Skocz do zawartości

nforce4 i mocna grafika.


Recommended Posts

Gość DANNY_79

Mam następujące pytanko:

 

Otóż mój kumpel ma dość już leciwy komp (s939 + nforce4 Ultra (nie SLI) ) i ten wpadł na pomysł, że zmieni sobie grafikę, świetnie pomyślałem i zapytałem na jaką, a on mówi, że gtx285. Cóż pomyślałem przerost formy nad treścią, ale jak ma kasę i ochotę, to czemu nie, ale do rzeczy.

Moje pytanko nie dotyczy wydajności, dławienia tej grafiki przez procesor (X2 4400+@ 2.6GHz), tylko czy taki tandem będzie działał stabilnie i poprawnie (PCI-ex jest zgodne w dół). Ja mu odpowiedziałem, że powinno być bezproblemowo (zasilacz chieftec 500Watt), ale chcę skonsultować to z Wami, a może ma ktoś podobną konfigurację?

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

GTX285 to może nie... ale taki 8800GT/9800GT jak najbardziej tak. W porównaniu do 6800jakiego kolwiek będzie kolosalna różnica i nie jest to żadne marnowanie kasy już wtedy. Sam mam Athlona 64 X2 4400+ 2,3GHz z GF 8800GT 512MB i wszystko mi ładnie działa. A wcześniej miałem Athlona XP 2500+ 1,83GHz z GF 6800XT 128MB i różnica jest BARDZO DUŻA w grach. Dławieniem przez procesor nie należy się przejmować bo wtedy gry dostaną niesamowitego kopa i tak a zmiana całego sprzętu jest średnio ekonomiczna zwłaszcza, ze Athlon 64 X2 4400+ jest dość wydajnym procesorem.

 

Aaa... i moja 8800GT jest zgodna PCI-E gen. 2.0 a na płycie głównej jest PCI-E gen. 1.0 i działa. Chipset nForce 520, czyli słabszy od nForce 4 Ultra. Tak więc nie powinno być problemów.

 

Długość karty i obudowy trzeba sprawdzić aby nie było problemów potem :menda:

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Hmm GTX285 kosztuje z 1200zł

za tą cene byś miał :

Athlon II X3 435 ~ 260zł

Gigabyte MA770T-UD3P ~ 280zł

4GB DDR3 Goodram 1333mhz ~ 350zł

GeForce GTS250 ~ 400zł lub Radeon HD4770 ~ 350zł

 

I jeszcze by trochę kasy zostało

a tak samo szybko by było

 

Można nawet zostawić stary ram, kupić płytę na AM2+ i zaoszczędzoną kasę przeznaczyć na szybką kartę np GTX260 (650zł), HD4890 (680zł) czy HD5770 (520zł) a te już są bardzo blisko GTX285 :menda:

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek
_nick_ -> Jak kupowałem kartę to nie było jeszcze 9600GT... zresztą i tak bym kupił 8800GT bo w końcu większy prestiż i wydajność :menda: A procka i tak w końcu zmienię to będzie chodziła lepiej. Zresztą ja na razie na wydajność nie narzekam.
Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie GTX285 do platformy na S939 to kompletny bezsens. Karta nie dość, że będzie obcięta przez procka (pomimo tego że X2 na 939 szybkie były), to po prostu szkoda kasy na taki zabieg. Dobrym wyborem byłoby 9600GT czy też HD5670, ale nie taka grafa.

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Wyobraźcie sobie, że przed chwilą wróciłem od kumpla. Kupił (nie dał tak drogo 1050zł GIGABYTE) tego gtx'a, zadzwonił do mnie i zainstalowaliśmy go w kompie.

Nie było bardzo na czym go przetestować, bo w gierki u niego krucho (jeszcze :menda: ), ale odpaliliśmy CRYSIS (demko, jakieś stareńkie (chyba pierwsze jakie wyszło) w FULLHD na max bez problemów (bez AA). Dodatkowo odpaliliśmy Half-Life 2 ET Cinematic Mod 8 (wiecie w czym rzecz ;) ) też w fullhd, max, aax8 = bez problemów.

Całość działała pod server 2003 x64 R2 (mod na stację roboczą).

 

Więc wydaje mi się, że nie były to wcale wyrzucone pieniądze, tym bardziej, że jak mu się zamarzy update płyty i proca za kwartał to dobrą grafikę już ma.

 

Dzięki za porady i sugestie.

 

 

Temat chyba do zamknięcia.

Link to post
Share on other sites

Pewnie jeszcze go podkręci :P Szczerze to trochę nieprzemyślane było. 939 weszło już bardzo dawno temu. Nie wiem czy podkręci tego procka, ale pewnie dużo nie wyciśnie. DDR'y nie pójdą więcej jak 440 Mhz. dalej będą sypać.

Link to post
Share on other sites

Grafa na pewno nie rozwinie skrzydełek. A teraz coś z innej bajki. sam miałem apetyt ale na zasilacz 800 W jednak dobrzy benchmarkowicze odradzili mi i zjechałem na 600 W od CHIEFTECA i jestem zadowolony może uciągnąć bardzo dobry sprzęt i sam nadal nie wiem :P dlaczego chciałem 800 W chyba tylko żeby zaszpanować przed kumplami :P i myśleć że mam 800 W którego nie wykorzystam

 

Px

Link to post
Share on other sites

witam ,to i ja dorzuce swoje 5 groszy , ja też wybierałem zasiłkę i też mocno wziełem na wyrost : Corsair CMPSU-750HXEU :P wolałem dorzucić 1,5 stówki i mieć 7 lat gwarancji i klasę 80silwer :P ,a zapas mocy z czasem się przyda...

Link to post
Share on other sites

witam ,to i ja dorzuce swoje 5 groszy , ja też wybierałem zasiłkę i też mocno wziełem na wyrost : Corsair CMPSU-750HXEU :P wolałem dorzucić 1,5 stówki i mieć 7 lat gwarancji i klasę 80silwer :P ,a zapas mocy z czasem się przyda...

Chyba do odpalenia samochodu gdy akumulator zdechnie. Taka moc to tylko do zestawów ~2xGTX295 + Core i7 @ 4.5GHz.
Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Tak btw, jacy Ci ludzie są uparci. Nie znają się, a i tak robią po swojemu udając ekspertów :pajac:

 

Po prostu są ludzie i parapety :P:P;)

 

 

Dokładnie, ale co poradzić, jak się ktoś uprze to i kijem nie przetłumaczy.

Co mnie jednak to ... kupił co chciał, jego kasa, jego problem :cry:

Link to post
Share on other sites

witam ,to i ja dorzuce swoje 5 groszy , ja też wybierałem zasiłkę i też mocno wziełem na wyrost : Corsair CMPSU-750HXEU :P wolałem dorzucić 1,5 stówki i mieć 7 lat gwarancji i klasę 80silwer :P ,a zapas mocy z czasem się przyda...

Chyba do odpalenia samochodu gdy akumulator zdechnie. Taka moc to tylko do zestawów ~2xGTX295 + Core i7 @ 4.5GHz.
no wiesz ,wsumie masz rację , ale tak jak napisałem zasiłka przyszłościowa... za dobrą zasiłke trzeba dać od 3 stówek w górę , tak jak napisałem gwarancją jest na 7 lat i wysoka sprawność , to nawet tą róznicę to z czasem na prądzie zaoszczędze ;) , a tak wracajac do tematu kolegi to uwazam że dobrze zrobił kupując,,mocniejszą,, kartę choć ja na jego miejscu kupiłbym 5850 i sukcesywnie bym usprawniał resztę sprzętu :pajac:
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...