Skocz do zawartości

SUPERLUXY 681 + karta dziękowa


Recommended Posts

Witam Was,
 
Mam pytanie o doradzenie karty dzwiękowej do słuchawek Superlux 681
 
Poszukałem trochę na forum, trochę w sieci i kilka wybrałem prosiłbym o ocene i dobór karty dzwiękowej do tych słychawek chciałbym by karta również miała możliwość podpięcia nie tylko słuchawek :)
zależy mi bardziej na zewnętrznej bo mógłbym ją podpiąć również pod laptop..... tutaj moje drugie pytanie czy karta zewnętrzna jest gorsza od wewnęrtrznej ? jak tak  to jednak chyba wole mieć tylko w stacjonarce oleje laptopa....
Generalnie chodzi mi o dobór odpowiedniej karty cena/jakości tak jak wybrałem superluxy 681 cena/jakości :D do tych słuchawek
 
Wiec tak budżetowo klasa 0 ( ok 100zł - 150zł)


Odradzają generalnie Xonar DG,DS ponoć strasznie "tną" uszy w parze z 681
wiec zrezygnowałem z przedstawicieli tego segmentu


klasa +1 ( 150-200zł)
tutaj można już trochę przebierać ja wybrałem

Audiotrak MAYA U5 USB
http://www.ceneo.pl/15992986
 
w tej cenie można również dostać
CREATIVE SB X-Fi SURROUND 5.1 PRO ZEW bardzo ładnie wygląda ale wydaje mi się że nie ma startu do MAYA U5
 
klasa +2 (200-400zł)
tutaj mamy jeszcze większy wybór ja osobiście wybrałem
 
Audiotrak Prodigy Cube USB
http://www.ceneo.pl/15028438
 
tutaj również są:
Creative Sound Blaster Z (70SB150000001)
Creative Sound Blaster X-Fi Titanium
Audiotrak Prodigy HD2
nie idę dalej ponieważ jestem w stanie dać za karte dzwiękową do ok 400zł myśle że w tej cenie będzie różnica karta zintegrowana vs zewnętrzna jeżeli nie prosiłbym mnie oświecić.
 
Superluxy 681 to dość znane słuchawki myśle że wielu forumowiczów je posiada bądź odsłuchiwali je.
 
Prosiłbym o pomoc w tej sprawie i oczywiście argumenty.

Link to post
Share on other sites

Ok dzięki za odpowiedź

 

czyli mam rozumieć że nie ma różnicy między wew a zew kartą?

 

no i czy usłyszę różnice na tych słuchawkach miedzy MAYA U5 a zintegrowanej na płycie ALC889A ?



Odpuść sobie Cube'a - on jest znacznie jaśniejszy od Xonara DG (przynajmniej na stockowych opampach).

Możesz się też rozejrzeć za używanym FiiO e10 Olympus (sporo używek w rozsądnych cenach się pojawia), całkiem fajnie to gra w połączeniu z HD681.

 

Czy ten FiiO e10 Olympus jest tylko do słuchawek czy można coś jeszcze podłączyć ? widzę cena ok 289zł za nówke wiec nie jest źle

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

Nie będziesz tego wiedział, dopóki nie posłuchasz ;)

Różnica na korzyść Majki powinna być (chociaż nie aż tak wielka, jak w hurraoptymistycznych recenzjach ;) )

Najłatwiej Ci ją będzie uchwycić, jeśli już kupisz sobie tę kartę, osłuchasz się z nią przez kilka, kilkanaście dni, a potem podłączysz słuchawki do integry.

Link to post
Share on other sites

E10 ma też: line-out - więc da się podłączyć głośniki i spdif na złączu coaxialnym - więc można za jego pośrednictwem puścić dźwięk np. do amplitunera kina domowego.

Nie ma selektora wyjść - tzn. głośniki i słuchawki będą grały jednocześnie, nie ma też wejścia słuchawkowego (tak jak np. Cube)

Link to post
Share on other sites

ja tez jestem za FIIO E10 nie jest to poziom HD2 już wymienionego, ale dźwiękowo może bardziej podejść. Wszystko jest zależne od twych preferencji, których nie wymieniłeś.  FIIO E10 gra ciepłym dźwiękiem, z podanymi słuchawki dobrze się zgrywa, jak nie najlepiej, choć musiałbyś sam ocenić.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...