Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jako że wypadłem z tematu routerów i rozdzielania internetu mam w związku z tym kilka pytań.

 

A więc posiadam stałe łącze z dialogu 10MBit/s łączące się przez modem ASMAX AR801MP, chciałbym rozdzielić ten sygnał na jednego laptopa (wifi) i czasami na łączenie się z internetem przez smartfona (wifi).

 

Czy potrzebuje do tego celu jakiegoś specjalnego routera? Czy wystarczy np. Pirelli DRG a125g z netii?

Link to post
Share on other sites

Jak masz zamiar przez modem się łączyć to musi być router DSL jak nie to ADLS z czego ADSL są droższe z tego że mają w sobie wbudowany modem do 25mb/s. Jak chcesz mam praktycznie nowy routrer TP-link DSL WR740N. Zakupiłem w firmie której pracuje ALSEN muszę go sprzedać bo potrzebuje modem 4G do LTE.

http://www.alsen.pl/komputery,k1/sieci-bezprzewodowe,k287/routery-xdls,l288/tp-link-wr740n-router-xdsl-wifi-n150-1xwan-4x10-100-lan-1x5dbi,p62273.html

 

Mój nówka praktycznie za 60zł z przesyłką.

Edytowane przez kamil_18_19
Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem dokładnie o co chodzi w rozdzielaniu internetu, ale jeśli dobrze myślę to każdy router powinien spełnić funkcję. Wystarczy mieć WiFi, postawić sieć i połączyć się z laptopem i czasami ze smartphonem.

No i jak zostało wspomniane wyżej jeśli jest to stałe łącze (kablówka) to wystarczy router z DSL.

Link to post
Share on other sites

 

Nie rozumiem dokładnie o co chodzi w rozdzielaniu internetu, ale jeśli dobrze myślę to każdy router powinien spełnić funkcję. Wystarczy mieć WiFi, postawić sieć i połączyć się z laptopem i czasami ze smartphonem.

No i jak zostało wspomniane wyżej jeśli jest to stałe łącze (kablówka) to wystarczy router z DSL.

 

Już sam doszedłem co i jak, niestety potrzebny jest router z Annexem B, który jest droższy od zwykłych Annex A (ok 150zł nówka).

Link to post
Share on other sites

Nie potrzebny Ci zaden router ADSL z zadnym anexem.

Standardowy router (czesto nieslusznie nazywany routerem DSL - glownie na potrzeby odrozniania ich w sprzedazy) nie ma wbudowanego modemu.

Modemy ADSL maja wbudowany modem - zaleznie od modelu: z aneksem A lub B, ktore sa zalezne od linii jaka jest podprowadzona.

 

Przykladowo: TPSA ma wlasciwie same linie w aneksie A, za to Netia moze miec zaleznie od dzierzawionej linii aneks A lub aneks B.
Prosta droga dedukcji dojdziesz, ze miejsca gdzie Netia dzierzawi linie od TPSA bedzie wlasciwie wszedzie aneks A.

Do rzeczy. Jako ze modem juz masz kupujesz router zwany potocznie 'routerem DSL'.

Router ADSL kupujesz, jesli chcesz zastapic swoj modem i miec 2w1 - router i modem w jednym.


Wybor nalezy do Ciebie. :)

Edytowane przez Battlefist
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie potrzebny Ci zaden router ADSL z zadnym anexem.

Standardowy router (czesto nieslusznie nazywany routerem DSL - glownie na potrzeby odrozniania ich w sprzedazy) nie ma wbudowanego modemu.

Modemy ADSL maja wbudowany modem - zaleznie od modelu: z aneksem A lub B, ktore sa zalezne od linii jaka jest podprowadzona.

 

Przykladowo: TPSA ma wlasciwie same linie w aneksie A, za to Netia moze miec zaleznie od dzierzawionej linii aneks A lub aneks B.

Prosta droga dedukcji dojdziesz, ze miejsca gdzie Netia dzierzawi linie od TPSA bedzie wlasciwie wszedzie aneks A.

 

Do rzeczy. Jako ze modem juz masz kupujesz router zwany potocznie 'routerem DSL'.

Router ADSL kupujesz, jesli chcesz zastapic swoj modem i miec 2w1 - router i modem w jednym.

 

Wybor nalezy do Ciebie. :)

 

No właśnie, ale jeśli kupie zwykły router wifi, to będe musiał się łączyć normalnie przez program w windowsie? a jak z modemem to będę mógł wpisać nazwe użytkownika i hasło do urządzenia i łączyć się nawet bez uruchomionego komputera?

 

Czyli mówisz że podejdzie router z annexem A, jeśli ja mam linię z dialogu na annex B?

Edytowane przez kuba83bb
Link to post
Share on other sites

Nie.Modem juz masz z Annexem B dokup sobie do niego dowolny router, No chyba ze koniecznie musisz miej jedno urządzenie?

Ja zostawiłbym Asmaxa i dokupił router do niego jaki chce, za 150 zł mozesz miec niezły router, a słaby router z wbudowanym modemdm Annex B :)

Link to post
Share on other sites

 

Do rzeczy. Jako ze modem juz masz kupujesz router zwany potocznie 'routerem DSL'.

Router ADSL kupujesz, jesli chcesz zastapic swoj modem i miec 2w1 - router i modem w jednym.

 

Wybor nalezy do Ciebie. :)

 

Zacytuje raz jeszcze bo bladzisz w ciemnosciach kuba83bb. ;)

Zreszta, j/w.

Edytowane przez Battlefist
Link to post
Share on other sites

Zacytuje raz jeszcze bo bladzisz w ciemnosciach kuba83bb. Zreszta, j/w.

 

 

Przecież już wiem wszystko ;)

 

Pisałem jak było wcześniej, jak pytałem o to w infolinii dialog i na innym forum ;)

 

A taki może być? http://allegro.pl/router-d-link-go-rt-n150-wan-wifi-dsl-xdsl-kable-i3163863301.html

 

Nie ukrywam że zależy mi na jak najtańszym żeby tylko działał, używany będzie tylko od czasu do czasu (laptop, smartfon)

Edytowane przez kuba83bb
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...