Skocz do zawartości

Komputer do 7500zl do gier


Recommended Posts

Boże ....  i5 3570k + SLI z 660tek - masz potwora. Po co chcesz się pchać w 670 ? Nie potrzebnie wydajesz pieniądze. Posłuchaj kolegi z przed kilku postów wcześniej, kup sprzęt za 4 tysiące, a potem 3.5 wydaj na modernizacje.

Chłodzenie wodne powiadasz ? A na co ? Będziesz bawić się w podkręcanie i inne "bajery" nie ? To szkoda pieniędzy. Lepiej kupić cooler na CPU - właśnie tego macho i cieszyć się z porządnego sprzętu. 43cm powiadasz ? Może 44 się wciśnie ?

http://www.morele.net/obudowa-fractal-design-define-r4-black-pearl-usb-3-0-fd-ca-def-r4-bl-517874/

 

Ja już tutaj się nie wypowiadam ;p

Edytowane przez buck1
Link to post
Share on other sites

LC to mój pomysł, bo skoro już chce tym komputerem zaszpanować to LC jest jak znalazł dla niego :)



PS: Nie mając podstawowego pojęcia o programowaniu, grę możesz sobie zrobić w jakimś edytorze typu RPG Maker a ja się tym bawiłem na Athlonie 64 2800+ i FX 5700 w zamierzchłych czasach. i7 przy programowaniu to przy bardzo zaawansowanych strukturach dopiero pokazuje pazur, idę o zakład że nawet ja bym go nie wykorzystał.

Link to post
Share on other sites

Do filmów na yt nie jest potrzebny 3770k. W 1gim raczej nie zrobisz gry która zawojuje świat. Jeżeli musisz wydać koniecznie cała sume to weź Titana i tego cholrenego i7. Masz szpan na całej dzielni

Link to post
Share on other sites

No to czemu sie tak uparłeś przy takim sprzęcie. Już trzeci raz Ci mówię. Bierz SLI z 660-tek i I5 3570k.  Masz pewność że wszystkie gry Ci rusza na max detalach. 16GB ramu ? Lepiej weź 8GB corsair vengance . Tylko low profile żeby nie kolidowało z chłodzeniem cpu.

Link to post
Share on other sites

Składanie teraz kompa to poroniony pomysł, ceny się zmienią, bo kurs dolara się zmienia, i w czerwcu wychodzą nowe procesory intela tak więc pozdro 600 na składanie z takim wyprzedzeniem. 2 tyg przed planowanym kupnem załóż taki temat a zobaczysz ile się zmieni.

Link to post
Share on other sites

3 Strony o wyzywaniu Gimnazjalisty bo powiedział wam że chce komputer za 7 500zł. :)

Trzeba było też wyjaśnić na spokojnie że sprzęt za ~4800zł już będzie bajerancki.

A do tworzenia gier nie trzeba super sprzętu. Chłopak pouczy się i będzie wiedział że to nie taka prosta i różowa sprawa.

 

A myślałem że istnieją tutaj rozsądniejsi ludzie. Daliście się ostro ponieść emocjom.

 

Jeżeli zaś bardzo chce streamować i robić filmy na youtube to niestety potrzeba sprzęt, a jeśli ma kasę to ma racje z i7 która skraca czas renderingu.

Po za tym przeglądnąłem parę zestawów gdzie był cuda nie widy nawkładane a budowa do tego jakaś tandeta.

 

Tak jak kolega wyżej. Poczekaj, aż wyjdą nowe procesory, powinny być w czerwcu? Jakoś tak, wtedy będziemy wiedzieli o ich wydajności i będzie można coś sensownie złożyć. Można 1 miesiąć, 2 tygodnie z wyprzedzeniem. Lecz do czerwca jeszcze trochę czasu i warto poczekać. Również wtedy będzie wahał się kurs dolara i zestaw jednego dnia może być 200-400zł tańszy a drugiego 200zł droższy :)

Link to post
Share on other sites

Bardzo dobrze sie uczę i dostałem stypendium(3600 zł). Mój tata chce dolozyc 4500 zł a ja mam trochę oszczędności więc w czerwcu będę miał koło 4500 tys. Mam jeszcze szanse zdobyć w czerwcu właśnie 2000 zł za najwyższa średnia w szkole. Teraz chciałem sie dowiedzieć mniej wiecej co sądzicie o karcie graficznej, profesorze itp. A gry chce zacząć robić gdyż w przyszłości zamierzam być twórca gier- ubisoft, blizzard, bethesda.

Link to post
Share on other sites

W gimnazjum stypentium faktycznie wynosi maks. 112zł / mieś. i nie jest stypendium 'w pełni za edukację'. Tzn. większe pieniądze dostanie X który się uczy tak samo jak Y ale jest z rodziny o dochodzie nieprzekraczającym odpowiedniego pułapu. W praktyce "normalne" stypendium motywacyjne w gimnazjum to ok. 50zł / mieś. Dodatkowo stypendium to nie jest wypłacane w okresie wakacji, więc w praktyce z jego tytułu może maks 400-450zł dostaniesz. 

