Skocz do zawartości

Recommended Posts

WD ma 2 talerze 320GB sztuka, dyski WD należą do głośnych i to bardzo, nie grzeszą też szybkością.

Samsung F3, albo Seagate Barracuda 500GB serii 12, prezentują o wiele wyższy poziom. I tylko z tych 2 dysków warto coś wybrać. 500GB albo 1TB,

Link to post
Share on other sites

A co jest nie tak z WD?

Nawet nie chcesz, żebym zaczął. Miałem ostatnio do czynienia z dwoma ich produktami. Całkiem nowymi.

1) WD Green 1TB - Wolny, głośny podczas pracy, gorący i cenowo odstaje od reszty.

2) WD 250GB (AAJS) - Dość szybki (90MB/s), ale głośny, gorący i strasznie wibruje. Do tego stopnia, że cały komputer siostry zaczął szaleć i wibrować. Musiałem go wyjąć. Na szczęście to tylko dysk na backup za okazyjną cenę, więc nie musi pracować non stop.

Jedynym plusem, który stoi za WD, to chyba jednak najmniejsza statystyczna awaryjność. Ale tak czy inaczej, wole swojego chłodnego, niewibrującego, niesłyszalnego i tak samo wydajnego Samsunga :)

Link to post
Share on other sites

awaryjność, owszem ale to znikoma różnica, ogólnie można ją pominąć... ważniejsze czynniki przemawiają za Samsungiem F3 Spinpoint i Seagate Barracuda 7200.12, 500GB wersje maja 1 talerz i 16MB cache (niby mniej, a w rezultacie tyle samo co u WD 640, on ma 32MB podzielone na 2 talerze, wiec 16).

Link to post
Share on other sites

Powiem Ci szczerze,że na tym forum nikt z czystego/dobrego serca nie poleci Ci WD, jeśli może Samsunga lub Seagate.

Druga sprawa, nie kuś się nigdy na produkty Eco, one często są gorszej (albo... tańszej) jakości, w dodatku są naciągnięte pod maksymalnie niski pobór energii, co dla urządzenia nie zawsze dobrze to wychodzi.

Link to post
Share on other sites

No to dostałeś wadliwą sztukę, daj na gwarancję i niech Ci wymienią. Najprościej by było dokupić drugi taki sam i zrobić z nich RAID0. Uzyskałbyś zadowalające ~160MB/s transferu i do tego ciszę, której żaden 7200 nie oferuje. A jak jednak nie i się upierasz, to weź Barakudę 7200.12.

Link to post
Share on other sites

ok, zastanowię się jeszcze.

 

WD: "Mam go od 2 miesięcy. To był strzał w dziesiątkę. W przyszłości też kupię WD ale o większej pojemności lub 2 taki mam do raid 0 ;-) . Rewelacja. Cały system dostał kopa po wymianie na ten dysk. Niesamowice szybki, i cichutenki, zadnego chrobotania, piszczenia i upierdliwego mielenia jak w seagatach, czy maxtorach. zastanawialem sie nad barracuda 7200.11 ale ciesze sie ze wybarałem ten model jest świetny. Czytałem testy i ta barracuda nie dorasta temu wd do pięt!!! Połaczony w raid 0 bie na głowe najnowszego velociraptora"

 

tak więc już nie wiem co mam myśleć :)

Link to post
Share on other sites

Tak, każdy test to pokazuje. Przynajmniej na papierze jest szybszy. W normalnym użytkowaniu nie czuć za bardzo tych różnic (zawsze te kilka sekund szybciej coś się załaduje), ale na 100% Samsung/Seagate ma lepsza kulturę pracy niż WD. Musiałbym jeszcze wybadać na żywo serię black.

 

Btw, przypomniało mi się, że ostatnio też badałem WD Blue 160GB i ten był całkiem znośny jeżeli chodzi o hałas i wibracje.

Link to post
Share on other sites

Ja tu tak przypadkiem ;} Mam WD, mimo, że chciałem Samsunga (to było 2 lata temu). Niby OK, jakiejś tam większej awaryjności nie ma, no, ale trzeba raz na rok defragmentować, bo zamula strasznie.

Co macie na myśli przez 'chrobotanie'? Chodzi Wam o ten dźwięk, jaki dysk pracuje? Bo to szczerze mówiąc denerwuje, w szczególności, gdy mam Win7 na ekranie logowania i odejdę na powiedzmy 10 minut. Nic się nie dzieje, tylko dysk hałasuje, jak nie wiem... Czy w tym SpinPiont F3 tego nie ma? Bo może jednak też bym się skusił na wymianę dysku...

Link to post
Share on other sites

No akurat mam ten dysk WD z serii Blue i jest cichy ledwie słyszę chrobot podczas pracy, wibracji nie czuć nic (a kompa mam b.cichego), no ale mam go postawionego na 4 gumowych podkładkach w miejscu 5,25 ;) Jak go normalnie zamontuje to troche się już odzywa. Moim zdaniem jest szybki i niezawodny jak to WD zresztą. Natomiast miałem raz WD 1TB Black i ten chodził jak czołg :menda:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...