Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w dobraniu bezgłośnego zasilacza


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez 06radcho,

Recommended Posts

Witam, tak jak w temacie, proszę Was o pomoc w wymianie zasilacza.

 

Mój sprzęt:

I7 2600k

GTX 660Ti

Asus P8P67

 

Najważniejsza cecha na jakiej mi zależy jest głośność. Chciałbym aby zasilacz w idle nie wydawał kompletnie żadnych dźwięków o ile jest to możliwe. Budżet - do 350 zł.

Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

co ty za bzdury gadasz ? Bardzo dobry zasilacz co może konkurować np: seasonicem

super wydajny wentyl sprawność gold modularny co ty chcesz od niego ? :)

 

 

Ja od niego nic nie chcę tylko po prostu gorszy jest :)

A co jest gorsze - wszystko , począwszy od konstrukcji, kondensatorów, a kończąc na stabilności napięć i tętnieniach.

Jakby był taki super to po co BQ seria Dark Power PRO ;)

 

Edytowane przez aikian
Link to post
Share on other sites

A co jest gorsze - wszystko , począwszy od konstrukcji, kondensatorów, a kończąc na stabilności napięć i tętnieniach.

oświeć mnie skąd  takie info posiadasz pokaż też zobaczę :)  ?

 

 

Jakby był taki super to po co BQ seria Dark Power PRO

 

te same pytanie można zadać w kierunku seasonic  seasonic x660 Jakby był taki super to po co platinium x860 :)

pytanie nie na miejscu.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, nie wiem co masz do E9....

bogate wyposażenie w złącza, certyfikat Gold,no i wysoka kultura pracy, jak dobrze pamiętam E9 maja 5 lat gwarancji, wiec jak to mowisz zasilacz daleko nie odbiega od High End PSU- on jest w HIGH END.

Link to post
Share on other sites

Gold i platinum to zupełnie inna bajka również cenowa.
E9 opiera się na FSP Aurum a że BQ sobie ceni zasilacze to i cenę ma podobną do Sesonic i Super Flower.
W E9  nawet kondensatory są gorsze chińskie CapXon ktore kosztują sporo mniej niż japońskie i oczywiście odbija się to na trwałości.
Regulacja napięć też kuleje (nie znaczy że jest źle oczywiście) oraz poziom tętnień nie powala.
Podsumowując w tej cenie Sesonic czy Super Flower są po prostu lepsze.



Tutaj przykładowa recenzja co prawda 680W ale to dużo nie zmienia.
Problem z  testami jest taki że jest kiepska dostępność ich poza EU

http://www.hardwaresecrets.com/article/bequiet-Straight-Power-E9-CM-680-W-Power-Supply-Review/1442/11


 

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z aikian, E9 to najsłabsza seria cenowo od BeQuieta. Ma jednak jedną zaletę, bardzo cichą pracę. Niestety juz technicznie nie powala. Kostrukcja Aurum jest po prostu przeciętna. One nie mają nawet DC-DC, a w tej cenie to już jest minus ;) 

 

Niestety nie mogę też zgodzić się z porównaniem najniższym modeli z serii i przez tego pryzmat patrzeniem na wyższe modele. Nie wiemy jak sprawdza się Green SF vs. G Seasonic przy modelach 550W. Do tego w tym teście od SPCR przy mniejszym obciążeniu G jest cichszy (pisza nawet, że w SF są słyszalne "nieprzyjemne" dźwięki, gdzie w G jest niesłyszalnie). Czyli jeśli to się potwerdzi % przy wyższym modelu, to już SF może być "głośniejszy" ;) Co nie zmienia faktu, że oba będą bardzo ciche, i dla większości ludzi niesłyszalne. 

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z aikian, E9 to najsłabsza seria cenowo od BeQuieta. Ma jednak jedną zaletę, bardzo cichą pracę. Niestety juz technicznie nie powala. Kostrukcja Aurum jest po prostu przeciętna. One nie mają nawet DC-DC, a w tej cenie to już jest minus ;)

 

Niestety nie mogę też zgodzić się z porównaniem najniższym modeli z serii i przez tego pryzmat patrzeniem na wyższe modele. Nie wiemy jak sprawdza się Green SF vs. G Seasonic przy modelach 550W. Do tego w tym teście od SPCR przy mniejszym obciążeniu G jest cichszy (pisza nawet, że w SF są słyszalne "nieprzyjemne" dźwięki, gdzie w G jest niesłyszalnie). Czyli jeśli to się potwerdzi % przy wyższym modelu, to już SF może być "głośniejszy" ;) Co nie zmienia faktu, że oba będą bardzo ciche, i dla większości ludzi niesłyszalne. 

 

Faktycznie nie ma bezpośredniego porównania 550W. Jednak Super Flower 350W jest o tyle ciekawy iż posiada wentylator 120mm tak jak cała seria Sesonic.

W Super Flower od 450W montowane są wentylatory 140mm. 

Opierając sie na moich obserwacjach 400W (120mm) vs 450W(140mm) modele z 140mm są cichsze szczególnie przy wyższych obciążeniach.

G-360 faktycznie jest cichszy do jakis 150W 13 vs 14.5dBA ale później praktycznie  dwa razy głośniejszy, przy 300W różnica jest kolosalna SF350 20dBA vs G-360 39dBA!

Odnośnie nieprzyjemnych odgłosów to chodzi im o jakiś rodzaj wibracji, ja nie zauważyłem tego ani w 400W ani mocniejszych.

Niestety nie mam G-550 żeby sprawdzić jak ustawiona jest w nim termoregulacja, być może z ciekawości zakupie i zweryfikuję:) 

 

 

 

to prawda po tych kondensatorach można się spodziewać wymiany po 3 latach.

 

Raczej myślę że aż tak źle nie jest, wszystko zależy od temperatury w obudowie. Co prawda kondensatory są CapXon ale 105*C poza tym całkiem dobrze wentylowane, na tyle dobrze że główny ma tylko 85*C. BQ daje na nie 5 lat gwarancji, nie dopuścili by do tego żeby im nagminnie zasilacze wracały. W takim wypadku lepiej by wyszło włożenie japońskich. Chociaż już wcześniej mieli sporo problemów z RMA :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...