Skocz do zawartości

Komp 5 000zł GRY


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez MichalMS,

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Gry i codzienne zastosowania.

  • Maksymalna kwota : max. 5 000zł

Czy będę podkręcać sprzęt? : Tak

Których części potrzebuję : All

Rozdzielczość mojego monitora : Nieznana (monitor zostanie dokupiony poza zestawem) (Full HD)

Części z poprzedniego komputera : All

Specjalne wymagania : Intel - nVidia

Własna propozycja zestawu : -------

Inne : Komputer nie dla mnie więc aby sobie dobrze radził z nowymi grami FPS itp.

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/action__2/laptop__/data__eJyNkLEOwiAQht$l5g4HhRZ8B!PoYBxIy9C0VlPaGDW!u9xBk8apw93PffzhBz7wmO7t0s9wuIBGgVCAsqWMoktlojAprWLRFW$UyZYmVddpstktLBPcXdcCuuEeGrqDoANy4Wb9X7jR3SmNHx2FKCRk!BnCrBapuVfUteS9JIqREqvR7A$NwWG5xWD6JEKTm92pn3yISMgMjp0PnW$eIxsrws9!cO15cGF8RYbw$QFU$VYj  - wydajny i cichy zestaw do gier i ogólnego zastosowania. Dałem świetną obudowę i doskonały - modularny zasilacz z certyfikatem gold oraz bardzo wydajny dysk ssd.

Jeśli gry są absolutnym priorytetem to koledzy złożą Ci zestawik z sli 660tek.

Link to post
Share on other sites

http://s16.postimg.org/3n9bz78ut/image.png



Ja brałbym tak, 2x 660 w SLI "rozbija w pył" w grach każdego GTX670/680/HD7970, reszta komponentów wedle życzenia

-procesor intela przystosowany do OC

-wydajna podstawa z dyskiem ssd :) 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ja brałbym tak, 2x 660 w SLI "rozbija w pył" w grach każdego GTX670/680/HD7970

 

Nie wiem czemu upierasz się przy SLI, owszem wydajność jest większa od tego co wymieniłeś, ale też 2x większe zużycie prądu i 2x więcej ciepła nie mówiąc już o hałasie.

Jeśli rozdzielczość ma być Full HD (1920x1080) to w zupełności na 2-3 lata wystarczy GTX 670 np. Gigabyte - bardzo cichy, bardzo wydajny i też oszczędny jeżeli chodzi o energię.

 

Autor napisał, że ma to być sprzęt dla znajomego, więc znajomy pewnie nie zauważy różnicy między słabszymi SLI a pojedynczym silniejszym GPU a rachunki za prąd i komfort grania będą bardziej przyjazne  :)

Edytowane przez sid vicious
NIEKOMPETENCJA, ort.
Link to post
Share on other sites

Zestaw z mocno podkręconym 2500K i 660SLI pobiera 394W --mierzyłem :) Taki sam zestaw z 670 pobiera ok 360W... zaś z HD7970 390W. Faktycznie ogromny pobór prądu --nie wiesz po co siejesz herezje.

 

2x więcej ciepła? GTX660 (GK106) jest tak niewielkim układem, że z tym nie ma najmniejszego problemu. Karty nie rozgrzewały mi się podczas grania do więcej niż 60C podczas testów. Hałas też wychodzi na to samo.

 

Problemy SLI to mit, a wydajność większa --więc po co filozofujesz i wprowadzasz w błąd? 

