Skocz do zawartości

Nowa podstawka, co najbardziej się opłaca myśląc przyszłościowo?


Recommended Posts

Ogólnie tyle już zwlekam z zakupem FX-8320, że naszły mnie wątpliwości, będę miał w tym miechu dodatkową robotę i lekki przypływ kasy, więc wymyśliłem że stać mnie będzie na manewr za około 1500 zł, i teraz pytanie, czy opłaca się z myślą o przyszłych 2 latach wymieniać na FX-a (w sensie czy jest nadzieja że wraz z nadejściem nowych konsol FX-y zaczną się liczyć w grach) czy może intel, co pewnie doradzi mi większość, ale jeśli tak, to który procesor i socket są przyszłościowe i z zapasem mocy na następne min 2 lata, żebym miał spokój z upgrejdem? 



A może zostawić jak jest i poczekać do lata aż coś się pojawi ciekawego na rynku elektronicznym?



moje wątpliwości odnośnie intela właśnie tylko tego się tyczą, że nawet i7 za 1200 zł to są jednak 4 rdzenie, a boję się że kupie a okaże się że w następnej generacji gier to właśnie liczba rdzeni będzie się liczyć, natomiast z drugiej strony zdaję sobie sprawę że FX-y mają na ten czas troszke ciężko jeśli chodzi o gry

Link to post
Share on other sites

Rdzenie nigdy nie będą podstawą w grach. Póki co możesz to usłyszeć tylko w kilku mitach związanych z nadchodzącymi konsolami. Generalnie ja bym poczekał na Haswelle i wtedy podjął decyzję. Zauważ, że Core i7-2600K miał swoją premierę ponad dwa lata temu i do tej pory jest topowym procesorem, z którym żaden AMD nie ma najmniejszych szans. Pójdźmy jeszcze dalej, do czasów LGA 1366. Tamte procki wyszły prawie pięć lat temu i do tej pory AMD ma z nimi spore problemy. Tak więc które układy są "przyszłościowe"? Na to pytanie odpowiesz sobie już samemu. Albo zrobisz to w miarę obiektywnie, albo po prostu będziesz ślepo kierował się mrzonkami o przyszłej dominacji AMD z powodu nadchodzących konsol. Wybaczcie, ale jakim cudem procesor, który dopiero przy pełnym obciążeniu wszystkich wątków dorównuje Core i7, ma pokonać Intela w grach, gdzie nigdy nie będzie pełnego wykorzystania wszystkich rdzeni?

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Nie no ja akurat nie jestem miłośnikiem żadnej z firm, więc nie wierzę ślepo w AMD, lubię AMD tylko za karty graficzne, oraz za phenomy, który do tej pory graczom o małym portfelu pozwalają zrobić komp i nie czuć się specjalnie z tyłu, osobiście też posiadałem procesory intela i byłem zadowolony, dlatego będę się przy wyborze kierował tylko i wyłącznie logiką i Waszymi opiniami, stronniczość czy sympatia do jakiejś firmy odpada



i nie jestem z tych co dadzą za FX-a 770 zł i udowadniają światu że wcale nie jest taki zły



generalnie chcę kupić coś z czego będę przez następne minimum 2 lata zadowolony, żebym nie zastanawiał się czy spadki fps są spowodowane procem, żebym mógł kupić za pół roku wydajniejszą grafę i nie musiał myśleć czy proc ją będzie ograniczał itp

Link to post
Share on other sites

Zobaczymy co pokaże PS4 i Xbox 720 jeżeli tam rdzenie zaczną odgrywać dużą role to i przeniesie się to na PC bo w tym momencie sporo gier obsługuje 2 rdzenie rzadkością jest zeby była wykorzystywana większa ilość. Dlatego AMD pokaże co może tak naprawdę w momencie gdy będzie potrzebna ilość rdzeni. Ale w obecnym momencie do gier lepszy jest raczej Intel bo na teraz potrzebna jest moc a nie ilość rdzeni .

Link to post
Share on other sites

Rdzenie nigdy nie będą podstawą w grach. Póki co możesz to usłyszeć tylko w kilku mitach związanych z nadchodzącymi konsolami. Generalnie ja bym poczekał na Haswelle i wtedy podjął decyzję. Zauważ, że Core i7-2600K miał swoją premierę ponad dwa lata temu i do tej pory jest topowym procesorem, z którym żaden AMD nie ma najmniejszych szans. Pójdźmy jeszcze dalej, do czasów LGA 1366. Tamte procki wyszły prawie pięć lat temu i do tej pory AMD ma z nimi spore problemy. Tak więc które układy są "przyszłościowe"? Na to pytanie odpowiesz sobie już samemu. Albo zrobisz to w miarę obiektywnie, albo po prostu będziesz ślepo kierował się mrzonkami o przyszłej dominacji AMD z powodu nadchodzących konsol. Wybaczcie, ale jakim cudem procesor, który dopiero przy pełnym obciążeniu wszystkich wątków dorównuje Core i7, ma pokonać Intela w grach, gdzie nigdy nie będzie pełnego wykorzystania wszystkich rdzeni?

 

Tak, FX-8350 ma problemy z 5-letnim procesorem... Mój phenom jest od tych intelów lepszy...

