Skocz do zawartości

Asus m5a78l-m lx3 i AMD phenon II 560 3,3ghz black edition


Recommended Posts

Witam

 

Postanowiłem po troszku odmłodzić kompa :D z moim starym Athlon x2 4800+ krew mnie zalewała już..

Generalnie wymieniłem wszystko prawie ,oprócz płyty i procka.

Posiadam teraz:

obudowa Xpredator X1 + wentyle dodatkowe 1szt 120 i 2szt 80 Enermaxy

Zasilacz Enermax NAXN ENM750AWT

Grafa GT 240(słaba już)

4Gb pamięci

Dysk SDD Kingston i zwykły sata

Chłodzenie Procka SilentiumPC Fortis HE1225
Muza Xonar DX2
słuchawki superlux HD668B :D

 

Dziś kupiłem nie wiem czy dobrze zrobiłem:

płyta: Asus m5a78l-m lx3 i AMD phenon II 560 3,3ghz black edition- za 360zł

 

Chciałbym to ustrojstwo podkręcić pod gry ,aby do listopada jeszcze przeżyć na tym sprzęcie a później wymiana na nowa płyta i nowe procki co wejdą na rynek albo ze stajni intela albo amd.

 

Jak to widzicie i ewentualnie co byście wymienili w tym zestawie lub na przyszłość w co się pchać?

Dzięki z góry :D

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

da sie ale czy sie uda wszystkie albo wogole ktorys odblokowac tego ci nikt nie zagwarantuje ja 3 plytyt testowalem i udalo mi sie dopiero na chipsecie 890 odblokowac 3trzeci rdzen ale voltage trzeba bylo udtawic dosc spore i sprzedalem to w ciul ...teraz to ci sie oplaca kupic i3 na 1156 bo w 300zl masz plyte i proc

Link to post
Share on other sites

Pomysł z kupnem i3 pod 1156 jest nie za mąrdy, wybranie martwej podstawki nie pozwala na jakąkolwiek rozbudowę w przyszłości, a co do samego odblokowania to tak jak napisał Support zależy od danego procesora.

Edytowane przez ProXimo
Link to post
Share on other sites

pomysl z kupnem i3 nie jest glupi bo ten sprzet jak pisze autor ma byc do listopada ale sie pospieszyl i kupil pII 560 i teraz probuje ratowac sytuacje przez odblokowywanie rdzeni... trzeba bylo zapytac przed zakupem teraz to juz musztarda...

Link to post
Share on other sites

Rdzenie odblokowane wszystkie 4, tylko mam problem nie widzę w żadnym progu temperatury procka.

Radiator chłodny niby w budzie siedzi 5 wentyli z czego 6ty na chłodzeniu procka.

Na dwóch rdzeniach jak zapuściłem Orthosa maksymalna temp procka to 32 C, ale nie wiem ile skoczy po odblokowaniu na 4 rdzenie ewentualnie jak jeszcze małe OC procka bym zrobił to przydałyby się temperatury :) cały czas macać radiator trochę chore :D

Link to post
Share on other sites

Zaskakuje mnie ten procek i ta płyta :D

Bez problemu żadnego 4 rdzenie i podkręcony do 3,6 też bez problemu ;)

NB zmieniłem na 2400 tak jak muf18 doradzałeś :) . Jedynie problem z pamiątkami mam idą na 800mhz nawet z manuala nie mogę zmienić.

 

http://img443.imageshack.us/img443/9514/92916326.jpg

 

http://img845.imageshack.us/img845/7812/untitrled.jpg

Link to post
Share on other sites

Bo nie wiadomo, dlaczego, ale ludzie psioczą na plyty z sekcjami 3+1 i 4+1, a one jak najbardziej się nadają do całkiem dobrego OC, jeśli nie jesteśmy na kompie 24h/7, i nie mamy ciągle zapuszczonego obciążacza bez sensownego jak prime, tylko po prostu gramy, pracujemy, obrabiamy

Link to post
Share on other sites

Dokładnie :D po wcześniejszych wypowiedziach też myślałem że nieudany zakup :/  ale zadziwił mnie ten sprzęt i płyta w zasadzie malutka itd. mi było potrzebne tylko grafę podpiąć i xonara szkoda że nie ma usb 3.0.

