Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

mam problem z którym nie jestem sobie w stanie poradzić. Niestety moja karta zaczęła sprawiać mi małe psikusy. Kiedy gram w gry, które wymagają troche więcej od komputera niż Fifa 13 po 10 minutach obraz łapie freeza na jakieś 5 sekund i wywala do pulpitu. W tym czasie słychać wszystkie dźwięki oraz gra działa w trayu. Dodatkowo pojawia się windowsowy monit a propos wywalenia sterownika "Sterownik Nvidia przestał działać ale odzyskał sprawność". Czytałem dziesiątki tematów na zagranicznych forach ale niestety żadna z uwag nie dała oczekiwanego rezultatu. Dodam, że komputer ma 3 miesiące. Zauważyłem ten problem przy grze Tera Online, gdzie po jakichś 15 minutach grania robił się ten sam problem, teraz mam tak przy nowym Bioshocku. Dota 2, Fifa 13 etc. działają poprawnie. Jeśli chodzi o temperatury w stresie mam 52-57 stopni na automatycznym fanie a przy moich ustawieniach mogę uzyskać nawet 49-53. Karta graficzna jest bez mojego OC. Poniżej przedstawię też konfigurację mojego PC:
 

Procesor: i5-2500 3.30 GHZ (bez żadnego OC)

Karta graficzna: GTX 660 Twin Frozr III

Płyta główna: Asrock P67 Pro3

Pamięć RAM: HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 Intel XMP X2 Grey Series

Zasilacz: XFX Core 550W 120mm 80+

Windows 7 64bit

 

Instalacja nowych-starych sterowników w zasadzie nic nie daje. Temperatura karty na pulpicie to 28 stopni.

 

W czym może tkwić problem?

Link to post
Share on other sites

Ryzyko jakieś zawsze jest, mogą ci wyłączyć prąd podczas flashowania i bd. potrzebować innej karty by z niej uruchomić PC i podnieść swojego GTX660. W praktyce bardzo znikome.

 

Instrukcji na necie jest pełno, wpisz w google frazę "nvflash tutorial". 

Link to post
Share on other sites

To jest aplikacja działająca z trybu DOS, należy stworzyć bootowalny pendrive z nią i tak uruchomić. Mówiłem poszukaj jakiegoś tutoriala na sieci bo opisać to krok po kroku i podlinkować odpowiedni soft to trochę czasu zajmuje. 

Link to post
Share on other sites

Niestety, znów to samo... czy masz jakiś pomysł co to może być?

Pomysły mam jeszcze 3 (oprócz najprostszego czyli fizycznego uszkodzenia karty)

-wywal sterowniki, wyczyść programem DriverCleaner/DriverSweeper i wgraj od nowa

-znajdź kogoś kto ci przemierzy zasilacz pod kątem ewentualnych skoków napięć na linii 12V

-spróbuj biosu od referencyjnej GTX660 w wersji niepodkręconej fabrycznie

Link to post
Share on other sites

Przy innych grach nigdy mi się to nie robiło - tylko właśnie Bioshock i Tera Online. Myślicie, że to może być uszkodzenie mechaniczne? Karta jest świeża, odkurzana co miesiąc, nigdy nie przegrzana. Wiele ludzi ma problemy z tą grą pod gtxami 660.

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz gwarancję to tak, tylko sprecyzuj dokładnie na czym polega problem bo zapewne w serwisie pracować mogą ludzie nie mądrzy (debile) którzy wrzucą kartę do komputera odpalą gierkę z przed 5 lat i po 20 minutach stwierdzą że wszystko jest ok 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...