Skocz do zawartości

podkrecanie Phll 965 BE


Recommended Posts

A mianowicie chodzi o to ze wyczytalem w necie ze goscie podkrecaja go

nawet do 4,2 GHz a u mnie 3,8 GHz  to max.

Czy to wina jakiegos innego podzespolu

 

moj sprzet.

 

grafika.  HD 7870 Asus

plyta.      Asrock M3A UCC

zasilacz. Be quite 530w  80+

 

Probowalem juz wszystkiego, podkrecalem mnoznik potem szyne napiecie mam juz na 1.5v

i nic 3.8 na OCCT stabilnie co powyzej to wywala po paru minutach

temperatury mam ok, na procku max 53°C

 

moze musze zmienic jeszcze jakies ustawienia w biosie?

 

koniecznie musze go jeszcze troche podkrecic

bo w polaczeniu z ta grafiko procek troche nie daje rady

 

z gory dzieki za wszystkie rady

Link to post
Share on other sites

u mnie 965 rewizja c3 za cholerę nie idzie więcej jak 3,8 i próbowałem z napięciami z szyną i nic a ostatnio to nawet na 3,8 w occt po chwili zgłasza błąd ale odziwo  z gier nie wywala coś się porypało gdzieś czytałem ze może taką mam sztukę i nic nie wymodze

Link to post
Share on other sites

Hmm... Mój 955BE C3 towarzyszył mi w grach na 4.1 GHz. Czasem to gorsza "sztuka". Spróbuj jeszcze szyną pomajstrować.

w grach chodzi mi na 4,0GHz ale potrafi mi wywalic np. podczas serfowania w sieci

a na OCCT po 10 sec. wywala

a tak nie chce.

ma byc stabilnie.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem Cię. Mój więcej też nie uleciał. Tak czy inaczej test 6h w OCCT wypadł pomyślnie.

Jedno mogę dodać. Znaczącej różnicy między 3.8 a 4.0 raczej nie odczujesz. Między 3.2 a 3.8 to już wiadomo, inna kwestia. :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Postaraj się zwiększyć szynę o troszkę. NP: 102,5 x 38 da Ci prawie 3,9 GHz.



zakładam że oszczędzacze w stylu C&Q w biosie wyłaczone?! Bo jeśli nie to wtedy faktycznie maks mnożnik x19 i 3800MHz to max

Nie sądzę, aby Cool&Quiet miało z tym cokolwiek wspólnego.

Link to post
Share on other sites

Postaraj się zwiększyć szynę o troszkę. NP: 102,5 x 38 da Ci prawie 3,9 GHz.

 

Nie sądzę, aby Cool&Quiet miało z tym cokolwiek wspólnego.

tez tak probowalem. nic z tego

u mnie szyne moge zjechac max na 150, nizej nie idzie

ustawilem 150 i bodajze 32 dalo to 3.9  i wywala

trudno chyba musze zostac na 3.8

 

dzieki za wszystkie posty

Link to post
Share on other sites

Tomasz.B ma 100% racji. Na tych tanich wynalazkach nie ma, co tracić nerwów. Sam upaliłem dwie płytki z podobnie ubogimi sekcjami zasilania. Po prostu one nie wytrzymują natężenia prądu generowanego przez CPU.

Link to post
Share on other sites

Tomasz.B ma 100% racji. Na tych tanich wynalazkach nie ma, co tracić nerwów. Sam upaliłem dwie płytki z podobnie ubogimi sekcjami zasilania. Po prostu one nie wytrzymują natężenia prądu generowanego przez CPU.

Nie wytrzymują natężenia prądu pobieranego przez CPU ;)

 

a jaka masz plyte

ASUS M5A99x EVO r1.0 i chyba niestety wpakowałem się w ........

Wersja r2.0 ma większy radiator i to nie bez powodu.

Na mojej czujnik temp pokazuje temp SB a NB (jest połączone ciepłowodem z sekcją zasilania) ma temp w idyle około 50 stopni a w stresie coś około 60 jak nie więcej :/

Edytowane przez Tomasz.B
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie wytrzymują natężenia prądu pobieranego przez CPU ;)

 

ASUS M5A99x EVO r1.0 i chyba niestety wpakowałem się w ........

Wersja r2.0 ma większy radiator i to nie bez powodu.

Na mojej czujnik temp pokazuje temp SB a NB (jest połączone ciepłowodem z sekcją zasilania) ma temp w idyle około 50 stopni a w stresie coś około 60 jak nie więcej :/

no niezla, ogladalem ta r2.0 bo twojej nieznalazlem

kurcze, radiator na radiatorze

 

chyba juz wiem jaki podzespol wymienie nastepny

 

 

pozdrawiam i dzieki.

