Skocz do zawartości

MSI 680 Lighting


Recommended Posts

Fakt jest taki, że SLI złożone z GTX660 jest bardzo szybkie i potrafi być szybsze i to o kilkanaście/kilkadziesiąt procent od GTX680 czy Radeona 7970. Problem w tym, że do kompletu potrzeba bardzo szybkiego procesora, by to miało jakikolwiek sens, inaczej będą Cię gnębić mikroprzycięcia (które potrafią być uciążliwe, o ile nie podkręcisz procesora).

Mój chodzi na co dzień na 4,7 GHz przy napięciu 1,41V i jest stabilnie. W grach temperatury dochodzą do 65-70 stopni maksymalnie. Przyznam szczerze, że czasami NAWET TAKA wartość nie jest w stanie zaspokoić apetytu dwóch GTX 660. Jeżeli na ekranie wyświetlonych zostanie bardzo dużo elementów, które procesor musi przeliczyć, to występują przeskoki (ale po podbiciu taktowania z 4,5 do 4,7 jest ich zauważalnie mniej). Podejrzewam, że gdybym trafił na sztukę, którą mógłbym puścić na 5GHz, to byłoby w porządku.

Tak czy siak - problem udaje się rozwiązać przez panel nVidii, choćby synchronizacją adaptacyjną, czy renderowaniem naprzemiennym.

Wszystkie gry, które do tej pory testowałem, chodzą absolutnie na full detalach i nie ma żadnego spadku płynności. Ostatnio odpaliłem World of Warcraft w miejscu, gdzie procesor musi bardzo dużo elementów przeliczyć - podczas rajdu 25 osobowego, przy walce z bossem, z wygładzaniem krawędzi 64x CSAA występowały spadki FPS do 48-50, nie niżej. Zazwyczaj ma ponad 130 przy bardzo wymagających krainkach, dlatego odpalam V-cyns i oczywiście to wygładzanie krawędzi, to taka moja fanaberia :P Ale w tej grze daje zauważalne efekty ;) 

 

Tak czy inaczej, od siebie mogę polecić, bo to wydajny i bardzo opłacalny zestaw :)
 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

SLI 660 będzie wydajniejsze od 680 Lightning w grach ale będzie to okupione wadami SLI. Ostatnio był obszerny temat na forum o 660 SLI, odszukaj i poczytaj. Ja osobiście jestem zwolennikiem jednej mocnej karty niż dwóch słabszych. Lightning ma duży potencjał OC z uwagi na możliwość regulacji napięcia, po max OC spokojnie wyprzedzi podkręconą 7970.

Link to post
Share on other sites

Przyznam szczerze, że czasami NAWET TAKA wartość nie jest w stanie zaspokoić apetytu dwóch GTX 660. Jeżeli na ekranie wyświetlonych zostanie bardzo dużo elementów, które procesor musi przeliczyć, to występują przeskoki (ale po podbiciu taktowania z 4,5 do 4,7 jest ich zauważalnie mniej). Podejrzewam, że gdybym trafił na sztukę, którą mógłbym puścić na 5GHz, to byłoby w porządku.

 
Nie ma takiej opcji zeby 2x GTX660 dlawily 3570k nawet bez krecenia...
Link to post
Share on other sites

Ja osobiście żadnego stutteringu nie doświadczyłem, ale może to kwestia szybkiego CPU (2500K@5,0GHz). Konfiguracja na pewno wydajniejsza od jednej HD 7970 (nawet po bardzo mocnym OC). Póki co jedyna aktualna gra, w której SLI sprawiało problemy (nie dawało wzrostu wydajności względem jednej karty, mimo równomiernego obciążenia obu GPU) to Resident Evil 6 ale tam do płynnego grania 'na maksa' wystarcza i 1 szt. 660. 

Link to post
Share on other sites

 

Pasja jest najważniejsza 51 postów GG:300880 Miejscowość:Otwock Napisano dziś, 01:01 Wiem, co widzę. Bez kręcenia przeskoki czy mikroprzycięcia występują bardzo często kiedy na scenie dzieje się więcej i procek na stock mija się z celem w takim wypadku.

