Skocz do zawartości

Asus P8B75-V czy MSI-B75A-G43


Recommended Posts

Witam

Mam taki zestaw

i5-3350P

Gigabyte HD7870 OC 2GB

DDR3 OCZ Platinium 1600MHz cl 7

OCZ modxstream pro 600w

Seagate 500 gb

Obudowa z poprzedniego kompa

 

i zastanawiam się nad wyborem MOBO Asus czy MSI, zaznaczam, że nie będę podkręcał procesora.

1 płyta

http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-p8b75-v-s1155-b75-px-4ddr3-usb3-glan-atx-p8b75-v-463866/

 

2 płyta

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b75a-g43-b75-dualddr3-1600-sata3-5xsata2-hdmi-dvi-gblan-atx-459601/

 

cena podobna, asus ma lepsze ułożenie portów sata, bo w MSI może je przysłonić karta graficzna lub dysk może na nie nzchodzić.

A co wy o tym myślicie?

 

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

He, he, he - to, że nie będziesz podkręcał to jest oczywiste biorąc pod uwagę na jakim chipsecie są płyty :)  natomiast ja stawiam na MSI chociażby ze względu na to jak wygląda serwis Asusa w Polsce.

Zestaw już złożyłeś czy jesteś na kupnie bo bym poprawił 3 rzeczy.

Link to post
Share on other sites

He, he, he - to, że nie będziesz podkręcał to jest oczywiste biorąc pod uwagę na jakim chipsecie są płyty :)  natomiast ja stawiam na MSI chociażby ze względu na to jak wygląda serwis Asusa w Polsce.

Zestaw już złożyłeś czy jesteś na kupnie bo bym poprawił 3 rzeczy.

całość kupiona oprócz mobo.

Pamięci, tak jak mi doradziłeś, kupiłem bez wystającego radiatora.

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

A ile Cię kosztowały ramy bo widzę, że są cl7 więc pewnie droższe.

Hmm czyli mówisz, że Ci już doradzałem tak - a nie doradzałem Ci zmiany grafiki na Sapphire 7870XT i zasilacza na XFX Core 550W bądź Silentiumpc Deus G1 600W - tak z ciekawości pytam. :D

Link to post
Share on other sites

A ile Cię kosztowały ramy bo widzę, że są cl7 więc pewnie droższe.

Hmm czyli mówisz, że Ci już doradzałem tak - a nie doradzałem Ci zmiany grafiki na Sapphire 7870XT i zasilacza na XFX Core 550W bądź Silentiumpc Deus G1 600W - tak z ciekawości pytam. :D

Grafikę proponowałeś, żebym zmienił, ale już była kupiona.

Zasilacz mam z poprzedniego kompa.

Pamięci kupiłem za 80+10KW

tutaj

http://tablica.pl/oferta/8gb-ddr3-ocz-1600mhz-ID2u3MX.html

 

Bardziej skłaniam się ku asusowi. Wcześniej miałem Asusa P5Q i byłem z niego zadowolony.

W MSI podobno dźwięk często nawala.

Edytowane przez kazo.m
Link to post
Share on other sites

Poczytałem trochę recek tego Asusa i wypada on bardzo ładnie i w zasadzie możesz go brać - byle się tylko nie zepsuł  co byś nie musiał użerać się z ich serwisem. :D

Na poprzednim się nie zawiodłem i myślę, że tym razem też tak będzie - zaraz wystawiam go na allegro tego P5Q i procek E8400

Dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...