 

Zobaczymy co pokaże PS4 i Xbox 720 jeżeli tam rdzenie zaczną odgrywać dużą role to i przeniesie się to na PC bo w tym momencie sporo gier obsługuje 2 rdzenie rzadkością jest zeby była wykorzystywana większa ilość. Dlatego AMD pokaże co może tak naprawdę w momencie gdy będzie potrzebna ilość rdzeni. Ale w obecnym momencie do gier lepszy jest raczej Intel bo na teraz potrzebna jest moc a nie ilość rdzeni .

 

Starsze to tak, ale teraz najnowsze obsługują 4 rdzenie.

 

Nie no ja akurat nie jestem miłośnikiem żadnej z firm, więc nie wierzę ślepo w AMD, lubię AMD tylko za karty graficzne, oraz za phenomy, który do tej pory graczom o małym portfelu pozwalają zrobić komp i nie czuć się specjalnie z tyłu, osobiście też posiadałem procesory intela i byłem zadowolony, dlatego będę się przy wyborze kierował tylko i wyłącznie logiką i Waszymi opiniami, stronniczość czy sympatia do jakiejś firmy odpada

 

i nie jestem z tych co dadzą za FX-a 770 zł i udowadniają światu że wcale nie jest taki zły

 

generalnie chcę kupić coś z czego będę przez następne minimum 2 lata zadowolony, żebym nie zastanawiał się czy spadki fps są spowodowane procem, żebym mógł kupić za pół roku wydajniejszą grafę i nie musiał myśleć czy proc ją będzie ograniczał itp

 

Będziesz kręcił?

Edytowane przez Gornik Steve
Link to post
Share on other sites

Wolałbym nie bawić się w OC, wiadomo że lepiej zostawić na stocku i mieć spokój, phenoma kręcę dość sporo bo już bez OC niestety niedomaga, ale jak kupię coś nowego i drogiego to chcę aby mnie było w stanie zadowolić w defaultach a nie od kopa bawić się w OC.



wiadomo że można się pobawić w OC na zajawkę, aby sprawdzić jak się maszyna sprawuje itp, ale ogólnie OC traktuję jako konieczność już

Link to post
Share on other sites

Przy okazji zaszpanuje ciekawą stronką, którą mi wczoraj polecono:

 

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-3570K-vs-AMD-FX-8320-Black-Edition

 

Osobiście nie wydaje mi się, żeby AMD miało wyjść na prowadzenie. Postęp mamy, ale zanim gry zaczną korzystać z większej ilości rdzeni, FX'y będą nadawały się do kalkulatora. i5/i7 to są obecnie procesory na lata.

Link to post
Share on other sites

Przy okazji zaszpanuje ciekawą stronką, którą mi wczoraj polecono:

 

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-3570K-vs-AMD-FX-8320-Black-Edition

 

Osobiście nie wydaje mi się, żeby AMD miało wyjść na prowadzenie. Postęp mamy, ale zanim gry zaczną korzystać z większej ilości rdzeni, FX'y będą nadawały się do kalkulatora. i5/i7 to są obecnie procesory na lata.

 

Normalnie combo z tym porównaniem!

Link to post
Share on other sites

tzn ogólnie nie wierzę żadnym testom bo jedyny test w jaki wierzę to jak mam dany sprzęt w łapach i mogę się z nim zapoznać na swoje sposoby bo wtedy wiem czy działa odpowiednio akurat w tych warunkach które mi odpowiadają, ale niestety nie mam możliwości sprawdzić najnowszych zabawek intela, bo FX-a miałem przez 2 dni u siebie na pokładzie, ale 6300, i powiem szczerze że nie byłem specjalnie nim zachwycony



niejednokrotnie mój phenom się lepiej sprawował

Link to post
Share on other sites

tylko czy się zmieszczę w 1500 zł razem z jakąś sensowną płytą główną, bo wiedziony życiowym doświadczeniem low endu nie tykam nawet kijem

Do gier nie będziesz musiał brać topowego i7 na Haswellu.

Wystarczy i5 z literą k i w czterech literach masz na długo wszelkie zmiany.

Link to post
Share on other sites

Ja tam nie widze żadnych fanboyskich testów tylko normalne porównanie. 

Starsze to tak, ale teraz najnowsze obsługują 4 rdzenie.

 

A to Ciekawe :) Bo jest mnóstwo gier które obsługuja zamiast 4 rdzeni 2 w zależności od DX. A gier nowych jest też sporo które obsługują tylko dwa.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli jakimś cudem gry będą pobierały więcej niż 4/6 rdzeni, to Intel przygotowywałby się na to, że trzeba będzie wprowadzić te 8 rdzeni. Przewarznie jest tak, że producenci  gier łączą się z producentami procków i oby dwoje wypuszczają takie konfiguracje, które mają im przynieść jak najwięcej zysków nie każąc "szaremu kowalskiemu" kupowania sprzętu z najwyższej półki, bo to nie ma sensu. AMD idzie w ślepą przyszłość i liczy na te pobierane 8 rdzeni w grach, bo sprzedawalność wzrośnie, a Intel poprawia niedociągnięcia...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...