 

Nie podwazam tego co widzisz tyko pisze ze tego zestawu nie blokuje procesor, cos nie jest tak . Nawet do SLI z gtx 670 nie ma koniecznosci krecic procka bo malo to daje... 

Link to post
Share on other sites

@Fakt jest taki, że SLI złożone z GTX660 jest bardzo szybkie i potrafi być szybsze i to o kilkanaście/kilkadziesiąt procent od GTX680 czy Radeona 7970. Problem w tym, że do kompletu potrzeba bardzo szybkiego procesora, by to miało jakikolwiek sens, inaczej będą Cię gnębić mikroprzycięcia (które potrafią być uciążliwe, o ile nie podkręcisz procesora).

~ pogonienie 3570k do 4.5 ( jezeli napiecie niskie pozwoli na podbicie sztuki do 5Mhz to po dluzszym uzytkowaniu nic jej nie bedzie czy powoli bedzie ulegac degradacji?? ) to nie wyczyn, wiec o to niepowinienem się martwic, chcialbym aby posiadacze opisali mi wrazenie z mocy takiego tendemu. Jezeli robi się OC karty podczas SLI to kazda z osobna sie kreci, czy jak to jest? i czy 1 sztuka moze byc bardziej podbita od drugiej i nie bedzie to sprawialo problemow? jaka jest dopuszczalna maks temperatura dla karty tzn 660'ątki?
~ Wojciech, a Ty do ile pogoniles swojego Lightinga maxymalnie?

i jak to jest, SLI leci na 16x16, czy 8x8, jezeli 8x8 to nie traci się wydajnosci?

@MACIOMANIAK, masz kręcone karciochy czy zaspakaja Twoje potrzeby stock?

Edytowane przez Andrzej24
Link to post
Share on other sites

Ivy i5 3570K do 5 GHz do codziennego użytku raczej na pewno nie podgonisz, chyba że trafisz na selekta i wymienisz IHS pod czapą bo te procki zaczynają się bardziej grzać powyżej ok. 1.3V. Ale 4.5 GHz do codziennego użytku średnia sztuka zrobi na napięciu poniżej 1.3V i wtedy temperatury są w porządku na dobrym chłodzeniu powietrznym.
W SLI karty kręcą się razem, nie osobno, więc tandem będzie pracował z OC słabszej karty. Różnica będzie nie zauważalna między x16x16 a x8x8.
Na co dzień do gier mam swojego Lightninga podkręconego na 1311 MHz przy lekkim podbiciu napięcia +37, więcej nie ma potrzeby. Do benchmarków kartę kręcę powyżej 1400 MHz. Max udało mi się uzyskać 1450 MHz w Fire Strike na powietrzu.

Edytowane przez Wooojciech1983
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie podwazam tego co widzisz tyko pisze ze tego zestawu nie blokuje procesor, cos nie jest tak . Nawet do SLI z gtx 670 nie ma koniecznosci krecic procka bo malo to daje... 

 

Może to kwestia ustawień, chociaż problem udało mi się znacznie, znacznie zredukować. Pobawię się jeszcze panelem sterowania nVidia. Dzięki :)

 

Tak czy inaczej - wydajność takiego zestawu jest bardzo wysoka. Ja mam lekko podkręconą grafikę do 1150 w TB i stockowo 6008 na pamięciach. Przesadnie tych kart nie podkręcałem, bo nie widzę w tym większego sensu, ale w końcu zje mnie ciekawość.

 

Link to post
Share on other sites

@ Na co dzień do gier mam swojego Lightninga podkręconego na 1311 MHz przy lekkim podbiciu napięcia +37, więcej nie ma potrzeby. Do benchmarków kartę kręcę powyżej 1400 MHz. Max udało mi się uzyskać 1450 MHz w Fire Strike na powietrzu.
~ dobra sztuka czy mozna to określić potencjałem OC Lightinga?

Link to post
Share on other sites

Myślę że bardzo dobra sztuka mi się trafiła, mógłbym ją spokojnie trzymać na jeszcze wyższym zegarze. Ale przeciętny Lightning bez problemu powinien zrobić te 1311 MHz 24/7 po podbiciu napięcia. Lightning jest teraz trudno dostępny.

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...