Skocz do zawartości

Jaki stacjonarny do 2-2,5tys. zł + jaka obudowa?


Recommended Posts

Część,

Przygotowuję się do kupna komputera stacjonarnego i liczę na pomoc tutejszych ekspertów :) 

 

Komputer ma być 

* głównie do pracy biurowej (Office, pdfy, internet itp.)

* w tym multitaskingu (wiele otwartych programów, zakładek w Chrome itp., muzyka w tle)

* ale chciałbym także móc bezproblemowo pograć w gry takie jak Civilization_4, XCOM Enemy Unknown, czy najnowsza Civilization gdy wyjdzie :)

* Chciałbym nie musieć go zmieniać przez kilka lat, czyli żeby spełniał powyższe potrzeby na parę (4-5) lat wprzód, oczywiście na ile da się to przewidzieć.

 

Zależy mi też by szczególnie w intensywnej pracy biurowej był szybki - szybko się włączał, switchował między programami, nie miał przestojów przy otwieraniu dużych pdfów itd.

 

Co do ceny to budżet do 2500-2600zł, razem z obudową.Do złożenia na morelach, bo wyglądają najtaniej.

 

Póki co, po przeszukaniu dostępnych na forach propozycji, złożyłem następujący zestaw:


 

Czy to ma sens? Co mógłbym ulepszyć żeby mieć coś lepszego za tą samą cenę lub spełniającego moje wymagania za niższą cenę?

 

Nie ma dysku HDD, bo chcę by system szybko się odpalał z SSD - do przechowywania danych mam też zewnętrzny 1TB. W laptopie którego teraz używam (IdeaPad Y550) jest HDD 500GB, więc może z czasem go przeniosę do stacjonarki.

 

Czy do tych gier co napisałem powyżej potrzebuję HD7770 czy może wystarczy grafika zintegrowana żeby komfortowo w nie popykać? :)

 

Jaka karta Wi-Fi i DVD?

 

Jaka obudowa? - zależy mi na minimalistycznej i skromnej (ale stylowej;) ), bez światełek, okienek i bajerów. Myślałem nad Gladiusem M40 ale go nie ma na morelach i nad BitPhoenix Shinobi, ale chyba jednak nie jest taka dobra...

 

Będę bardzo wdzięczny za Wasze rady :)
Link to post
Share on other sites

Dzięki  :) To raczej moja górna granica ale ogólnie mógłbym do niej dojść (jeśli trzeba ;) ). Mógłbyś mi napisać parę słów dlaczego te części które zmieniłeś są lepsze od tych które miałem poprzednio? Wentylator do CPU potrzebny? Myślisz, że RAM lepszy 2*4 zamiast 1*8mb?

 

Co do gier to nie wykluczam na 100%, ale nie chcę kupować sprzętu specjalnie pod nie, bo wtedy bankructwo murowane, a nie mam rozbudowanych potrzeb w tym zakresie :) Dlatego uznajmy że tylko to co wymieniłem + ew. Civilization V i VI jak wyjdzie  ;)

 


http://www.arest.pl/konfiguracja-673499 bardziej wymagajacych gier od wymienionych tu nie bedziesz odpalac?



Powiedz czy cena Ci odpowiada.

Edytowane przez jj_jj
Link to post
Share on other sites

Cooler CPU dałem dla komfortu akustycznego. Nie masz kasy, to na nim pierwszym przytnij. Jak bedzie Ci za glosno na boxie, to zawsze mozesz dokupic.

Ram dalem w dualu, bo to zawsze pojedyncze procenty da. Na ewentualna rozbudowe i tak zostaja 2 wolne sloty.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...