 

DLATEGO ZANIM SIĘ NAPALICIE NA COKOLWIEK I ROZDYSPONUJECIE JAKIEKOLWIEK PIENIĄDZE. POLECAM DOKŁADNIE DOWIEDZIEĆ SIĘ JAK TO WSZYSTKO WYGLĄDA.



2000 za cały rok slyszalem

2000zł za cały rok dostałbyś gdybyś połączył stypendium edukacyjne z najwyższym socjalnym. Czyli musiałbyś odbierać stypendium za naukę oraz zapomogę dla najbiedniejszych rodzin (zaś to na pewno ci nie grozi jeśli chcesz wywalać 7,5k na zabawkę).

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Temat: "Komputer do 7500 zl do gier" A Wy tu gadacie o nauce i pieniądzach! OMG!

Masz tu zestaw:

 

MB:
MSI Z77A-GD65  590 zł
CPU:
Intel Core i7 3770K 1227 zł
GPU:
2x Gigabyte GeForce GTX 670 2978 zł
RAM:
Kingston Genesis 16GB 1866MHz DDR3 370 zł
HDD:
WD Caviar Black 1TB WD1002FAEX 64MB cache SATA III 289 zł
SSD:
OCZ Vertex 4 SSD 2,5" 128GB 459 zł
PSU:
Be Quiet! Straight Power E9 700W 80+ GOLD 461 zł
Case:
Cooler Master Storm Enforcer Editiom 352 zł
Cooler CPU:
Thermalright HR-02 - Macho Rev. 2  173 zł
 
Price: 6896 zł
 
+
System jaki chcesz. 300-500 Zł
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Ok, zestaw jak zestaw ale czy spytaliście chłopaka o taki fakt -

szanowny autorze tematu, zamierzasz podkręcać swój sprzęt?

 

Poza tym ktoś tu nie czytał tematu skoro proponuje takie coś -

 

Case: Cooler Master Storm Enforcer Editiom

Czy autor nie napisał wyraźnie, iż

 

Wysokość obudowy nie może przekraczać 42 cm.

A z tego co mi wiadomo wysokość tej zaproponowanej ma ponad 48cm, nieprawdaż?

http://www.coolermaster-usa.com/product.php?product_id=3038

Bo chyba autor ma ograniczone miejsce pod biurkiem i zapewne stąd ten wymóg... ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Proszę o nie pisanie o wysokości stypendium czy innych świadczeń pieniężnych, które otrzymuje autor bądź jego rodzina. Całkowity budżet na zestaw oraz kryteria doboru zostały jasno określone - proszę się ich trzymać i w oparciu o nie składać autorowi propozycje zestawów. Odtąd wszystkie posty nie na temat / nie merytoryczne będę nagradzał ostrzeżeniami i punktami. Temat nadmiernie się już bowiem wydłużył.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To może ja podam wreszcie jakikolwiek zestaw w tym poniżej jakiegokolwiek poziomu temacie ;)

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=75407&s=72519&s=62074&s=73104&s=70170&s=71055&s=73261&s=70966&s=67056&s=73969

Razem: 5546 zł co w zupełności wystarczy

Pytanie tylko czy masz odpowiedni monitor, myszkę, klawiaturę, słuchawki... Bo chyba nie zamierzasz używać tego zestawu na rozdzielczości 1366x768 i słuchawkach Creative Fatal1ty...

 

PS: Obudowa 43cm 

Edytowane przez qweas123
Link to post
Share on other sites

2 dyski po 1 TB... taniej będzie kupić 1 dysk 2 TB i podzielić go na 2 partycje (jeśli musisz mieć osobno). Za 2 dyski 1TB zapłacisz minimum 500zł, za 1 dysk 2TB zapłacisz 380 -a efekt ten sam. Bo robić RAID0 na banku danych to głupota.

Link to post
Share on other sites

Gtxxor, skoro chce nagrywac, to potrzebuje dwoch osobnych dyskow, jeden nie wyrabia przy odczytywaniu i zapisywaniu wideo. Sprawdzalem u siebie. Ale nie wiem po co mu az 2Tb.

 

Wysłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk

Link to post
Share on other sites

cocaine - przecież system i gry będą siedzieć na SSD, zaś nagrywać może na HDD'ek - w ten sposób nie będzie żadnego problemu. Jak kupuje komputer za 7,5 klocka to SSD minimum ~120GB powinien być tam na bank, a ja bym wrzucił nawet ~240 w takim przypadku. 



Wówczas na dobrą sprawę można nawet nagrywać na ten SSD, a to już inna liga wydajnościowa od HDD. Zaś 2TB HDD jako bank danych, na którym można już przechowywać gotowe 'produkcje'. Sam mam taki podział SSD120+HDD1000 i spisuje się to wyśmienicie. 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...