Link to post
Share on other sites

Sam posiadam procesor Pheonom 965 BE C3 i więcej niż 3,8GHz przy napięciu 1,45 V nie mogę wyciągnąć z tego procesora. Na początek posiadałem płytę główną GIGABYTE GA-770T-D3, więc pomyślałem, że to ona jest winna słabego OC. Więc zakupiłem płytę ASRock 970 Extreme3 AMD 970. I co się okazało? Maksymalne OC wcale się nic nie zwiększyło. Na dodatek sprawdziłem u kumpla mój procesor na płycie Gigabyte GA-970A-UD3 i maksymalne OC dalej te same.

 
Link to post
Share on other sites

no niezla, ogladalem ta r2.0 bo twojej nieznalazlem

Słabo szukałeś :)

 

kurcze, radiator na radiatorze

Wersja PRO ma jeszcze większe ale przyjrzyj się niektórym płytom intela to ta to jest pikuś :)

 

Sam posiadam procesor Pheonom 965 BE C3 i więcej niż 3,8GHz przy napięciu 1,45 V nie mogę wyciągnąć z tego procesora.

Prz dobrym chłodzeniu procesora i sekcji zasilającej spokojnie można mu dać do 1,5V

 

Powiem wam ciekawostkę jak podkręcam przez bios to muszę ustawić 1,5V (dla 4,0GHz) inaczej OCCT zgłasza błędy a jak przez OverDrive napięcie ustawia się się automatycznie na 1.482 schodząc czasem do 1,476  a czemu się tak dzieje nie mam pojęcia :D

A może płyta z sterownikami się kłoci :co:

mirko-36

A można by pisać zachowując podstawy poprawnej pisowni, zaczynanie z dużej litery, kończenie kropką itp.

Dużo nie kosztuje a znacznie poprawia czytelność tekstu. ;)

Edytowane przez Tomasz.B
Link to post
Share on other sites

Rozumiem Cię. Mój więcej też nie uleciał. Tak czy inaczej test 6h w OCCT wypadł pomyślnie.

Jedno mogę dodać. Znaczącej różnicy między 3.8 a 4.0 raczej nie odczujesz. Między 3.2 a 3.8 to już wiadomo, inna kwestia. :)

ma racje  

Link to post
Share on other sites

do oc powyżej 3,8Ghz musi być porządna sekcja zasilania i najlepiej chipset 890FX lub 990FX

u mnie trochę się pobawiłem i na 4,2 lata przy napięciu 1,47V

u brata sprawdzałem na sabertooth 990FX i max to 4,1 przy 1,48V

Różnicy praktycznie nie ma poza wyższymi temperaturami więc wróciłem do 4,0Ghz na 1,4V;)

Link to post
Share on other sites

Jak tak czytam o tych wynikach OC przy tak niskich wartościach v core to zaczynam myśleć, że jest jak z przechwalaniem się niskim spalaniem samochodu... Ale może takie fajne sztuki trafiliście.

Jeżeli chodzi o problem autora: każda sztuka kręci się inaczej, to pierwsze o czym należy pamiętać. Płyta owszem ma znaczenie, ale przede wszystkim to, jaką sztukę procka trafiłeś. Jeśli stosujesz wszystkie zasady poradników (choćby z naszego forum) i mimo tego twoje cpu nie chce iść wyżej, to najprawdopodobniej to kres możliwości tego egzemplarza. Jeśli temperatura procka i sekcji zasilania na to pozwalają, to zwiększ jeszcze v core o jeden stopień. Niby 1,5 to maksymalne zalecane napięcie, ale te 0,25 nie zabiją twojego sprzętu (chyba :)). Mój 965 potrzebuje 1,535 V żeby osiągnąć stabilne 4,066 MHz i 1,55  żeby ukręcić dodatkowe kilkadziesiąt do poziomu 4,142. W obydwu przypadkach bez dodatkowego wiatraczka skierowanego na sekcję zasilania temperatura dochodziła do 70*C a sekcja ma radiator. Z porad przychodzi mi jeszcze do głowy wyłączenie funkcji Spread Spectrum. 

Niezależnie od powyższego nie ma sensu katować sprzętu dla dodatkowych 200 MHz. Wiem, okrągłe 4 GHz brzmią dużo lepiej niż 3.8, ale w praktyce różnica jest pomijalna.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...