Skocz do zawartości

I5 2300 Zamiana na FX 8350 ?


Recommended Posts

Nie zmieniaj tego procesora na FXa, bo koszty takiej przesiadki nie sa tego warte.
Jedyna sensowna przesłanka to rendering i streaming, w których FX powinien być zdecydowanie lepszy, ale jeśli nie robisz takich rzeczy to nie warto.

Alternatywą będzie OC tego i5, jeśli dobrze pamiętam jego specyfikacje to max turbo ma na 3,5 GHz więc po zablokowaniu mnożnika turbo i podniesieniu szyny BCLK, powinieneś wycisnąć ze 200-300 MHz więcej :)

PS

Na forum w wersji na smartphony nie widać sygnatur, dopiero teraz zobaczyłem ze masz płytę na chipsecie Hxx, tutaj z OC może być ciężko.

Link to post
Share on other sites

Co my gadamy o OC... On ma H61 ;)

No cóż, to prawda, ale jak już tak bardzo korci go wymiana procka to rekomendował bym wzięcie i5 3570 bez K, koszt około 789zł w AGITO.pl, a za kilka miesięcy wymianę płyty na coś z z77 np: MSI-z77-G43. Spokojnie ogarnie tego procka po OC, a jest tania jak barszcz :P

Natomiast nie zmieniając narazie płyty zwiększy się ogólna wydajność. Oczywiście przy założeniu, że autor nie chce wydawać około 1200zł na zmianę platformy lub kupno płyty pod i5 3570K :P

Link to post
Share on other sites

Jestem tu aby coś sprostować.

 

 

znajomy ma taka sama spec kompa tylo ten pocek i plytka pod am3 i ma w bf 3 wiecej o 10 fps odemnie

W tej samej chwili i tym samym miejscu? Czy i jak wysokie ma OC? 

 

Testy z pcl http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/focus/vishera/def/bf3_1920.png

5GHz http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/focus/vishera/oc/bf3_1920.png

 

 

rekomendował bym wzięcie i5 3570 bez K,

 

 

a za kilka miesięcy wymianę płyty na coś z z77 np: MSI-z77-G43

 

 

Te dwie porady nie powinny mieć obok siebie miejsca. Kupno zablokowanego procesora jeśli taki się już posiada, a następnie zbędnej (dla zablokowanego) płyty, to brak logiki, a jeśli dodać również to, że polecasz zakup 2 rzeczy aby kręcić zablokowany proc... ;)

 

Rozwiązanie 1. Nic nie robić - grać bez zmian - 0zł

Rozwiązanie 2. Sprzedaż obecnych i zakup 3570k+z77a-g43+ chłodzenie - sporo mocniejsze taktowania, odrobinę fps + - 1400zł odjąć ~700 = 700zł

+kilka ew. innych.

 

Co ja na to? Przesiedź jakiś czas na tym co masz, bo i tak jest wydajne, a za kilka miesięcy (premiera haswella/coś z amd) możesz zdecydować się na nowy sprzęt. Obecnie wymiana ma mało sensu, pod względem wydajności jak i opłacalności.

Link to post
Share on other sites

Te dwie porady nie powinny mieć obok siebie miejsca. Kupno zablokowanego procesora jeśli taki się już posiada, a następnie zbędnej (dla zablokowanego) płyty, to brak logiki, a jeśli dodać również to, że polecasz zakup 2 rzeczy aby kręcić zablokowany proc... ;)

 

Ten Twój brak logiki kręci się na 4,3 GHz!

 

Poniżej dowody, które sam potwierdziłem:

 

Link to post
Share on other sites

Fx szybszy od sandy brdidge? Człowieku. Kto CI takich głupot nagadał.

 

W grach programach wydajnośc jest od 1:1 (rdzeń w rdzeń,nigdy zegar w zegar) do 1:2. Innymi słowy są programy w któryc fxy przy zegarze ~4,0GHz sa równe i5 SB 3.0GHz ale sa to rzadkie sytuacje. W większości sytuacji FX zostaje w tyle.



Przeczytaj sobie:

 

zmiana FX8320 na i7 który go zamiótł................

