Skocz do zawartości

HTC S8 - a może coś innego ??


Recommended Posts

Witam Wszystkich przymierzam się do kupna telefonu, miałem ostatnio ten właśnie model w łapkach i tu moje pytanie. Czy jest on wart swojej ceny w granicach 600-700 zł ?? Nie jestem zbytnio wymagający pod względem dostępnych funkcji itp, ma dzwonić wysyłać smsy i mieć w miarę dobry wyświetlacz do internetu. Nie siedzę w telefonach, więc za bardzo się nie orientuję który będzie najbardziej opłacalny i funkcjonalny. Z góry dzięki za wszelakie porady.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli nie chcesz z tym kombinować i nie zależy ci na otwartym systemie, to 8S jest bardzo dobrym wyborem. Ekran ma dość niską rozdzielczość 480x800 ale w tej klasie cenowej to raczej standard. Dość rozsądnie trzyma mi na baterii (przy normalnym użytkowaniu, dość częstym) ok 3 dni i osobiście jestem z niego bardzo zadowolony.

 

Pozytywne wrażenie robi zwłaszcza jakość wykonania, gdzie mam służbowego SGSIII i 8S dużo lepiej leży mi w dłoni, tył z "gumowanego" plastiku jest bardzo przyjemny w dotyku - nic nie trzeszczy i nie odstaje. 

Link to post
Share on other sites

Tak jakość wykonania także się mnie spodobała, wyświetlacz ma niską rozdzielczość ?? Oj to ja daleko w tym temacie jestem hhehe, bo wydawało mi się, że naprawdę jest ładny. Jeśli na ten model się zdecyduję to w takiej kolorystyce typowo pod moda w kompie.

 

http://hothardware.com/newsimages/Item22667/HTC_Windows_Phone_8S.jpg

 

W końcu będzie leżakował na co dzień na biurku, więc typowo trafi w moje gusta.  Nie wiem tylko jak ta cała obsługa tego windowsa się ma do ogólnego korzystania z niego na co dzień.

Link to post
Share on other sites

480x800 to niska rozdzielczość? :o

Taka to przynajmniej średnia, do niskiej pasuje 320x480 :F

Na dzisiejsze standardy to jest bardzo niska rozdzielczość. Co do telefonu to wybór dość dobry ale miej to na uwadze, że Windows Phone 8 pomimo wielu aktualizacji nadal nie jest tak rozbudowany jak iOS czy Android.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ano właśnie dlatego napisałem taki temat, aby się dowiedzieć czy opłaca się go kupić i czy jest w miarę ok  :P  Jeśli piszecie, że to jakaś powiedzmy średnia półka to ok, nie muszę mieć pierwszoplanowego fona  :rotfl: To już nie wiem czy ta rozdzielczość jest  niska czy taka powiedzmy na dziś daje radę heh ?? Rozbieżne opinie są najgorsze, człowiek nie wie kto ma racje  :P Jak macie swoje typy w podobnych cenach podawajcie je. Może znajdzie się coś lepszego, to nie musi być akuracik ten model co podałem. Po prostu miałem go w łapkach i tak zastanawia mnie czy jest w miarę dobry. A że zbiega się z kupnem fona stąd takie moje zapytanie do Was.

Link to post
Share on other sites

Generalnie co przemawia za 8S

+świetne wykonanie, telefon jest przyjemny w dotyku

+bezproblemowa i intuicyjna obsługa WP8

+bardzo responsywny system (zero zwiech, zero czekania)

+dość rozsądny czas pracy na baterii

+podstawowe funkcje są i działają dobrze 

+pakiet office, możliwość synchro z xbox live

 

Co przeciwko

-jest to dobry telefon, wygodny ale kombajnu z niego nie zrobisz (mało aplikacji w marketplace)

-dośc niska rozdzielczość (ekran nie jest ziarnisty, czy nieprzyjemny w odbiorze ale filmu komfortowo nie obejrzysz)

-słaby jak na tą klasę sprzętu aparat (pomimo diody i 5mpix)

-zamknięty system (WP8 jest taki jaki chce Microsoft, możliwości personalizacji ograniczają się do kolorów)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak wiem, że zawsze można dołożyć i kupić coś lepszego  :P Tylko nie zawsze taka potrzeba istnieje. Dokładam do kompa, telefon dla mnie stanowi drugoplanową rolę, tzn nie jest aż tak ważny. LG wydaje się być ok, ale ja nie chciał bym mieć aż tak dużego ekranu, bo wiąże się to z wielkością samego fona. Oczywiście jestem otwarty na wszelkie propozycje, zwłaszcza osób, które mają w codziennym użytku te telefony i mogą konkretnie podać wszelkie za i przeciw .

Link to post
Share on other sites

Jak wyżej, jestem również zadowolonym posiadaczem LG L9 i nie mam mu nic do zarzucenia. Cieniutki, zgrabny i funkcjonalny i mnóstwo aplikacji (szczególnie nowych), czego wcześniej mi brakowało na Windows Mobile 6.5.

Na razie do JB nie aktualizowałem bo wszystko chodzi bardzo sprawnie.

Jeśli chodzi o „małą" rozdzielczość, to np.takie 800x480 na mojej Omnii 2 doskonale się sprawdza.

Link to post
Share on other sites

 

nie jestem za bardzo przekonany do tak dużych rozmiarów fona

Fakt, trzeba się przyzwyczaić bo nie wszędzie się zmieści ;) a to i tak nic w porównaniu z paroma większymi modelami na rynku.

Link to post
Share on other sites

Fakt, trzeba się przyzwyczaić bo nie wszędzie się zmieści ;) a to i tak nic w porównaniu z paroma większymi modelami na rynku.

Dlatego sid, myślę że dobrą opcją jest zostać przy 8S jeżeli autor tematu nie wymaga aż takiego kombajnu. 

Link to post
Share on other sites

Fakt, trzeba się przyzwyczaić bo nie wszędzie się zmieści ;) a to i tak nic w porównaniu z paroma większymi modelami na rynku.

 

 

Dlatego sid, myślę że dobrą opcją jest zostać przy 8S jeżeli autor tematu nie wymaga aż takiego kombajnu. 

 

 

 

Nie no Leże hahahahahhahahahahah nokaut techniczny  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Przesiadłem sie ostatnio z Lg L9 na HTC 8s, gdyż sytuacja finansowa mnie do tego zmusiła dlatego powiem Ci jakie są moje odczucia:

8s jest znacznie lepiej wykonany, system działa piorunująco szybko - wszystko uruchamia sie błyskawicznie, jest sporo mniejszy, smuklejszy co według mnie jest zaletą :) L9 to juz spory telewizor, ktory czuć, że masz w kieszeni.

Bateria trzyma znacznie lepiej jak i jakosc rozmow wg mnie jest troche lepsza. Jezeli nie jestes fajnem androidowych gier i masy "Zbędnych" aplikacji, które daja frajde przez 10minut to pomysl nad Windows Phone.

Poczte, internet i facebooka równie dobrze przegląda sie na HTC.

 

A teraz cos z innej "beczki", o ktorej jak czytam nikt nie wspomniał. 8s ma jedna sporą wadę wg mnie jest to niezbyt przyjemy w dotyku ekran.. Szybka sprawia wrażenie nieco "matowej" co troche zaburza odczucia organoleptyczne :) Nie wiem czy tylko ja tak mam?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...