Skocz do zawartości

Pytanie o zasilacz xfx core 550w


Recommended Posts

Tutaj masz liste zalecanych W dla odpowiednich kart

 

http://www.realhardtechx.com/index_archivos/Page362.htm

 

Wg tego dla 7970 to minimum 550W ( producenci kart zawsze się "zabezpieczają" bo nie wiedzą czy user ma dobrej marki zasilacz ;) )

 

lecz XFX 550W to dobry zasilacz z silną linią 12V wiec sobie poradzi nawet przy podkręconych podzespołach

 

jednak ja skłąniał bym się ku 600W-650W

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie no nie przesadzajmy. Taki zestaw to z OC pociągnie 400W z zasilacza. Spokojnie 550W wystarczy i to z zapasem ;)

 

Jeżeli stać go na taka karte to kto wie czy za jakiś czas nie zbuduje CF lub kupi seriie 8xxx ? Na teraz wystarczy a na przyszłość ?

 

Chyba że będzie chciał zmieniać wszystko łącznie z zasilaczem.

 

Oj 400W zasilacz? ja miałem starego Chiefteca 450W e8200+GTX460 czasami reset występował :)

 

Nie chce mi się szukać kalkulatora ale wydaje mi się że po OC spokojnie będzie pobierał 450W

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

A skąd wiesz, czy w przyszłości:

1. Pobór mocy w kartach nie spadnie?

2. Nie zmieni się standard i tak będzie trzeba wymienić zasilacz? 

3. W ogóle będzie chciał robić CF? Naprawdę realnie to bardzo mały % ludzi inwestuje w CF, znacznie więcej kupuje sprzęt z opcją na CF  i tego nigdy nie wykorzysta.

 

Napisałem, że pociągnie 400W , to nie znaczy że każdy zasilacz 400W dał by radę. Taki z 400W na lini 12V by dał (czyli z DC-DC), ale już jakiś tańszy na pewno nie.

 

Z OC i to dużym może do 450W dobije. Grafika i Procek z OC to 400W, pytanie co ma innego w kompie ;) Jak 450W mu stykanie, to po co ma inwestować w coś mocniejszego niż 550W? Jak najbardziej jestem za zapasem , ale bez przesady nie jest to koniecznie. Do tego XFX=Seasonic, więc realnie masz te 50W mocy więcej ;)

Link to post
Share on other sites

Oj 400W zasilacz? ja miałem starego Chiefteca 450W e8200+GTX460 czasami reset występował :)

Dziwisz się? Chieftec nie miał pewnie tych 400W na linii 12V. Poza tym możliwe też były wysokie temperatury GPU...

Link to post
Share on other sites

Charakterystyka zasilacza:
- Standard: ATX 2.2
- Moc: 450W
- Typ PFC: Aktywny; PFC - Power Factor Correction- korekcja współczynnika mocy.
- AFC (Automatic Fanspeed Control) - automatyczna kontrola prędkości wentylatora.
- OVP (Over Voltage Protection) - zabezpieczenie przed zbyt wysokim napięciem.
- OCP (Over Current Protection) - ochrona przed zbyt duŻym prądem na wyjściu.
- OTP (Over Temperature Protection) - ochrona przez zbyt duŻą temperaturą zasilacza.

 

http://img16.imageshack.us/img16/9260/psuk.jpg

 

No borok miał 348W ale to tylko e8200 i GTX460

a tutaj 3570K + 7970

 

Chcesz powiedzieć że 3570K + 7970 pobiera tylko 50W wiecej jak e8200+GTX460 ?

 

Napisałem że XFX550W poradzi sobie czy ja twierdze że nie? Sam posiadam XFX 750W miałem wybrać 650W ale najlepsza sprawność zaislacze maja przy 50% wiec postanowiłem wybrać 750W ( tylko 40zł droższy od  650W )

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...