Skocz do zawartości

Zestaw do gier - 900zł


Recommended Posts

Witam. Planuję obecnie wymianę części w komputerze i zastanawiam się co kupić.(BUDŻET 900/1000 zł)

 

Posiadam: Proc:Intel Pentium 4 HT 3.2 ghz

Grafika:Asus GF GT630

Płyta główna:ASrock g41m vs3

Zasilacz:Fortron 450W

4gb ram

Dysk: Seagate barracuda 40GB IDE/ATA

 

Myślałem nad : Proc: Intel core 2 duo e8400 3Ghz

Grafika: Asus radeon hd7770

Dysk:160/80gb sata II

Zasilacz: ?

reszta zostaje.

 

 

Chodzi mi o zestaw , na którym mógłbym pograć komfortowo w np. skyrim , far cry 3 , liczę na waszą pomoc. Podawajcie swoje propozycje jeśli znajdziecie coś lepszego w podobnej cenie. Nie zastanawiałem się nad prockami od AMD ale możecie równiez owe proponować.

Edytowane przez popo0909
Link to post
Share on other sites

Dobry zasilacz kosztuje od 250zl i raczej od tego bym zaczal. Bedziesz tego kompa modernizowal do high-endu? Jesli tak to kup jakiegos seasonica 700w. A to co ci zostanie przeznacz na grafike. 7770 jest slabsza niz 6850 a takie chodza ponizej 500zl uzywane i calkiem dobre.

 

Potem jakiegos q6600 dorwij bo sa tanie bardzo a crysis 3 poleci.

 

Ja dysk 250gb oddalem za darmo wiec moze i ty popatrz czy czasem ktos nie wyrzuca.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy masz taką możliwość ale po dołożeniu 300zł masz coś takiego :

Procesor:
Intel Pentium G860 /3.0GHz, 3MB, LGA1155, BOX/
249 zł

Płyta główna:
AsRock P67 PRO /intel P67/
285 zł

Pamięć RAM:
GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9
110 zł

Dysk twardy:
Seagate 500GB 7200rpm 16MB cache SATA600 Barracuda 7200.12
205 zł

Karta graficzna:
Gigabyte Radeon HD7770 OC 1GB DDR5 128bit (1050/4500)
439 zł

 

1288zł esc.pl

płyta jest przyszłościowa bo będziesz mógł do niej w przyszłości wsadzić np i5 2500K i zrobić OC ale wszystko zależy od funduszy.



Dobry zasilacz kosztuje od 250zl i raczej od tego bym zaczal. Bedziesz tego kompa modernizowal do high-endu? Jesli tak to kup jakiegos seasonica 700w. A to co ci zostanie przeznacz na grafike. 7770 jest slabsza niz 6850 a takie chodza ponizej 500zl uzywane i calkiem dobre.

Bez przesady, ten fortron spokojnie da radę dla słabszego zestawu. 700W? To chyba od razu CF z np HD 7970 trzeba robić. Na HD 7770 można spokojnie grać w FullHD w nowe tytuły.

Link to post
Share on other sites

Mysle ze jak dobrze pokombinujesz to hd7870 kupisz i nawet na tej padlinie cos odpalisz co procesora nie zjada. Np metro2033 powinno smigac.

Wg mnie lepiej kupic lepszy ktory sie nawet nie podgrzeje dobrze jak go obciazy. Ja przegrzalem ocz600w dwoma radkami po 120w kazdy.

Mam hd7950 i wcale tak kolorowo nie jest. Wszystkie nowe gry chodza tak sobie na max. Nie wierze w tego fortrona tym bardziej ze juz ma pewnie ze 4 lata

Podobno z intelami tak super gry chodza wiec moze to wina amd. Na hd6850 w crysis 2 momentami denerwujaca. Powiedz no mi zalozycielu tematu cos wiecej o swoich zamiarach bo moze zle ci radzimy.

 

NIEKOMPETENCJA!

 

Biafra

Link to post
Share on other sites

Procesor: INTEL Pentium Dual Core G2020 - 2.90 GHz, BOX, s-1155 (225 zł)
Płyta główna: MSI B75A-G43 - ATX, B75, 4x DDR3, 2x PCI-E 16x, VGA, DVI, HDMI, S-1155 (269 zł)
Pamięć RAM: DDR3 GOODRAM - 4 GB / 1333 (1x 4 GB), CL9 (95 zł)
Karta Graficzna: PCIex SAPPHIRE HD 7770 1024 MB DDR5, 128 bit, DVI, HDMI, D-PORT, OEM - 11201-17-10G (435 zł)

Całość: 1024 zł

+ Jakiś używany dysk.