Jedynie teraz problem mam z leciwą już grafą GT240 :/

Co byście doradzili do tych flaków co już mam? i ewentualnie aby pociągnąć na przyszłość.... przy zmianie płyty z prockiem myślę  że na grafę mógłbym wydać ok 500zł.

Link to post
Share on other sites

Za 500 zl to albo GTX 650ti lub HD 7790 od Club3D/Gigabyte. Ja bym dołożył stówę do HD 7850, który jest o kilkanaście procent lepszy (XFX core 7850 1gb są po 609 zl). Albo na allegro/tutaj czaił okazję na GTX 660 (do 620zl)/HD 6950 (do 510zl)/6970 (do 550 zl) lub GTX 560ti (do 460 zl)

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

Bez problemu żadnego 4 rdzenie i podkręcony do 3,6 też bez problemu ;)

W czym testowałeś, jak długo testowałeś, jakie temperatury uzyskałeś? Pokaż wyniki. Bo samo CPU-Z nie oznacza, że masz stabilnie i że Ci się udało. Mi się też tak wydawało na moim Phenomie II x4 B20 a tu nagle zonk :wariat:

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Mi po doblokowaniu czwartego rdzenia na @3.1Ghz (po OC z @2.8Ghz) spokojnie OCCT + LinX przechodziło a wywalało na niektórych grach. A bez odblokowania miałem stabilnie (przechodziło syntetyki) na bodajże @3.6Ghz ale wywalało w grach więc musiałem zejśc na @3.5Ghz. Bo nie bez kozery AMD zablokowąło niedziałające rdzenie w procesorze robiąc z niego kastrata.

 

@Autor tematu - dawaj wyniki testów OCCT + LinX + Prime (lub z każdego osobno) ;)

Link to post
Share on other sites

Na 4 rdzeniach na stocku (stabilnie już parę dni hula bez zająknięcia:

 

http://img20.imageshack.us/img20/92/98979371.jpg

 

Natomiast na 3,6 podczas grania miałem jeden jeden reset z blue scr. dlatego wróciłem do stock, wrzuce jeszcze raz na 3,6 i przejadę OCTEM. Może będę musiał napięcie podnieść bo jadę jak narazie na default.

Link to post
Share on other sites

Ustaw napięcie na max 1.4-1.42V bo więcej może usmażyć sekcje zasilania %-)  Ja co robiłem na moim budżetowym asusie z sekcją 3+1 i radiatorkami i nawiew 70mm 3krpm na niej :) Phenom 955 na 3.9 przy 1.53V :majkel:%-):wariat:  i jechałem tak rok a potem sprzedałem :D Jak dasz jakieś radiatorki i wentyl wiejący na sekcje to możesz ustawić nawet napięcie 1.5-1.52 i 4ghz jeśli się uda więc te płyty są kox jak za tą cenę :) A też myślałem że oc to na niej nie zrobię :) Potem miałem jeszcze chwilowo asusa z sekcją 8+2 i phenom podkręcał się tak samo przy tym samym napięciu więc na tamtej płycie napięcia były stabilne.

Edytowane przez kargulec12
Link to post
Share on other sites

ok to spróbuję :D  w mojej budzie wieje jak kur....w zimie na dworze 4szt enermaxy i 2szt oryginalne z obudowa xpredator.

Podniosę go na mnożniku i podniosę napięcie deko jak przetestuje to dam znać :D

 

A nad grafą to się zastanawiam właśnie :/  chciałbym coś na przyszłość ale to już budżet z 700zł znowu tańszym rozwiązaniem na tą chwilę wydaje się HD7770 i tu mam dylemat :D

Edytowane przez sopotek
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

chciałbym coś na przyszłość ale to już budżet z 700zł

przecież w tej cenie dostaniesz AMD Radeon HD7850 zatem o jakim dylemacie mówisz? Ta karta jest dużo wydajniejsza od tej, o której sam napisałeś...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...