Skocz do zawartości

Recommended Posts

Siema ! Wlasnie Konczy mi sie umowa w UPC i postanowilem zmienic internet albo zostac w UPC nadal ale zobaczylem ze w neti jest bardzo korzystna oferta 50zł za 20MB (1 miesiąc 1zl o_O) I teraz mam pytanie do was czy Netia to dobry wybur ? Czy nie zacina sie polączenie , czy nie ma z nią problemów itp Dodam , że mieszkam w Szczecinie, Pzdr

Link to post
Share on other sites

tak, znajomy ma i sobie chwali, a w netii czasem niema oferty 50mb za 65.90zł ?

Tak jest :) Wlasnie mysle nad nią czyli brać , bo dużo osób mówi ze z Netią są same problemy , a  ty z jakiej firmy korzystasz jezeli mozna wiedziec?.

Link to post
Share on other sites

Z tego co wiem to UPC się chwali ;)

Jeżeli chodzi o netię, to możesz mieć problemy. Jeżeli mieszkasz w dużym skupisku ludzi i tam netia świadczy usługi, to bedziesz miał jak znajomy ;) Obiecywali 30 ma 7. 

Link to post
Share on other sites

Ja jestem byłym posiadaczem łącza w netii i TP. Osobiście nie polecam.

 

Netia to w zasadzie to samo co TP. Nie wiem, czy netia ma w jakiś regionach polski swoje okablowanie, ale ja miałem świadczoną tą usługę na łączach TP. To jaką prędkość mogą Ci zaoferować w dużej mierze zależy od kabli jakie są położone. W mojej miejscowości były wymieniane jakieś 7 lat temu, ale że mieszkam ponad 1km od centrali podobno 20 mb/s by mi nie chodziło, bo zrywało by połączenie co jakiś czas. Tak mówił mi wuja pracujący w TP, ale oczywiście zdaniem netii wszystko będzie śmigać super.

 

Ja miałem 6 mb/s, nie powiem, że chodziło to fatalnie, o wiele lepiej niż sieć radiowa którą miałem wcześniej, ale ping jaki miałem wynosił ok. 80ms, po zastosowaniu cFosSpeed ok. 50ms. Mimo 6mb/s nie dało się oglądać filmików 720p, na otwarcie strony trzeba było chwilkę poczekać, nie wskakiwała od ręki, pobieranie czegoś bardzo zamulało cały internet. Teraz mam internet w promax na łączach światłowodowych i mam ping 15ms, strony otwierają się błyskawicznie, filmiki można oglądać bez problemu 1080p. Można pobierać prawie pełną prędkością łącza, a strony i tak płynnie chodzą, bo fajnie pasmo się dzieli. Duża różnica względem netii i nigdy bym już do netii nie wrócił.

Link to post
Share on other sites

Ja miałem podobną sytuację. Mieszkałem w blokach i wziąłem netie, internet śmigał super ale po roku się przeprowadziłem do domu. Netia nie chciała rozwiązać bezpłatnie umowy, ale były nagrane rozmowy w których się pytałem co z umową, po przeprowadzce bo Pani z netii oczywiście zapewniała  że nie będzie problemu i że rozwiązanie umowy jest bezpłatne a przy rozwiązywaniu netia twierdziła że koszt rozwiązania wynosi 600zł. Ale ostatecznie było bezpłatnie  ;)

Edytowane przez filo301
Link to post
Share on other sites

Ja mysle o wytoczeniu sprawy bo komornik zabral bardzi duza sumke z konta (zablokowal)

Proste, że tak. To oni zerwali z tobą umowę i jeszcze Cię obciążyli. Zapoznaj się pierw dokładnie z ich FAQ, Regulaminami i innymi pierdołami, bo może mają takie coś w tych regulaminach, że mogą Cię obciążyć.

Link to post
Share on other sites

Mnie netia okradla na grube pieniadze...mialem u nich wimax i prze to ze pozmieniali jakies nadajniki i przestali dostarczac mi sygnal zerwali ze mna umowe i obciazyli kosztami zerwania...komornik mi w zeszlym roku juz pozabieral co niby jego ...Nie polecam

 

hahaaha, chcesz powiedzec ze netia zerwala z Toba umowe i obciazyla Cie kosztami za zerwanie umowy terminowej jak bys to Ty zerwal? wiesz ze to nielogiczne? zapytaj sie mamy o szczegoly ;)

 

jak ktos chce lacze to musi wiedziec czy chce szybkie czy stabilne, na laczach tpsy nie ma szybkich/stabilnych jednoczesnie

 

moj wynik:

http://www.speedtest.pl/test/57953315

Link to post
Share on other sites

Trzeba wziąść pod uwagę także fakt, że są to cwane firmy i przy każdej ofercie pisze, że prędkość do ... Niedawno dzwoniłem do nich i pytałem się odnośnie ofert. Dostałem odpowiedź, że jeśli będę miał nawet 20 kB/s to będzie to prędkość zgodnie z umową i nic za to zrobić im nie można.

