Skocz do zawartości

Ocena zestawu Mini-ITX do gier i mediów


Recommended Posts

Witam,

Poprzedni mój komputer codziennego użytku ostatnio mi zaczął sprawiać trochę problemów (już chyba rozwiązanych), więc pomyślałem że czas najwyższy na coś nowego :) Jako że poprzedni był budowany jako maksymalnie oszczędne HTCP i "download station" to nie chcę go rozbierać na części tylko podłączę go sobie w salonie pod TV.

Jestem trochę estetą i fanem minimalizmu w wyglądzie więc też skłaniam się w kierunku czegoś małego i schludnego, ale tym razem dość wydajnego do gier itp. Może nawet jakiś lekki OC

  • Zastosowanie komputera : gry i multimedia
  • Maksymalna kwota : w okolicach proponowanych prze zemnie cen
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : prawdopodobnie tak
  • Których części potrzebuję : całą jednostka centralna
  • Rozdzielczość mojego monitora : Full HD 1920x1080
  • Części z poprzedniego komputera : brak
  • Specjalne wymagania : Zestaw ma być ładny, względnie cichy i wydajny przy małych rozmiarach. I żebym przez 2-3 lata nie musiał już w niego nic inwestować żeby trochę pograć.
  • Własna propozycja zestawu :

Moja konfiguracja jaką sobie jak na razie ułożyłem w głowie to:

Obudowa: Silverstone SUGO SG08 z zasilaczem 600W - Jedyna chyba która mi odpowiada wyglądem i wymiarami - nie chcę nic przesadnie wielkiego. Brakuje mi w niej tylko wbudowanego czytnika kart.

Płyta: ASUS P8Z77-I DELUXE - Mała płytka ITX z Wi-Fi, BT i resztą pierdół.

CPU: Intel Core i5 3570K - Do gier chyba wystarczy

CPU Cooler: Noctua NH-C12P SE14 - Bez górnego wentylatora - zamiast niego będzie pracował standardowy 180mm fan z obudowy

RAM: Corsair Vengeance Low Profile 2x4GB 1600MHz - nie wiem czy jest sens wrzucać 16GB?

SSD: Samsung 840 PRO 128GB - Na system

HDD: WD Caviar Black 1TB - Na media, gry itp.

DVD: Silverstone SST-SOD02 - tak wiem... Cholernie drogie - ale żaden inny model slot-in nie jest dostępny na rynku chyba :/ A slot-in mi się cholernie podoba :)

 

Grafika? Nie ma pojęcia... Radeon HD 7950? GeForce GTX 660Ti? GeForce GTX 670?

 

 

Co sądzicie?

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie cud miód i orzeszki :P

Mi *****iście podoba się ta buda: http://www.morele.net/obudowa-bitfenix-prodigy-mini-itx-pomaranczowa-bfc-pro-300-ooxko-rp-552593/

Grafa - fajny by był ten krótki GTX670 mini od ASUSA, ale by się jakieś testy co do temperatur przydały i nie wiadomo jak będzie u nas z dostępnością

Edytowane przez pigula630
Link to post
Share on other sites

Parę ewentualnych zmian:

Płyta na MSI Z77IA-E53

RAM na 1x8GB

 

Płyta ASUS-a ma chyba lepiej rozlokowane gniazdo CPU. Na MSI na pewno nie wcisnę tego coolera Nocuty.

 

Ram w jednej kości a w dwóch to jakaś różnica?

 

Grafika mi się akurat spodobała taka: EVGA GeForce GTX 660 Ti FTW+  ale nie wiem jak będzie z jej wydajnością na przestrzeni czasu. Rozumiem że za dwa lata nie pogram pewnie na tym w nowości na full detalach, ale jakaś przyzwoita wydajność by się przydała...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...