Skocz do zawartości

MSI 7850 CF MikroTest


Recommended Posts

Ale odkręciłeś grafę i proca?

 

 

Na pewno ta konfiguracja jest w pewnym stopniu ograniczana przez PCIE x4 i 1GB vramu, a czasami przez procesor - zależy od gry. Poza tym komputer zrobił się głośny pod obciążeniem, a był bardzo cichy :( Wykopię 2 bitcoiny i jedna grafika pójdzie na sprzedaż, wystarcza mi wydajność jednej podkręconej 7850, za jakiś czas zmieni się na coś z nowszej generacji.

Link to post
Share on other sites

Do multi GPU należy się wyposażyć w dobra obudowę. 

 

Co do głośności - fakt, miałeś jedna kartę z wentylatorami pracującymi powiedzmy  na 40% a teraz masz dwie takie karty.. 

U mnie w spoczynku wentylatory na karcie nr 2 nie pracują, pod obciążeniem mam miedzy nimi 10% różnicy w prędkości obrotów - nie jest złe z hałasem, temperatury zaś ucierpiały (wciąż jednak jest rozsądnie) 

 

Ustawienia kart i procesora jak w pierwszym poście ale jeśli chcesz mogę zrobić wszystko ponownie z Twoimi ustawieniami. 

Link to post
Share on other sites

U mnie wszystko siedzi w Corsair 200R + jeden wentyl Fractala dodatkowo na spodzie - przeniosę go raczej na panel boczny.

 

W górnym slocie jest Asus - za******e chłodzenie, ciężko usłyszeć różnicę między spoczynkiem a obciążeniem. Ale podgrzewany przez drugą kartę od spodu już nie jest taki cichy, wentyl mocniej się rozkręca, dochodzi jeszcze ten z MSI, obie karty są katowane 24/7...

 

 

Nie musisz testować, mi też już się nie chce ani nie mam czasu, kto jest w temacie wyciągnie odpowiednie wnioski:

 

 

Na pewno ta konfiguracja jest w pewnym stopniu ograniczana przez PCIE x4 i 1GB vramu, a czasami przez procesor - zależy od gry.

 

 

 

Tak czy inaczej nie ma tragedii, wydajność i tak sporo podskoczyła i to stosunkowo niewielkim kosztem, a kartę można odsprzedać bez większej straty. Generalnie eksperyment oceniam na plus.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Na razie ludzie jeszcze nie sprzedają,bo to jeszcze ,,świeże karty'' na allegro prawie żadnych używek,i tak planuje dokupić nową kartę za ok. rok -zobaczę jak się sytuacja rozwinie,tylko problem jest czy taki procek jak i5 3470 da sobie radę,ty miałeś i5 3570k na 4,5ghz,więc na pewno wydajność będę miał niższą,ale zawsze coś.

Edytowane przez Yamakasi512
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...