się nie resetuje i nie wyświetla obrazu.

Wygląda na to że jakaś opcja w biosie szkodzi grafice.

Edytowane przez Igorrodz
ortografia
Link to post
Share on other sites

Ja mam identyczny zasilacz jeśli to może Ci pomóc i chodzi na nim HD6970 MSI Lightning @1000mhz rdzeń, plus pII 965BE 3,4 stock ;) ten zasilacz ma 80+ to nie aż tak stara konstrukcja.. 
http://i50.tinypic.com/2w32r8y.jpg

 

Edytowane przez sowix71
Link to post
Share on other sites

No jasne że nie odpala na Preformance gtxxor, zasiłka idzie do wymiany na dniach :) ale na silence chodzi ok, od razu mam do Ciebie pytanie gtxxor, czy na Preformance uda mi się go jakoś wyżej podkręcić na powietrzu niż 1000mhz rdzeń? Pozdro.

HD6970 Lightning na padacznej iARENA? W trybie Performance on odpala wogóle?

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...