Skocz do zawartości

Ocena zestawu z monitorem 2500/3000zl gry/grafika/oc


Recommended Posts

Witam wszystkich, na poczatku kwietnia dostaje wyplate i zamierzam zlozyc sprzet do amatorskiej zabawy grafika komputerowa tj. tablet graficzny+photoshop/nauka obrobki video, przedewszystkim webdesign/logotypy itd. Oczywiscie sprzet ma sluzyc do grania szczegolnie w gry esportowe tj. starcraft 2, cod, cs itd. Tak wiec nie potrzebuje mocnej karty graficznej na chwile obecna. Chcialbym zwrocic uwage, iz chce wydac jak najmniej. Na poczatek przedstawie wam zestaw jaki stworzylem i ceny orientacyjne ze sklepow z krakowa pcprojekt/morele i inne. Mam zamiar kupic sprzet w kilku najwiekszych miejscach by zaoszczedzic 50-100zl.

W zestawie nie ma obudowy(tak kiedys dzialal tak ma dzialac i teraz), zasilacza, poniewaz posiadam bodajze 700W gigabyte, wygralem kilka lat temu w konkursie i tak lezy, jest sprawny bo go testowalem na innym sprzecie i7 2600k/570gtx. Tak z ciekawosci jak sprawdzic moc zasilacza, bo na nim nie ma napisane, a box wyrzucilem, jestem pewny ze ma 700 lub 900W. Wiec udzwignie sprzet.

Zestaw:

Intel Ivy Core i5-3570K QuadCore 64 Bit 3.4GHz Lga1155 BOX - 860
MSI Z77A-G43 DDR3 (Lga1155) - 340
Patriot Dual 8GB (2x4GB) 1600MHz Viper 3 CL9 XMP Low Voltage - 230
Gigabyte GeForce GTX650 OC 1GB DDR5 HDMI (128-bit) (PCI-E) - 420
Seagate Barracuda 7200.14 1TB 64MB Cache S-ATA 3 - 260
BenQ G2020HD - 270
=2380
Kingston SSD V300 60GB 7mm (450MB/450MB) - 250
ZALMAN CNPS14X Performa - 160
2790

Po krotce opowiem co mam na mysli i z czym mam problemy. Na poczatek kupuje to co do kwoty 2380zl, za miesiac dokupuje ssd+cooler i nowy monitor(benq sprzedaje). Co do procesora, licze na stale podkrecenie do 4,3 - 4,5ghz(modna liczba) - wiecej mi nie potrzebne, o ile wogole bedzie potrzebne.
Przechodze do pytan, prosze pamietac ze licze o jak najtanszy zestaw i kazde 50zl biore pod uwage:
1. Plyta glowna, lepiej kupic starego Asusa P67 B3(tak wiem o koniecznym upgrade biosu, nie ma u mnie z tym problemu, mam w domu i7 sb.) za 300zl - zaoszczedzic 40zl i miec lepsza opcje podkrecania niz w tej MSI. Lepiej dolozyc 40zl do MSI Z77A-G45 i miec nowsza z rownie dobra opcja krecenia. Czemu MSI? Nie chce kupowac obudowy/karty dzwiekowej, a ta jako jedyna posiada wejscie na mikrofon. Myslalem tez nad Asrockami.
2. Ramy strasznie podrozaly, zastanawiam sie tylko czy jest znaczaca roznica w np.: 2x4gb 1333mhz goodramu, a 2133mhz kingstonami czy cos. Pamietajcie ze chodzi o kase, wiem ze ram duzo nie da, chyba wole kupic najtansze 8gb 1333 i zaoszczedzic te 100zl. Ale jezeli roznica jest znaczaca, macie jakies info, to pomozcie mi w wyborze, na co patrzec bo jestem w tym temacie zielony. Czy wyzsza szyna, czy timingi, czy moze 1866, cl9 drozsze o 50zl od 1333 cl9 beda ok? Czekam na propozycje.
3. Ostatnio z racji braku obudowy, odpalalem kompa srubokretem, w Asus P67 sa guziki na plycie co jest kolejnym plusem tej plyty(guziki, cena, oc). Da sie gdzies moze kupic jakis przycisk? Nie chce obudowy.
4. Co myslicie o coolerze, nie chce jakiegos drozszego, ma byc w miare cichy i wytrzymac te max 4,5ghz. Komp jest bez obudowy przy chlodnej scianie zawsze mialem dzieki temu kilka stopni mniej.
5. Tani szybki dysk ssd, co polecacie.
6. Karta graficzna, licze na wspomaganie cuda, sprawdzilem i wiem ze duzo daje w wielu aplikacjach, tak wiec zostaje przy NV. W przyszlosci oczywiscie zmienie grafike, ale to za 4-5miesiace nie spieszy mi sie. Moja rozterka to gtx560. Cena podobna ale odrobine wydajniejszy w grach. Slucham opinii.

Tak wiec to tak w skrocie, troche sie rozpisalem. Czekam na uwagi, opinie, pamietajcie by bylo jak najtaniej.

Link to post
Share on other sites

Doradze Ci co do monitora lepiej wziąć coś na Va lub IPS -lepsze kolory kąty widzenia z najtanszych z tymi matrycami jest http://www.agito.pl/monitor-benq-21-5-led-gw2250hm-2492-588367.html?utm_content=588367&utm_source=skapiec.pl&utm_medium=Feed&utm_campaign=wszystkie na va lub LG IPS 234 za ok 589 zł .

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...