Skocz do zawartości

Recommended Posts

Telewizory w tym przedziale cenowym nie różnią się od siebie jakością obrazu, więc śmiało możesz się kierować preferencjami związanymi z producentem, bądź zestawem złącz.

 

Oto przykład TV, który wyświetla w miarę poprawny obraz: 

http://www.redcoon.pl/B359007-Samsung-UE40EH5300_TV-LED?refId=skapiec

Nie jest to ani super LED, ani plazma Panasa, ale oko już cieszy znacznie bardziej niż LCDki sprzed kilku lat, a przy tym pobiera prądu tyle co żarówka.

 

Natomiast jeśli Cię stać to:

http://www.agito.pl/telewizor-philips-42-led-42pfl4007h-405-589511.html?utm_content=589511&utm_source=skapiec.pl&utm_medium=Feed&utm_campaign=wszystkie

Wielu uważa, że warto dołożyć ;)

 

Ja zaś nie schodził bym poniżej tego, ale to już bardziej jako ciekawostka, skoro mowa o 1600zł ;)

http://www.mixmedia.pl/prod,id-61383

 

Zapraszam także do naszego poradnika, na topie działu - może okazać się pomocny ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wybacz... wiesz co zobacz 42LS5600 w granicach 1700 kupisz, jest Full HD ma USB sporo plików czyta, ma również 100hz cmr, poleciłem znajomym i są zadowoleni



Kurcze wybacz, zobacz jeszcze LG 42LS5600 jest Full i ma USB dodatkowo 100Hz CMR poleciłem znajomym i są zadowoleni  z obrazu

mozna go kupic w granicahc 1700 ewentualnie philips ma ładna paletę kolorów

http://www.okazje.info.pl/okazja/sprzet-rtv/philips-42pfl4007.html

http://www.ceneo.pl/15966578

Edytowane przez DamianS82
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z wymienionych najlepszy. Jeśli nie masz nic przeciwko używanym to jeszcze lepiej wypadnie P42G30. Obydwa te telewizory są plazmami generującymi obraz lepszej jakości, niż LCDki w tych cenach. Polecam nasz poradnik przyklejony na topie działu - dowiesz się o technicznych różnicach między jedną a drugą technologią. Pod tym wyborem mogę się podpisać ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1. Hubert - jeśli odpowiadasz na ostatniego posta w temacie nie cytuj go - to psuje przejrzystość wypowiedzi ;)

P42G30 natomiast chodża już poniżej 2 tysięcy. Ponadto lwia część z tych modeli miała gwarancje wydłużoną do 5-ciu lat, produkowli je dwa lata temu, więc kupienie używki z gwarancją nie powinno stanowić problemu ;)

 

2. Damian, jakie zużycie? Luminofor w plazmach Panasonica od 5-ciu lat jest przewidziany na 100 000 godzin pracy. Te telewizory i tak nie dotrwają do tego wieku, z racji chęci ich wymiany na nowsze. Natomiast nie widziałem jeszcze nic z serii 30, ani nawet 0 czy 10 z na stałe wypalonym powidokiem.

Link to post
Share on other sites

To fakt. Telewizor plazmowy pobiera zauważalnie więcej prądu niż LCD-LED. Trzeba przy tym pamiętać, że w plazmie pobór ten nie jest stały, lecz zależy od obrazu wyświetlanego w danej chwili, czyli nie wynosi stałe 250W, a 80-250W. Z każdą następną serią plazmy pobierają prądu mniej, typowy pobór dla P42G30 oscyluje w granicach 150W, przy zastosowaniu zasłon w pokoju i optymalnej jasności. Nawet jeśli zestawimy to z LEDem, który pobiera Wat połowę, czyli 75, okaże się, że każda godzina oglądania na plazmie kosztuje więcej około 3,75 grosza (50 groszy za 1 kW/h). Typowy telewizor używamy 2000 godzin w roku (chyba, że mamy sporą rodzinę, i cały czas ktoś go ogląda), oznacza to, że rocznie za plazmę zapłacimy jakieś 75 zł więcej. Uważam, że w zestawieniu z obrazem jaki plazmy generują jest to kwota nieznacząca  :> .

 

Natomiast własnie to miałem na myśli traktując o formie wypowiedzi. Wielkie litery, poprawna forma, i dokładne określenia - bardzo proszę na przyszłość ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

S30 jest z serii S, a G30 jest z serii G. Rocznik ten sam, różnią się klasa produktu. Mogą różnić się złączami, mało istotnymi funkcjami, ale najbardziej różnią się jakością obrazu. Nie wiem czy wiecie, ale w panelach plazmowych jest podobnie jak w procesorach - jeden egzemplarz wypada lepiej, drugi gorzej. Panasonic własnie na zasadzie selekcji wyprodukowanych paneli klasyfikuje je do poszczególnych serii. I tak do Serii U i S trafiają panele wypadające najsłabiej, Do serii G panele odznaczające się lepszymi atrybutami (czerń, kontrast), do Serii V jeszcze lepsze. W praktyce Telewizorki U i S są przyzwoite, poprawne, dobre, natomiast G to już taka rasowa maszynka, która naprawdę cieszy oko. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...