Szczerze mówiąc pakowanie się w 775, przy cenach najtańszych Pentiumów jest delikatnie mówiąc złym pomysłem.
Zasilacz powinien wytrzymać, ale dla pewności podaj dokładny model.

Dodatkowe 100-150zł do funduszu zdobędziesz sprzedając GT630

Link to post
Share on other sites

Uzasadnij moja niekompetencje.

 

//My tu jesteśmy od kontrolowania, a nie uzasadniania każdemu dlaczego jest w błędzie. TY masz pilnować jakości SWOICH wypowiedzi, a nie My Ciebie uczyć.

sv

Edytowane przez sid vicious
spam
Link to post
Share on other sites

 

Procesor: INTEL Pentium Dual Core G2020 - 2.90 GHz, BOX, s-1155 (225 zł) Płyta główna: MSI B75A-G43 - ATX, B75, 4x DDR3, 2x PCI-E 16x, VGA, DVI, HDMI, S-1155 (269 zł) Pamięć RAM: DDR3 GOODRAM - 4 GB / 1333 (1x 4 GB), CL9 (95 zł) Karta Graficzna: PCIex SAPPHIRE HD 7770 1024 MB DDR5, 128 bit, DVI, HDMI, D-PORT, OEM - 11201-17-10G (435 zł) Całość: 1024 zł + Jakiś używany dysk. Szczerze mówiąc pakowanie się w 775, przy cenach najtańszych Pentiumów jest delikatnie mówiąc złym pomysłem. Zasilacz powinien wytrzymać, ale dla pewności podaj dokładny model. Dodatkowe 100-150zł do funduszu zdobędziesz sprzedając GT630

 

Najlepszy zestaw

Link to post
Share on other sites

Uzasadnij moja niekompetencje.

Ładowanie HD7870 czyli wydajnego układu graficznego do 1-rdzeniowego Pentium 4 to głupota. Bo nie da mu to żadnego efektu. Komputer jest tak wydajny jak jego najsłabszy komponent. Co z tego że układ HD7870 będzie w stanie wyrenderować niesamowitą ilość efektów jeżeli procesor nie będzie w stanie dostarczyć mu do tego odpowiedniej ilości informacji.

 

W ten sposób zestaw na G2020 i HD7770 będzie kilkanaście razy wydajniejszy, bo komponenty odpowiadają sobie wydajnościowo i są zdolne do wzajemnej pracy bez zakłóceń --tak łopatologicznie.

 

Jednym zdaniem autor wydałby pieniądze a efektu brak. 

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem bardziej sie oplaci q6600 i hd6870 niz te wasze nowe szajsy co 20% wraca wam do serwisu. Mnie wykanczaja nerwowo takie kompy i zastanawiam sie jak mozna takie cos ludziom oferowac. Odpalalem spec ops the line na p4 2.8 i hd4850 i na max sie zacinalo prawie jak na minimum ale podziw ze dalo sie grac w te gre. Wiem ze chcecie zarobic ale Boga w to nie mieszajcie i mnie nie posadzajcie o pisanie prawdy. Sam modernizowalem kompa z procesora dwu na cztero i czesciordzeniowy procesor i rzecz biorac po za grafika to nic tak nie daje przyrostu wydajnosci. A ze gra mu sie laduje 10minut a powinna kilka sekund to inna bajka.

 

//Wprowadzasz ludzi w błąd. I piszesz tak niechlujnie, że ledwie wiadomo o co w tym wszystkim chodzi.

I nie martw się - nikt Cie o pisanie prawdy nie posądzi - póki co piszesz same bzdury.

sv



Niektorzy powtarzaja za benchmarkiem ze komputer jest tak wydajny jak jego najslabszy element. Tylko ze to bajka. W jednych grach potrzebny jest potezny procesor bo jest duzo obliczen zwalonych na procesor a w innych grach pierwsze skrzypce gra grafika. Ale nigdy nie ma tak ze procesor ogranicza tak procesor ze przy kupnie kilka razy szybszej karty nie wzrosnie wydajnosc w grze. Wzrasta. Moze nie az tak duzo ale wzrasta. Nie sprawdzalem na wszystkich grach czy zawsze jest tak samo.

Głupoty gadasz, albo przestaniesz pisać bez sensu albo zostaniesz odpowiednio ukarany twój wybór .

DomiHD2
 



Jesli autor postapi po mojemu to sie przekona kto mowi prawde a jak postapi po waszemu to wyjdzie na zasmiecajacego swiat dupka. Edytowane przez DomiHD2
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...