Skocz do zawartości

Micro ATX do gier 4400zł


Recommended Posts

Witam. Dzisiaj przybywam do was z prośbą o złożenie dla mnie komputera który zmieścił by się w tej obudowie: http://techplanet.pl/produkty/obudowy/bitfenix-prodigy-white,34416.html (Micro ATX) gdyż skradła moje serce i bardzo zależy mi na małych wymiarach.

 

  • Zastosowanie komputera : Gry (ale nie mam oporów przy przesuwaniu suwaków w lewą stronę  :P)
  • Maksymalna kwota : 4,3k - 4,4k max
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Tak
  • Których części potrzebuję : Buda
  • Rozdzielczość mojego monitora : FHD
  • Części z poprzedniego komputera : Nic
  • Specjalne wymagania : Wolałbym zielonych w kwestii GPU, i5 3570k
  • Własna propozycja zestawu : Nie ma :(
  • Inne : Jak jest z temperaturą w takich malutkich obudowach? 
Link to post
Share on other sites

Ta obudowa jest na plastikowych nóżkach i może się bujać trochę na boki, sam chciałem taką sobie kupić (ostatecznie wybrałem Obsidian 650D). Zastanów się nad większą budą, w małych jest gorszy obieg powietrza, poza tym zawsze będziesz mieć możliwość rozbudowy PC.

 

RAM: DDR3 8GB 1600MHz Corsair Vengeance Low Profile XMP http://www.saturion.pl/product/158796/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/Corsair_DDR3_2x_4GB_1600MHz_CL9_Vengeance_Blue_LP.html

Edytowane przez maczeta555
Link to post
Share on other sites

Ta obudowa  to miniITX nie microATX (zgodnie z tym co napisał desperat). 

http://itx-sklep.pl/product_picture/full_size/5e73e2c0f76f38a0c5c97983942244e0.jpg

Potrzebujesz do niej płyty głównej w mniejszym formacie, względnie innej obudowy :) 

Link to post
Share on other sites

heh kolejny, co uległ czarowi Prodigy i nie zauważył mITX ;)

 

swoją drogą ona jest na tyle duża, że BitFenix mogło pokombinować i jednak zmieścić tam mATX, a tak to trzeba się bawić w przeróbki. Do tego społeczność daje już dość długo znać, że chętnie wersję mATX zakupi, a od nich cisza.

 

 

ale na mITX też złożysz zestaw pod gry, te płyty wcale już nie są tylko do HTPC.

Zwłaszcza, że ostatnio wyszła GTX670 specjalnie zaprojektowana pod mITX ;)

Edytowane przez pdoodek
Link to post
Share on other sites

Do tej obudowy wchodzi referencyjna GTX 680 bezproblemowo, więc 670'tka też się zmieści. Tam nawet LC można wrzucić. 

 

mi chodziło bardziej o to, że teraz specjalnie wydają karty higher-middle-end pod mITX, a to znaczy, że producenci zaczynają już traktować te konstrukcje jako pełnoprawne konstrukcje do gaming'u - czyli dodatkowy dowód dla OP, że nie musi się martwić, że zakochał się w kulawej obudowie ;)

Link to post
Share on other sites

Jak patrze na to zdjęcie, co wrzucił Gtxxor, to serio nie wiem co Wy widzicie w tej obudowie ;) Cooler Master obok jest ładniejszy i wszystko się elegancko zmieści, ale jest też na pewno droższy, tak stawiam (to jest chyba HAF jakiś? Nie znam sie na modelach ale widziałem gdzieś go :D), więc ja bym był za większą obudową. Ten Prodigy wygląda strasznie plastikowo, w dodatku te porty po prawej.. O.o dla mnie komfort użytkowania byłby niewielki.

 

http://www.angela.pl/p6485,coolermaster-haf-x-rc-942-kkn1.html to ta? ^^

Link to post
Share on other sites

Miałem podobnych rozmiarów HTPC od Shuttle. Obudowa może była ciut mniejsza. Włóż tam, podobnie jak ja to uczyniłem i7-2600K z HD 6970 i odczytaj temperatury ;)

 

Nie jest zbyt przyjemnie. Z reguły! i tu zaznaczam te słowo około 7-8 stopni C więcej niż w typowym desktopie. Poza tym pamiętaj, że mając ustawioną automatyczną regulacje wentylatorów te kilka stopni więcej od razu przełoży się na generowany hałas.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...