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Dość obszerny test 660 i 660SLI. Jak wynika z testu różnica miedzy pojedyncza GTX 680 a GTX 660SLI wynosi 43W, a zyskujemy w zależności od tytuły spora przewagę mocy (rekompensującą większy pobór prądu). Wg testu karta GTX680 jest o 14C cieplejsza niż pojedynczy GTX 660, uważam ze po dołożeniu drugiej takiej karty (GTX660) temperatura obu tych kart nie powinna być wyższa niż pojedynczej karty z procesorem GTX 680 (oczywiście musimy spełnić pewne warunki jak np przewiewność obudowy)

 

Pozdrawiam 



Mogę to również podeprzeć własnym doświadczeniem z Crossfire.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

podaj części z poprzedniego kompa

 

Nie mam żadnych... To komp dla kumpla ;)

 

Mam jeszcze pytanko jak bym dla kolegi wziął to 2x SLI GTX 660/660 Ti to jak jedna karta bez sli ma 2gb 192bit a dam w sli to razem bedzie 4 gb 384bit ? Po drugie czy do sli będzie wystarczył ten zasilacz ? http://www.morele.net/zasilacz-ocz-modxstream-pro-700w-modular-sli-psu-ocz700mxsp-eu-209577/ czy może inny brać ? Po trzecie co z tą płytą nie jest ok.? http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z77-extreme4-458745/  Jaki dysk SSD czy OCZ czy Samsung ? HDD Seagate czy WD ? Jaki procek i5 2500k czy i5 3570k.  I to chyba tyle ;) Proszę o szybką odp... ;)

Edytowane przez Vetian
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze, 660Ti gorzej się skalują - więc bierz "zwykłe" 660. Różnica w cenie na korzyść tych drugich jest duża, a w wydajności już nie.

 

Po drugie, ani pamięć ani jej szyna się nie sumują. W SLI karty dzielą się renderowaniem obrazu ale na wejściu otrzymują te same informacje. Tak więc obie karty w swoich 2GB pamięci przechowują dokładnie te same dane. Sumowanie pamięci to błąd wynikający z wpajania tego przez marketingowców.

 

Po trzecie, do SLI z 660 wystarcza XFX Core 550W, OCZ MXS na dzień dzisiejszy to już zasilacz bardzo niskiej klasy i nieopłacalny zakup.

 

Po czwarte, Asrock używa do płyt głównych bardzo nikłej grubości laminatów - stąd MSI Z77A-G45/GD55 jest lepszym rozwiązaniem od strony jakościowej. 

Link to post
Share on other sites

Co żeś się tak uparł na tego ModXStream, to jest kiepski zasilacz i nie rozumiem po co Ci aż 700W na tablice. XFX Core 550W to model dużo oszczędniejszy i wyższej klasy... a dodatkowo... tańszy.

 

Caviar Black jest bardzo głośny, mieli niemiłosiernie. Weź Blue.

 

W pozostałych kwestiach jest OK. 

Link to post
Share on other sites

Jeżeli jedna karta w tej cenie to HD7970, jeżeli dwie karty to GTX660 SLI.

 

Jeżeli jesteś maniakiem podkręcania to zdecydowanie 2500K, jeżeli jednak nie zamierzasz się w większym stopniu w to bawić to jednak na standardowych ustawieniach 3570K jest nieco wydajniejszy. Chociaż przy różnicy rzędu ponad 100zł 2500K wydaje się atrakcyjniejszy. 

Link to post
Share on other sites

PhysX ostatnio wspierały 2 gry... Borderlands 2 i Batman Arkham City. AMD ma po swojej stronie TressFX ('super-wybajerzone' włosy Lary w nowym Tomb Raider) i PecksFX (ptaki na niebie nadchodzącym BF4), co prawda technologie AMD niby chodzą na NV ale zarzynają wydajność do poziomu niemożliwości grania (w Tomb Raider). 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A żeś się uparł na tego 670. ;D Tak jak Sid (?) mówi HD7970 ma ogółem wyższą wydajność + naprawdę duże możliwości OC. :) No i zawsze można spróbować wgrać flash z 7970 GHz Edit. a to dużo da. :) Oczywiście kosztem utraty gwarancji i wyższych temp. :) A co do Proca, to ja mimo wszystko brałbym 3570K - 22nm i trochę lepsza wydajność. A co do Porównania 660SLI vs 680 vs 7970 GHz -> napiszesz coś więcej SId?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...