Skocz do zawartości

Orange - obniżenie prędkośći na linii


Recommended Posts

Witam.
Od ponad tygodnia zauważyłem że mam obniżoną prędkość na linii przez znanego prawie wszystkim Orange, w dodatku połączenie w ciągu dnia jest w stanie być zerwane 4-5 razy podczas normalnego użytkowania łącza - zwykle łażenie po forach, sieciowa gra wolf ET, a nawet gdy internet nie jest w ogóle używany.
Przedtem nie miałem żadnego problemu, neta mi zrywało bardzo ale to bardzo rzadko.

Posiadam łącze o prędkości 2Mb/s a maksymalna prędkość pobierania waha się od 192 do 200kb/s
Przez ponad rok czasu pobieranie było na poziomie 240kb/s co by odpowiadało 2Mb/s a teraz w speedtescie wychodzi 1.66Mb/s, wysyłanie 0.27Mb/s
Z internetem się łączę poprzez modem Speed Touch 330: http://img707.imageshack.us/img707/8100/sawarc.jpg
Kilka miesięcy temu miałem problemy z połączeniem się do internetu, telefonicznie zgłaszałem usterkę kilkakrotnie, dopiero za 5 razem gdy powiedziałem że łączę sie przez liveboxa a nie przez modem (który z reszta otrzymałem gdy podpisywałem pierwszą umowę z TP) i w końcu usterka została przyjęta... najwidoczniej orange dzieli klientów na tych z modemem i tych z routerem co pozostawię bez komentarza.
Dane techniczne mojej linii z liveboxa: http://img803.imageshack.us/img803/7406/kk2u.jpg (screen zrobiony zaraz po połączeniu się)

Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś już miał podobny problem i czy go w ogóle zgłaszać, czy ktoś z orange łaskawie kiwnie palcem by coś zrobić?

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze zaglądnij w umowę jakie są granice spadku prędkości. Ja przy 6Mb/s mam 4 lub 3,5 minimum, poniżej jest to przyjmowane jako usterka. 
Jeśli problem się powtarza zgłoś usterkę i dzwoń pod 19393 aby ci obniżyli rachunki za dany miesiąc. U mnie to już nie pierwsza taka obniżka :)

 

edit: Jak przyjmują usterkę to powinieneś otrzymać informację kiedy zostanie naprawiona i czy zostanie naprawiona. Dodatkowo powinien przyjechać technik. 

Edytowane przez Mistic92
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...