Skocz do zawartości

OC Core i5 750 & Patriot Viper III 1600


Recommended Posts

Podkręciłem procka na 21x181 3800MHz i pamięci 1810MHz 9-9-9-24-264. CPU mam ustawione napięcia na offset 0.04375V, RAM standardowo na 1.5V. Chłodzenie na procku to Scythe KATANA 2. O ile w 3Dmarkach temperatura max to około 88C ale w PRIME95 to już 99C ! 

Nie potrzebuje jakiegoś ekstremalnego OC tylko aby podnieś wydajność Army3 ,podkręcanie karty GF GTX460 1GB już nie daje wzrostu FPS w tej grze  tylko oc CPU. Wydajność sprawdzam także w AIDA64 i zauważyłem że większą wydajność daje mocniejsze podkręcanie RAMu niż CPU. Może lepiej obniżyć mnożnik na CPU i skupić się na podkręcaniu ramu ? Jakieś sugestie koledzy ?

Edytowane przez Kawabonga
Link to post
Share on other sites

Żartujesz sobie , z tymi temp zapomnij o oc i wróć do domyślnych. Napięcie teraz jakie ma cpu?

napięcia mam ustawione w biosie na offset 0.04375V i dochodzi max do 1.328V

 

Ja mam takie może głupie pytanie ale czy chłodzenie jest dobrze nałożone ? bo katana to nie jest tak słabe chłodziwo ja na moim spartanie mam temperatury sporo niższe a OC na 3,6 były teraz mam 3,3 bo tyle mi wystarczy do pełni szczęścia. 

Hmmm... Będę musiał to jutro sprawdzić, kompa składałem kilka lat temu i od tamtej pory nie ruszałem chłodzenia  8-) . W spoczynku temperatura około 44C

Link to post
Share on other sites

Hmmm... Będę musiał to jutro sprawdzić, kompa składałem kilka lat temu i od tamtej pory nie ruszałem chłodzenia  . W spoczynku temperatura około 44C

 

Kilka lat? Ładnie. Rozkręć kompa i na początku to wymień pastę na procesorze, temperatury powinny spasć ;P

Edytowane przez errorplus
Link to post
Share on other sites

Z tego co ja pamietam to moja i5 750 smigala na 4GHz, 200MHz x 20 z napieciem 1.32-1.34v. 

Load temp max 72-75c idle kolo 40c, chlodzenie noctua nh-u12p.

Napewno sprawdz paste jak to nie pomoze to zapomij o taki OC z tym chlodzeniem.  

Tez mialem Patrioty Viper 1600 cl8 i jakos wiecej fps w grach i testach mialem z prockiem na 4GHz niz z ramem wykreconym do 1800MHz i cpu 3.8GHz.

Link to post
Share on other sites

a to są standardowe zegary ? bo jak tak to i tak temperatura przy wysoka jak dla mnie 

Temperatury podane dla CPU 21x181 3.8GHz, w idle około 35C. A wracając do tematu to lepiej dla wydajności będzie próbować kręcić ramy na 1900MHz i zmniejszyć mnożnik na 20 czy zostawić 21 ? 

Może ktoś może przetestować Arme3 i podać wyniki po OC ?

Dostępny benchmark ArmA3Mark 0.7

http://forums.bistudio.com/showthread.php?151794-ArmA3Mark-Benchmark-your-ArmA-3

Edytowane przez Kawabonga
Link to post
Share on other sites

To temperatury masz spoko nawet 4.0 wyciągniesz jak nie więcej , jak masz jakieś inne benchmarki to sprawdź temperatury , a ram nie wiem po co przyśpieszać jak dla mnie mija się to z celem ale nie jestem w tym specjalistą 

Sprawdzałem kompa w AIDA64 i tam wyniki po podkręceniu ramu są mocno widoczne , sprawdź sobie.

Link to post
Share on other sites

Temperatury za wysokie. Ja bym już nie kręcił wyżej, a nawet obniżył do 3.7/ 3.6 Ghz. Nie warto tak katować procka dla kilku mhz i tak nie odczujesz dużej różnicy w klatkach (zależnie od gry). Ewentualnie możesz dokupić jeszcze jeden wentylator do obudowy, który poprawi temperatury i zostawić te 3.8 Ghz, ale wyżej bym się bał.

Link to post
Share on other sites

Przeprowadziłem kilka testów na dwóch konfiguracjach ,

1)CPU 21x181 3800MHz, RAM 1810MHz i

2)CPU 20x195 3911MHz  RAM 1560MHz 

I poniżej podam wyniki, od lewej pierwsza konfiguracja

WinRAR    4.20                          5787              /5432

Fritz Chess Benchmark             22.98-11029 /22.26-10682

CINEBENCH 10                         19366            /19793

CINEBENCH 11.5                      4.98               /5.12

3Dmark test Fire Strike             2747             /2751  (wynik mieszczący się w granicy błędu pomiarowego)

3Dmark11                                 4282             /4288   (wynik mieszczący się w granicy błędu pomiarowego)

AIDA64            tutaj wyniki bardzo różne w jednym teście lepszy ram w innym CPU

ARMA3 Mark 0.7                        3380.57      /3382.27 (wynik mieszczący się w granicy błędu pomiarowego)

Wydaję się że lepiej będzie zostać do 3.8GHz, na 3.9GHz muszę podnieść napięcie a wzrost wydajności praktycznie żaden



Zostawiłem OC na 3800MHz,wszytkie benchmarki przechodzą testy bez problemu ale co jakiś czas teraz wywala mi bluescreeny z błędem 0x00000124 przy oglądaniu Youtube i innch filmików we flashplayerze :( Co jest grane ?

Link to post
Share on other sites

Miałem podobnie z filmikami. Musiałem podnieść napięcie, żeby było OK.

A które napięcie najlepiej podnieść bo już dosyć sporo podniosłem na CPU Voltage Mode , IMC Voltage mam na auto , może coś z tym napięciem pokombinować ? W innych płytach IMC Voltage to chyba to samo co VTT ?

Link to post
Share on other sites

A na ile masz ustawione CPU PLL VOLTAGE ? Bo to nie tym chyba powinno sie podnosić napiecie tylko chyba cpu voltage mode ?  musisz mieć to w biosie bo płyta bardzo podobna do mojej .

Ja robiłem oc podobnie jak na tym filmie tylko zostawiłem C1E Support na włączone żeby mi w idle zmniejszały zegary.



BTW czy coś mi da podniesienie napięcia na IMC voltage ? VTT mam teraz 1.264V a na cpu 1.368V. Czy nie pozwoli mi zmniejszyć napięcia na voltage mode na CPU ?

Edytowane przez Kawabonga
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...