Skocz do zawartości

Z77A-G45 uszkodzony PCI-E 3.0?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez wareczynski,

Recommended Posts

Mam problem z płytą MSI Z77A-45 a dokładnie ze slotem PCI-E 3.0 na tej płycie?

Parę dni temu kupiłem sobie części do nowego komputera ( konfig poniżej ) i po złożeniu całości okazało się że komputer dziwnie startuje.Po włączeniu zasilacz i cała reszta wiatraków zaczynała się kręcić po czym komputer się wyłączał i sam włączał jeszcze raz. Czasami było więcej takich samoczynnych restartów zanim zaskoczył. Zainstalowałem system i niestety okazało się że grafika w trybie Windowsa nie działa czarny ekran. Kombinowałem na wszystkie strony, podłączyłem nawet drugi zasilacz bo te restarty początkowe toche mi wskazywały na zasilacz ale efekt był dokładnie ten sam. Kilka restartów i czarny ekran.

Przełożyłem kartę graficzną do drugiego slotu PCI-E 3.0 - ta płyta ma 2 i kom0uter dział jak burza. Odpala się normalnie bez restartów, grafika działa bez problemów. Teraz pytanie czy reklamować tą płytę? Nie będę miał ani SLI ani CrossFire bo nie mam aż takich potrzeb ale pytanie czy ten problem może mieć wpływ na inne podzespoły?

Mój konfig:

MSI Z77A G45

I7 3770

4x4GB Kingston 1600mhz

MSI GTX660 OC

I cała reszta....

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze, jaki to zasilacz(e)? Po drugie usterka bardziej wskazuje na problem z CPU, bowiem tam właśnie znajduje się kontroler PCI-E w twoim procesorze. Miałem identyczny problem z 3770K na Z77A-GD55, wymiana CPU pomogła. 

Link to post
Share on other sites

Mam zasilacz Thermaltake litepower 600W a drugi który podłączałem to Deus G1 500W. Trochę mnie martwi Twoja diagnoza...

Czy jest jakiś soft, którym mogę przetestować ten procesor i sprawdzić czy to rzeczywiście on?

Karta graficzna zintegrowana z procesorem działa, podłączałem monitor VGA do monitora i komputer działał normalnie.

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Ja bym jeszcze raz spróbował przełożyć do felernego portu tylko dobrze sprawdził mocowanie, czy karta nie jest wygięta itp.

Jeśli problem pozostanie to osbiście bym płytę reklamował - do 10 dni chyba jest tak, że Ci wymienią od ręki.

No bo zostawisz se takiego bubla i kiedyś jak go będziesz sprzedawał to będzie problem.

Link to post
Share on other sites

Miałem dokładnie to samo

-iGPU działało

-procesor przechodził wszelkie Prime, Orthos, etc.

-a karta w 1 slocie do momentu wymiany CPU nie działała

 

Oczywiście możebyć to tak samo wada slotu, jak i samego kontrolera. Dlatego na dwoje babka wróżyła. Na wszelki wypadek sprawdź z najnowszym BIOS, bo MSI miało takie cyrki z niektórymi kartami na pierwszych BIOS'ach. 



Btw. Gdzie i jak dawno kupowałeś komputer? 

Link to post
Share on other sites

Sprzęt kupuję bezpośrednio u dystrybutora ( nie potrzebuję firm pośredniczących ) z racji posiadania firmy o profilu informatycznym.  Wszystkie części dostałem w ten czwartek więc to świeży sprzęt. Spróbuję przełożyć kartę do pierwszego slotu po tym jak zrobię update ale moim zdaniem coś nie gra z samym slotem i to jest coś co powoduje ,że zasilacze zaczynają się bronić odcinając zasilanie. Nie wiem czy update biosu w tym przypadku pomoże ale i tak będę go update'ował.

Link to post
Share on other sites

Dołącze się do tematu. W zeszłym tygodniu wymieniłem sprzęt na CPU Core i5-3570K, zasilacz seasonic x-650 i płytę główną MSI Z77A-GD55. Mam ten sam problem, karta graficzna działa w drugim slocie jak należy, natomiast w pierwszym (najwyższym) jest niewidoczna.
Znalazełm podobny temat, w którym rozwiązaniem jest aktualizacja biosu.

 

"All seemed fine got the system up and running but graphics card wasn't recognized in the top pci express 3.0 slot. I enabled pci express 3.0 in the bios and it still was not recognized. I checked device manager and it just wasn't listed? I then re seated the card in the pci express 3.0 slot below and it worked fine and showed up in device manager. This lead me to believe that it was a faulty pci express port. However i tested the assumed faulty port with another"

 

"Just though I'd post a fix in case anyone else has this problem. I installed the new 1.4 bios for my z77a-gd55 and the port started working. I installed it from a flash drive thought the bios and not from the live update and hey presto!"

 
Link to post
Share on other sites

Zrobiłem update biosu , wróciłem z kartą do pierwszego slotu i nadal nie działa. Komputer startuje ale nie idzie sygnał na monitor.

Od wczoraj mam jeszcze jedną ciekawostkę: statyczny obraz jest w miarę ok, chociaż cały czas mam wrażenie , że jest podwójny - najlepiej to widać na tekście. Druga sprawa : w grach lub filmach - np. kontury postaci otoczone są malutką jednopikselową obwódką różnokolorową.

Przykład gra SimCity

 

http://www.youtube.com/watch?v=dp3yIoPDvMg&feature=youtu.be

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...