Skocz do zawartości

Obszerny test GTX 680 Lightning


Recommended Posts

Gość JonathanArcherPL

na radkach OC daje o wiele więcej, widać to tu idealnie, np. na testach w 3D marku, mój jeden radek robił 12 k już na 1270 mhz i to w duecie z tak zjebanym CPU jak FX ... a ty masz tu 1333 mhz i dopiero dobijasz do 12, kurde ale wydaje mi się że architektura radków jest lekko lepsza, mimo iż NV też są bardzo wydajne

Link to post
Share on other sites

Fajny teścik :)

 

Mam jedno pytanko, odnośnie benchmarka Adrenaline. Jak było u Ciebie ze stabilnością jego działania?

Mam z tym benchmarkiem sporo problemów. Często nie chce się uruchamiać, po zainstalowaniu nie widzi gry, której dotyczy i nawet wskazanie dokładnej lokalizacji nie pomaga. Benchmark się nie uruchamia.

Link to post
Share on other sites

Też miałem z nim problemy, np. Action benchmark przy każdym uruchomieniu ma domyślnie ustawiony Bioschock bo jest 1 na liście.

Trzeba za każdym razem wejść w opcje i wybrać poprawny benchmark który chcemy uruchomić i dać Save, czasami też trzeba od nowa ustawić ścieżkę bo benchmark nie zawsze ją pamięta. Oraz trzeba zaznaczyć checkboxa Steam żeby zwracał wyniki.

Kto mi wyślę 7970 GHz edition na testy, he he, chciałbym zrobić porównanie  :)

Link to post
Share on other sites

Mogę ci dorzucić wyniki z POV GTX670 BEAST-W, czyli teoretycznie selekta GTX670 (tak jest napisane na pudełku) z blokiem od Aquacomputer. Tyle że mam słabszy CPU i musiałbyś np. wyniki z Benchmarków dorzucić Graphics Score sam. 

Link to post
Share on other sites

Zabrakło testów z procem "na stoku". Ciekaw jestem jakie byłyby różnice. Pewnie dla jednej karty znikome ;) (oczywiście w grach). Mogę powiedzieć, że nikt z moich znajomych nie trzyma proca na 4.5.

Edytowane przez Skeletor
Link to post
Share on other sites

Też miałem z nim problemy, np. Action benchmark przy każdym uruchomieniu ma domyślnie ustawiony Bioschock bo jest 1 na liście.

Trzeba za każdym razem wejść w opcje i wybrać poprawny benchmark który chcemy uruchomić i dać Save, czasami też trzeba od nowa ustawić ścieżkę bo benchmark nie zawsze ją pamięta. Oraz trzeba zaznaczyć checkboxa Steam żeby zwracał wyniki.

Kto mi wyślę 7970 GHz edition na testy, he he, chciałbym zrobić porównanie  :)

czyli za każdym razem trzeba było pokazywać ścieżkę...OK...ale generalnie działał, bo są wyniki. Mój problem jest taki, że nawet jak wskaże ścieżkę to program nie widzi pliku wykonywalnego i benchmark się nie uruchamia. Wszystkie gry mam zaktualizowane to samo tyczy się wersji Adrenaline.

Link to post
Share on other sites

lol gtxxor czemuż z 7970 się przerzuciłeś na GTXa 670 ?, miałeś przecież selekta 1300 mhz na rdzeniu, spalił się czy cuś ?

Poszedł z dymem, a już nie mogłem dostać referenta rev. 1 na którego pasowałby mój blok. Wziąłem zwrot gotówki i 660'tki do SLI, na nie niestety nie mogłem otrzymać bloku (niedostępność w magazynach), więc kupiłem okazyjnie 670 z fabrycznym blokiem. 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za plusiki. Wykresy zrobiłem w excelu 2010, później wycinałem je do painta, zapisywałem jako png i wrzuciłem na serwer. Ostatnio miałem z excelem do czynienia ponad 5 lat temu, nie znam się na nim, pobawiłem się rożnymi opcjami i wyszło jak widać.

Co do testów na stocku to je zrobiłem, na początku chciałem je wrzucić w tym temacie ale postanowiłem bardziej zgłębić temat wpływu OC procka na wydajność w grach więc poświecę temu osobną mini recenzję. Procesor przetestuje w benchmarkach z gier w 5 konfiguracjach:

* stock,

* stock z wyłączonym HT + wyłączone 2 rdzenie, więc wydajność  ~i3

* stock z wyłączonym HT więc wydajność ~i5

* OC 4.5GHz z wyłączonym HT więc wydajność ~podkręconego i5

* OC 4.5 GHz - wyniki w temacie

Ciekawe jakie wyjdą różnice.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

szkoda że masz do dyspozycji tylko jedną grafikę, bardzo byłbym ciekaw gdybyś porównywał cały high end, czyli

7950,7970,GTX 670, GTX 680, GTX 690 i HD 7990 :P

Wyślij mi jedną swoją 7970 to zrobię testy porównawcze, he he  :)

Też jestem ciekaw jakby one wypadły w moich testach, może napiszę do redakcji i by mi wysłali jakąś kartę na testy.

BTW podmieniłem wykresy w smarkach na graphics score.

W nowej recenzji nt. wpływu OC procka dorzucę prawdopodobnie test w benchmarkach: Sniper Elite V2 oraz Formula 1 2012

Edytowane przez Wooojciech1983
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...