Skocz do zawartości

Samsung r540 - wymiana baterii


Recommended Posts

Witam

 

Posiadam samsunga r540 z Pentiumem P6100 na pokładzie (2x 2ghz).

 

Mam pytanie najważniejsze: z racji że padła mi bateria, jaką baterię najlepiej kupić?

Ta oryginalna ma 4000/4400mAh. Zamienniki nieoryginalne mają po 5200mAh.

Lepiej kupić oryginalna o mniejszej pojemności, czy zamiennik? Jak ta różnica się przekłada w dlugosci pracy na baterii i jej żywotności?

 

http://www.ramtech.pl/5137,Bateria_do_Samsung_R430_R519_R522_R530_R580_AA_PB9NC6B_11_1V_5200mAh#nclid=5c1d530b9a318b1fccf2406861bc47b3

 

To bateria którą chcę kupić.

 

 

Pzdr
 

Link to post
Share on other sites

Tylko z zamiennikami z chin jest tak samo jak z zamiennikami w telefonach komórkowych. Ich faktyczna wydajnosc ma sie nijak do naklejki. A ich trwalosc czesto moze byc po prostu mizerna. To ktora warto kupic zalezy od ceny oryginalnej. Jesli jest podobna to bym bral oryginal zdecydowanie. Tylko koniecznie z zaufanego źródła bo z oryginalnoscia w nieznanych sklepach moze byc roznie.

Mozesz tez zastanowic sie nad regeneracja baterii. Zanosisz do odpowiedniego serwisu i ci wymieniaja w niej ogniwa, tutaj mozesz wtedy skontrolowac czy nie wstawiaja ci szajsu tylko porządne ogniwa. Takie jest moje zdanie.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Również stoję przed podobnym wyborem i zdecydowałem się zajrzeć na forum benchmark żeby poznać opinię ludzi nieco bardziej obeznanych w temacie, ponieważ cena oryginalnej baterii na allegro to ok. 250zł natomiast zamiennika 120zł (ta sama bateria co 2 posty wyżej). Taka różnica w cenie wzbudziła moją nieufność.

 

@Synergia, dziękuję za wskazówki, dla mnie także będą pomocne.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...