Skocz do zawartości

GW2460HM / LG IPS237L który wybrać?


Recommended Posts

Cześć, 

 

zastanawiam się nad tymi monitorkami i mam dylemat który wybrać.. Monitor praktycznie wcale nie będzie używany do gier no może czasem, głownie jest to przeglądanie stron internetowych, praca w office i oglądanie filmów. Czytałem różne recenzje ale dalej nie mogę się zdecydować, wybrać po prostu który bardziej mi się podoba czy może macie jeszcze jakieś inne wskazówki?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

przy czytaniu najistotniejszy jest nie za wysoki kontrast, optymalna jasność i duża plamka, cechy, których ani benQ, ani LG nie posiadają

 

z większą przekątną jest taki problem, że z miejsca pakują na nie wyższą rozdzielczość, co automatycznie zmniejsza plamkę

poczytaj sobie z resztą:

http://forum.benchmark.pl/topic/26242-faq-co-i-jak-czyli-co-trzeba-wiedzie%C4%87-kupuj%C4%85c-monitor/

Link to post
Share on other sites

Czcionki super wyglądają na tym, siedziałem przy monitorze bliżej niż przy poprzednim 22 calowym. No i do tego ma chyba największą regulacje we wszystkich płaszczyznach z monitorów które widziałem jeżeli cie to interesuje.
http://forum.benchmark.pl/topic/80297-benq-bl2410pt-24-cale-nowy-gratis/?do=findComment&comment=919551

 

Lg na ips tylko jeżeli nie denerwuje cie srebrzenie na czarnych tłach i brak równomiernego podświetlenia

Edytowane przez michaelred
Link to post
Share on other sites

No mialem na mysli Benq. Godzinami na niego nie patrzalem bo jest jak napisalem w kartonie. Ips od Lg na oczy nie widzialem ale z tego co pisza uzytkownicy to to bardziej monitor do gier. Srebrzenie czerni tych tanszych ipsow nie kazdemu pasi. Te ipsy od Lg sa tanie i imo na tym koncza sie ich zalety. Sam szukam teraz monitora w 27 calach i w sumie mysle ze w tym przedziale cenowym bedzie to dalej tnka. Ipsy " rozwijaja skrzydla" dopiero powyzej 2 k. Czern na nie jednej dobrej Tnce bedzie lepsza od tych budzetowych wynalazkow od Lg nie piszac juz o podswietlaniu matrycy co w wykonaniu Lg to jakas kpina. Oczywiscie nie uwzgledniane na gwarancji. Pzdr
Btw te 23 cale z malym hakiem to jednak mniej niz pelne 24 cale. Te monitory sa dosc plaskie i jakos mi osobiscie to nie pasi

Edytowane przez michaelred
Link to post
Share on other sites

Przepraszam, że się tak wtrącam ale nie chcę zakładać osobnego tematu tylko po to, żeby zadać jedno pytanie. Co sądzicie o LG 24EA53VQ? Jest to 24 calowy monitor na matrycy AH-IPS w bardzo korzystnej cenie (zaczyna się od 650zł). Skąd się wzięła taka niska cena? I czy jest on gorszy od starszego brata IPS237L?  http://www.kurtmedia.pl/product-pol-320075-23-8-24EA53VQ-IPS-5ms-5000000-1-HDMI.html

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...