Skocz do zawartości

Kilka poważnych problemów z windowsXP


Recommended Posts

Witam wszystkich

Mam bardzo poważne problemy z Windows XP

Otóż kiedy system załaduje się, po ok.10 min zawiesza się tak że nic się nie da zrobić (pomaga tylko reset)

gdy nie będę nic robił na ani klikał przez ok. 15 min problem nie wystąpi

 

Jest to niezwykle dokuczliwe i wkurzające bo nawet kilkunastokrotne wgranie nowego systemu nie daje poprawy

Zauważyłem też że po świeżo po zainstalowaniu windowsa problem występuje bardzo rzadko ale po aktualizacji do SP3 już praktycznie cały czas

System też jest niezwykle niestabilny - gdy tylko włączę kilka programów czy okienek więcej od razu zawiesza się

Jest też bardzo wrażliwy na awarie - kiedy się zawiesi po wciśnięciu reseta od razu mogę wyjmować płytkę windowsa w celu wgrania nowej kopii bo na 90%, jakiś plik systemowy zostaje uszkodzony... (jedno razowe wgranie systemu starcza na jakiś dzień...) :P

Praktycznie zawsze podczas uruchamiania sytemu chkdsk i skanuje dyski

Zaznaczę że niestety nie znam się na systemach i nie wiem jak go naprawić więc pozostaje mi tylko wgranie nowej kopii lub naprawa bieżącej instalacji, jednak po wybraniu tej drugiej opcji dużo programów przestaje działać, nawet kiedy ponownie je zainstaluje

 

Dysk skanowałem kilka razy avastem (gruntowny skan, skanuj archiwa) i nie wykrył żadnych infekcji

 

Nie jestem jakimś ekspertem w tych sprawach ale tak sobie myślę że to może być coś z dyskiem twardym (niestety skan programem hd tune nic nie wykrył )

Za kilka godzin zrobię mały eksperyment: przeniosę swój dysk do komputera brata i tam zainstaluje system, chcę zobaczyć czy to wina dysku czy może któregoś z innych części komputera, jeśli i tam problemy będą występować to raczej będzie to dysk

 

 

Proszę o pomoc bo przez ten problem (a raczej problemy) kompletnie nie da się pracować i doprowadza mnie do szału :P :help:

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie to problem sprzętu. Najpewniej pamięci. Podczas relokacji nowych bloków pamięci następuje błąd przesłania i bum. Zrób memtesta. Takie zachowania są bardzo częste dla błędów pojawiających się przy 7 i 8 teście, można na takiej kości zainstalować system, pracować pod dosem bądź linuxem ale windows się wysypuje. Po instalacji SP3 nie przypadkowo się wysypuje szybciej, SP3 potrzebuje większego obszaru pamięci systemowej.

Link to post
Share on other sites

Aha, zakładam, że nie masz kilograma kurzu w wiatrakach od procesora, karty graf. i zasilacza?

3 dni temu dokładnie czyściłem sprężonym powietrzem więc jest czyściutki

 

Po instalacji SP3 nie przypadkowo się wysypuje szybciej, SP3 potrzebuje większego obszaru pamięci systemowej.

Dodam że jeśli włączę jakąś grę (np COD4 czy MW2) nawet od razu po uruchomieniu systemu to komputer się nie zawiesza

 

Potwierdzam, koleżanka tak miała, jak jej zasilacz padał. Sprawdź swojego kompa z innym zasilaczem.

Zasilacz mam w miare dobry: OCZ SXS 600W ale oczywiście może być z nim coś nie tak

Mam możliwość sprawdzenia z Mustangiem 400w chyba

 

Zrób memtesta

Jakim programem najlepiej ??

Może być MemTest 4.0 ??

I czytałem gdzieś że jeśli mam 2 kości to pojedynczo je testować czyli najpierw jedną wsadzić potem drugą ??

 

Wkleję też screen z programu HDTune:

 

http://img237.yfrog.com/img237/8905/96016873.jpg

 

 

 

EDIT:

 

Przetestowałem jedną kość (a mam dwie) programem MemTest 4.0 i przy 201% (do ilu powinno dojść bo nie chciało mi się dłużej czekać?) było już 15 errorów

Jutro przetestuję jeszcze drugą kość bo już prawie śpię

Czyli co pamięć do wywalenia czy da się to jakoś naprawić :P ??

Link to post
Share on other sites

O dziwo po przetestowaniu drugiej kości nie wykazuje ona wad i błędów (test 1h) więc chyba narazie zostanie ona w komputerze

 

Co do tej pierwszej wadliwej to co z nią zrobić ??

 

gdzieś czytałem że kości nie da się naprawić tak więc co do http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:5OMqjv7_7End2M:http://a01.cdn.a.pl/Zdjecie-19261/ActiveJet-kosz-biurowy-na-smieci-metalowy-czarny-1szt-Full.jpg z nią ?? :menda:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...