Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich.

 

Mój problem polega na odczytywaniu plyt DVD DL w nagrywarce SAMSUNG SH-S223c.

Pustą płytę nagrywarka odczytuje, normalnie się płytka nagra ale gdy póżniej chcę ja odtworzyć to jest już problem, nagrywarka "mieli" nagraną płytkę i jej nie odczytuje.

 

Ktoś wie w czym leży problem?? Jakieś sterowniki czy po prostu jest za słaba żeby odczytać płytę o pojemności 8,5GB z danymi??

 

 

Link to post
Share on other sites
Gość QaziG

1. zaktualizuj bios nagrywarki ,często w nowych są dostępne większe ilości obsługiwanych nośników 

2. jak miałem xboxa 360 i kupowałem najtańsze płyty DL 8,5GB to część lądowała w koszu

od kiedy kupowałem tylko verbatimy wszystko się ładnie nagrywało i odtwarzało

3. podczas nagrywania płyty nie korzystaj z komputera ,wyłącz programy działające w tle np. GG itp.

najlepiej włącz nagrywanie i idź na herbatę

4. czasami też pomaga zmniejszenie prędkości nagrywania płyty ,bo to że ci się wydaje że się dobrze nagrała

to nie znaczy że tak jest

to wychodzi dopiero przy próbie odczytu

Link to post
Share on other sites

Ona się dobrze nagrała bo sprawdzałem na innej nagrywarce na nowym lapku i nie było problemu z jej odtworzeniem. Tylko na kompie nie mogę jej odczytać :-//

Mam teraz SB04 a najnowszy do mojego samsunga jest SB07, rozumiem że ściągam i normalnie się to instaluje tak??

Link to post
Share on other sites
Gość QaziG

no tak ,zazwyczaj jest to plik xxx.exe  więc wyciągasz płytę z napędu ,ma być pusty ,wyłączasz wszystko co masz w tle odpalone np. GG ,utorrent itp.

najlepiej odłączyć się od neta i wyłączyć antyvira, odpalasz plik i nic nie dotykasz aż operacja dobiegnie do końca ,czasem sam się komp zrestartuje , czasem ci napisze że koniec i wymaga restartu i tyle

Link to post
Share on other sites

Miałeś rację że coś jest z kablem nie tak, widocznie się poluzował, przepiełem w innej miejsce i już nagrywareczke widzi, zaktualizowałem firmware do wersji SB07 i mi teraz czyta plytę double layer którą nagrywałem przed całym tym zajściem.

Natomiast po zaktualizowaniu mam problem z nagrywaniem płyt double layer DVD+R DL, albo wyskoczy jakiś błąd w trakcie nagrywania lub nagra niby dobrze ale nie mogę jej odtworzyć póżniej. Dziwne to wszystko naprawdę :-// Mam płyty jakieś firmy INTENSO, może tutaj leży problem, zmniejszałem prędkość nagrywania do x4 i tak nie pomogło:-//

Problem leży w jakości płyty czy nagrywarka nie daje rady??

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...