 

http://forum.benchmark.pl/topic/69572-zamiana-amd-fx-8320-na-intel-i7-2700k-cz1/

Link to post
Share on other sites

Przeczytaj sobie: zmiana FX8320 na i7 który go zamiótł................ http://forum.benchma...l-i7-2700k-cz1/

 

Nie porównuj procesorów z dwóch skrajnie różnych półek cenowych. Ten test jest ciekawy i pokazuje wyższość i7 nad FX, który jest od niego o 500zł tańszy!

Wszyscy mają świadomość tego, że AMD ma słabszy jeden wątek to nie podlega dyskusji, ale w swoich przedziałach cenowych to są bardzo ciekawe procesory, nawet dla gracza.

Złożyłem kilkanaście komputerów na FXach i wiem, że ich wydajność w nowych grach jest bardzo przyzwoita.

Link to post
Share on other sites

Nie, nie kręci się. Jak widać z powyższego filmu mnożnik to 40. Zagwarantujesz, że każda płyta pozwoli na bclk 107?
i5-2300 który ma obecnie pozwala na x35, czyli 3,5-3,75GHz. 
 
 
Machać jakimś hasłem można, ale fakty są jakie są: zmiana tego i5 na jakąkolwiek platformę jest nieopłacalna. Przejścia na zablokowane i5 nie zauważy, a będzie ono kosztować. Stąd wnioski, że jeśli już wydawać, to na coś co będzie faktycznie wydajniejsze. 
 
Proszę, porównaj najniższy i5-3330 bez OC (wydajność najbardziej porównywalna do tego co ma obecnie autor)
http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/focus/vishera/def/bf3_1920.png

 

Do najwyższego 3570K na 4,5GHz

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/focus/vishera/oc/bf3_1920.png

 

Testy wygładzają różnice w taktowaniach, zaś przyrost będzie tylko w niektórych miejscach (główną rolę i tak gra grafika).

 

Proszę więc nie polecać wymiany na jakieś zablokowane cuda, bo autor nie zauważy żadnej różnicy i jedynie zmarnuje pieniądze.

Link to post
Share on other sites

Skoro klient, głównie przez swoją niewiedzę, jest zadowolony, to wszystko jest oczywiście w najlepszym porządku %-).

Dokładnie, ale jeśli ktoś ma przed sobą wybór: tańszy proc i lepsza grafa, kontra lepszy proc i gorsza grafa to najczęściej wybiera tą pierwsza opcję. Ludzie uważają, że komputer za 2K to będzie bestia do grania i wszystkiego innego. natomiast moim zadaniem jest takie dobranie komponentów, aby klient się za bardzo nie rozczarował. Czasami zwiększenie budżetu o 50 zł to problem nie do przekroczenia, a co dopiero o 150zł to już jest, "potwarz" :P

 

 

Nie, nie kręci się. Jak widać z powyższego filmu mnożnik to 40. Zagwarantujesz, że każda płyta pozwoli na bclk 107? i5-2300 który ma obecnie pozwala na x35, czyli 3,5-3,75GHz.

 

Oczywiście, że nie bo OC to loteria, ale nie mów mi, że się nie da!

 

 

Proszę więc nie polecać wymiany na jakieś zablokowane cuda, bo autor nie zauważy żadnej różnicy i jedynie zmarnuje pieniądze.

 

Owszem różnicy wielkiej nie będzie, ale nie o to chodziło w mojej wypowiedzi. Ja pisałem o tym że jeżeli autor koniecznie chce juz zmienić to może się zastanowić nad taka opcją.

 

Co do samej wydajności w BF3 to rzeczywiście, grafa gra tu pierwsze skrzypce ale wydajne CPU też jest ważne :)

http://images41.fotosik.pl/1970/797f4c167da1324c.jpg

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, ale jeśli ktoś ma przed sobą wybór: tańszy proc i lepsza grafa, kontra lepszy proc i gorsza grafa to najczęściej wybiera tą pierwsza opcję. Ludzie uważają, że komputer za 2K to będzie bestia do grania i wszystkiego innego. natomiast moim zadaniem jest takie dobranie komponentów, aby klient się za bardzo nie rozczarował. Czasami zwiększenie budżetu o 50 zł to problem nie do przekroczenia, a co dopiero o 150zł to już jest, "potwarz" :P

 

Nie no, wiadoma sprawa, że zawsze karta graficzna bardziej się przydaje od procesora ;). Słabego GPU nie przeskoczysz i jego obecność będzie przeszkadzać cały czas, a słabszy CPU tylko miejscami ;).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...