Skocz do zawartości

Zasilacz na przyszłość.


Recommended Posts


Witam. Jak w temacie poszukuję zasilacza na teraz i na przyszłość, który pozwoliłby mi na pewien manewr za około rok-dwa. Już mówię (piszę, dokładnie rzecz biorąc ale wiadomo o co chodzi :P) co mam na myśli.

Zacznę od początku. Zasilacz ten ma zasilać (wow, co za odkrycie!) zestaw komputerowy z podzespołami takimi jak i5 3570k/i7 3770k, płytę główną pokroju asus sabertooth z77, 2/3 dyski twarde z czego jeden ssd i dwie stacje dysków. Wiem trochę chaotycznie rozpisane ale to nie jest najważniejsze. Z tym wszystkim będzie współpracować Asus HD 7970 DirectCU II TOP (proszę nie odradzać/ doradzać innej, już wybrana i nie o tym temat). Jako iż chciałbym aby mój zasilacz był przynajmniej częściowo modularny, potrzebne mi będą co najmniej 4(!) złącza 8-pin'owe, ponieważ w przyszłości zamierzam stworzyć CF z tych kart. Prosiłbym o podanie różnych zasilaczy. w paru progach cenowych które wystarczyłyby na uciągnięcie takiego zestawu i podkręcanie go.

Przepraszam za chaotyczną formę wypowiedzi ale piszę ten post w chwili między niecierpiącymi zwłoki sprawami i jestem dość roztrzepany. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Później ewentualnie dorzucę cały ładnie wypisany zestaw jeżeli zajdzie taka konieczność.

 

Najwięcej jestem w stanie dać 500zł (ewentualnie troszkę przekroczyć ale to tylko w skrajnych przypadkach). Najbardziej interesują mnie 700w w górę.

 

 

 

Edytowane przez Shadow17
Link to post
Share on other sites

Do autora, podaj proszę budżet o czym Owoce Morza już wspomniał (wspomniały?)

bo edytował posta mistrzu.

 

Najbardziej interesują mnie 700w w górę.

 

Nie potrzeba ci takich potworów, ale nasz klient nasz pan :)

 

 

corsair ax750w bardzo dobra opcja bazująca na na projekcie OEM manufaktury SeaSonic podzespoły  np:

 

dwa kondensatory filtrujące japońskiego producenta Nippon Chemi-Con.

 

Do 20% mocy nominalnej wentylator pracuje w trybie pasywnym. Do 50% obciążenia lub przy wyższej temperaturze w obudowie, wentylator pracuje w tzw. trybie cichym, może byc ciężko dostępny.

 

Drugi polecany przeze mnie LEPA G700-MA 87+ 700W  tak jak to wspomniałem wcześniej Lepa G700 to trochę inaczej ubrany i 100 zł tańszy Enermax Modu87+ 700W. Kondensatory jakie posiada  z Nippon Chemi-Con,  podsumowując Jakość wykonania  lutowań i spasowania jak przystało na Enermax - bardzo dobre.

 

Trzeci polecany przeze mnie  FSP AURUM Gold 700W

 

Kondensator filtrujący wysoko prądowy to dzieło Rubycon przeznaczone do pracy w temperaturze 105'C

 

Czwartym typem będzie  Super Flower 700W Golden Green Modular SF700P14XE jego już nie trzeba opisywać

 

Osobiście brałbym super kwiatuszki.

Link to post
Share on other sites

bo edytował posta mistrzu.

 

 

Nie potrzeba ci takich potworów, ale nasz klient nasz pan :)

 

 

corsair ax750w bardzo dobra opcja bazująca na na projekcie OEM manufaktury SeaSonic podzespoły  np:

 

dwa kondensatory filtrujące japońskiego producenta Nippon Chemi-Con.

 

Do 20% mocy nominalnej wentylator pracuje w trybie pasywnym. Do 50% obciążenia lub przy wyższej temperaturze w obudowie, wentylator pracuje w tzw. trybie cichym, może byc ciężko dostępny.

 

Drugi polecany przeze mnie LEPA G700-MA 87+ 700W  tak jak to wspomniałem wcześniej Lepa G700 to trochę inaczej ubrany i 100 zł tańszy Enermax Modu87+ 700W. Kondensatory jakie posiada  z Nippon Chemi-Con,  podsumowując Jakość wykonania  lutowań i spasowania jak przystało na Enermax - bardzo dobre.

 

Trzeci polecany przeze mnie  FSP AURUM Gold 700W

 

Kondensator filtrujący wysoko prądowy to dzieło Rubycon przeznaczone do pracy w temperaturze 105'C

 

Czwartym typem będzie  Super Flower 700W Golden Green Modular SF700P14XE jego już nie trzeba opisywać

 

Osobiście brałbym super kwiatuszki.

 

Dziękuję za odpowiedź. Mam do ciebie jedno pytanko dotyczące kwiatuszków :P. Mianowicie nie wiesz może czy niebieski wiatrak w nich się znajdujący można wymienić / wyłączyć podświetlenie? Kolor niebieski będzie mi się źle komponował z czerwonymi elementami komputera (wielkie okno, podzespoły czerwono-czarne, czerwone wiatraki, itd.).

 

Link to post
Share on other sites

Mianowicie nie wiesz może czy niebieski wiatrak w nich się znajdujący można wymienić / wyłączyć podświetlenie?

co do wyłaczenia to nie wiem  jest niebieski jak pisałeś.  W wersji  platinum jest biały  , można wymienić wentyl ale po co ?  Zasilacz tak dajesz wentylem ku dołu i nie będzie prawie widać. Jeśli lubisz zmieniąc podswietlenie wentyla zw zasilaczu mozna zainwestować w Corsair CMPSU-800GEU - 800W tylko to słabszy zasilacz z wyżej wymienionych wentyl można podświetlić na 3-y kolory (niebieski,czerwony,bialy) ktore mozna sobie zmienic na opowiedni kolor lub po prostu wylaczyć jak kto woli :)

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź. Mam do ciebie jedno pytanko dotyczące kwiatuszków :P. Mianowicie nie wiesz może czy niebieski wiatrak w nich się znajdujący można wymienić / wyłączyć podświetlenie? Kolor niebieski będzie mi się źle komponował z czerwonymi elementami komputera (wielkie okno, podzespoły czerwono-czarne, czerwone wiatraki, itd.).

 

Niestety modele modularne 80+ Gold (Golden Green) nie mają możliwości wyłączenia podświetlenia.

Jeżeli chcesz modularne bez podświetlenia zostaje Platinum (Golden King).

Wersja Golden Green Pro (nie modularna) nie ma podświetlanego wentylatora.

Wymiana wentylator = utrata gwarancji.

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie dotyczące w pełni modularnych zasilaczy. "Wystarczają" na podłączenie wszystkiego, i czy faktycznie zmniejszają, że się tak brzydko wyrażę, burdel w budzie?

Zastanawiam się nad w pełni modularnym modelem corsair'a podanym przez owoce morza czyli ax750w. Czy mógłby ktoś podać może link do w miarę "ogarniętego" sklepu gdzie można by go kupić?

(znalazłem http://www.pixmania.pl/pl/pl/6709686/art/corsair/zasilanie-pc-serie-gold-a.html#srcid=7287&CodePromo=oui, tylko że przesyłka kosztuje prawie 50zł).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...