Skocz do zawartości

Ciche i wydajne chłodzenie do HD7870


Recommended Posts

Witam, posiadam radeona HD 7870 od sapphire, jednak chłodzenie jest denerwujące, gdy karta pracuje pod maksymalnym obciążeniem słychać buczenie wiatraków, denerwuje mnie to, gdyż karta jest regularnie czyszczona z kurzu, obudowa wentylowana 3x 120 mm, i jeden 80mm, chłodzenie może być do 200 zł, próbowałem w msi afterburnerze ustawiać mniejsze obroty ale działa tylko na jeden wiatrak, ten pierwszy większy i tak robi co chce i zaiwania przy byle okazji na 70%, już mam po wyżej dziurek w nosie użerania się z tym chłodzeniem i dlatego zapytuję się Was, jakie chłodzenie kupić, gdyż nigdy nie wymieniałem chłodzenia do grafy i nie znam się na takowych

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

jak to jest możliwe miałem 2 takie radeony  od saphire  i nawet po oc kart na gpu1200mhz pamięć 5400mhz  karta nigdy nie przekraczała 62-63 stopni a chłodzenie rozkręcało się maksymalnie do 47%  i było w miarę cicho nawet skreciłem sobie wiatraki do 40 % w msi afterburner temp skoczyła do 67-70stopni i było bardzo cicho obecnie mam radeona 7870xt również od saphire  [ta karta znacznie bardziej się grzeje od zwykłego radka 7870] i nawet po bardzo wysokim oc 1235mhz gpu , pamięć 6500mhz wiatraki rozkręcają się maksymalnie do 55%- 57%  wtedy są słyszalne a temp nie przekracza 72 stopni ,ale po ustawieniu na sztywno 47% jest w miarę ciho a temp skoczyła do 76 stopni wiec jest bardzo dobrze . Masz coś nie tak z tym chłodzeniem sprawdź jak nałożona jest pasta i jaki jest docisk radiatora chłodzenie od saphire dual fan to jest jedno z lepszych chłodzeń na rynku , ustępuje tylko gigabyte wind force 3 i asus  direct cu2

Link to post
Share on other sites

no widzisz, a u mnie działa jak chce, nic od nowości nie grzebałem przy nim, także zamocowane fabrycznie, grafa nie przekracza 66 stopni podczas stresu, ale np jak wyjdę z gry to wpada na bardzo wysokie obroty na kilkanaście sekund, albo jak wejdę do menu też wbija na obroty, ogólnie robi co mu się podoba



nie wiem jak to opisać, odnoszę wrażenie że wiatraki świrują po prostu



chłodzenie porządnie dokręcone jest, a karta ma nie więcej niż 5 miesięcy, więc pewnie pasta jeszcze się nie zużyła

Link to post
Share on other sites

Nawet jak ustawisz w trixie  lub w msi afterburner wiatraki na sztywno powiedzmy 35% ? próbowałeś sobie sam konfigurować krzywą temperatur i obrotów wentylatorów?   , uszkodzony kontroler obrotów na karcie ?  ,szkoda zmieniać chłodzenie bo stracisz gwarancje

Link to post
Share on other sites

msi działa tylko na jeden wiatrak, ten drugi, pierwszy działa i tak jak chce niezależnie od ustawień, a uszkodzony kontroler to jest mozliwe



jakie są programy prócz afterburnera do takich rzeczy?



czasami karta zachowuje się prawidłowo jakiś czas, później świruje i znów ok, potem znów takie jaja są, nie mam pomysłu, zmieniałem drivery, kombinowałem i dalej nie wiem

Link to post
Share on other sites

Ja mam MSI 7870 2xOC i temperatura podszasz grania w BF3 na ultra nie przekracza 70 stopni i przy takim obciazeniu wogole nie slysze jak dziala chlodzeni, chodz fakt bawilem sie wentylatorami i na czestotliwosci 70%-100% pracy wentylatorow karta chodzi jak czolg heh, ale ogolnie jestem zadowolony

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...