Skocz do zawartości

Czy niepodwyższanie NB może powodować BSOD?


Recommended Posts

Więc tak, kręcę mojego phenoma i wydawało mi sie że uzyskałem stabilne 4,2, jednak się pomyliłem, wali bsoda po długim czasie w prime, włączyłem LLC i ustawiłem sztywne 1,5500 v ale to nic nie daje, nawet pokusilem się o ustawienie jeszcze wyższego napięcia, ale znów to samo, czyli chyba woltaż odpada, pamięci zostawiłem na auto gdyż kręce mnożnikiem więc wątpię, że to ich wina, bo są to bądź co bądź porządne pamięci, lecz nawet zmniejszenie ich do 1333 nic nie daje, nie ruszałem natomiast wartości NB freqency ani HT, i teraz pytanie czy np podniesienie napięć NB i ustawienie np na 2,400 mhz może rozwiazać problem? wolę zapytać żeby nie zniszczyć czegoś przez niewiedzę 



i jakie napięcie jest dla NB bezpieczne

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

A ja się pytam po cholerę go tak żyłujesz i to jeszcze na takiej płycie - bez sensu  - wydajność niewiele wzrasta a pobór prądu i temperatury owszem. Mój 965 na 3.8GHz potrzebował minimalnego dowoltowania(prawie stockowe) a na 4GHz trzeba było już dać 1.5V. Wydajność niemal ta sama a w pokoju jakby cieplej trochę sie zrobiło :), jednym słowem - nie warto. ;)

Link to post
Share on other sites

otóż to :) powyżej 4,0 jest magiczna bariera, nic nie pomoże, ani woltaż, ani zabawa ramem, temperatury mam jak na moje oko super bo wyżej 58 nie podchodzą nawet przy 1,55 v, i nie wiem wcześniej jest super stabilnie 4,1 dam już nie jest, nawet przy dużym dowoltowaniu itp, coś bloczy ten proc, nie wiem czy nie NB

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Zwiększenie częstotliwości Nb tylko może zwiększyć ryzyko niestabilności więc to nie w tym problem. Na Twoim miejscu zjechałbym z taktowaniem proca i ustawił nb na 2400 albo nawet 2600 na napięciu 1.3V(domyślne 1.1)  - to zwiększy lekko wydajność.

Link to post
Share on other sites
Gość JonathanArcherPL

podkręcenie HT do 3 ghz daje duże efekty, u mnie NB jest na 2500 mhz, a HT na 3000, wiem że powinny być wartości takie same ale taką płyta, nałożyła proporcję, w 3d markach pkt up up up xD, a w gierkach hmm, z 5 fpsów się zyskało :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...