Link to post
Share on other sites

Nieprawda. Poniżej 50% to już jest awaria zgłaszana jako zaniżenie prędkości (czasami też z częstym rozłączaniem). O tych 20kBs to musiał Cię poinformować jakiś świeżaczek na infolinii. Natomiast mając przykładowo 70%, to z taką umową rzeczywiście nie ma co dzwonić.

Link to post
Share on other sites

Jeśli tak jest jak mówisz, to mając umowę 20 MB/s będziesz miał minimum 10 MB/s. Zadzwonię kiedyś jeszcze raz i zapytam się. Kilka lat temu miałem netię i ciągle po 50 kB/s, bo powiedzieli że jest modernizacja linii i tak trwało to pół roku. Następnie odcięli kable, gdy naprawiali drogę, a netia wypięła się i za każdym razem mówili mi, że oni nie mają swoich przedstawicieli w moim mieście i tp powinno podjechać i naprawić usterkę, którzy z kolei uznali, że nie będą pomagać konkurencji. Na szczęście skończyło się rozwiązaniem umowy bez żadnych konsekwencji, lecz sprawa toczyła się około 3 miesięcy. Taka oto moja historia.

Link to post
Share on other sites

W TP jest tak iż przy umowie na 20 MB/s jest zapisane ze łączy sie może od 14 MB/s do 24,5 MB/s wiec za każdym restartem router może Ci się łączyć w zależności od parametrów linii. Trzeba za każdym razem dobrze zerknąć w umowę jakie wartości są podane. A Fakt że przy 20 MB/s gdyby się łączyła 10 MB/s to już jest zaniżenie prędkości bo w tym przypadku najniższą prędkością gwarantowana jest 14.

Link to post
Share on other sites

Tak wlasnie bylo ;)

I poczytaj w sieci, ze to nie jeden odosobniony przypadek, a cala masa wiec zlagodz ton ;)

 

nie musze czytac bo sam place swoje rachunki i czytam umowy, a to co wypisujesz jak inne dzieci w internecie to sa bzdury niepoparte zadnymi konkretami, zamiast czytac internet, zajrzyj w umowe, regulamin czy inne obowiazujace Cie dokumenty. nie pleć glupot bo duze telekomy nie stosuja takich praktyk bo dlugo by nie podzialali na rynku ;)

Link to post
Share on other sites

Jeśli tak jest jak mówisz, to mając umowę 20 MB/s będziesz miał minimum 10 MB/s. Zadzwonię kiedyś jeszcze raz i zapytam się. Kilka lat temu miałem netię i ciągle po 50 kB/s, bo powiedzieli że jest modernizacja linii i tak trwało to pół roku. Następnie odcięli kable, gdy naprawiali drogę, a netia wypięła się i za każdym razem mówili mi, że oni nie mają swoich przedstawicieli w moim mieście i tp powinno podjechać i naprawić usterkę, którzy z kolei uznali, że nie będą pomagać konkurencji. Na szczęście skończyło się rozwiązaniem umowy bez żadnych konsekwencji, lecz sprawa toczyła się około 3 miesięcy. Taka oto moja historia.

Znam takie przypadki z czasów pracy na infolinii netii, niestety te zażyłości z serwisem TP, który obsługuje także netię są prawdziwe, ale i netia niestety nie wykazuje się w takich przypadkach zbyt dobrymi procedurami.

Link to post
Share on other sites

Znam takie przypadki z czasów pracy na infolinii netii, niestety te zażyłości z serwisem TP, który obsługuje także netię są prawdziwe, ale i netia niestety nie wykazuje się w takich przypadkach zbyt dobrymi procedurami.

 

to nie jest serwis tp, tylko relacom, zleceniobiorca tpsy, netii itd tam technikiem moze zostac kazdy

Edytowane przez mokry_marek
Link to post
Share on other sites

Co Ty nie powiesz? Czy ja już naprawdę muszę się rozpisywać jakie firmy, gdzie i kiedy zamiast użyć ogólnego określenia? Dla Twojej wiadomości Relacom jest jednym z wielu i nie mam ochoty jeszcze się pytać, kto skąd pochodzi, tylko po to żeby uwzględnić lokalnych podwykonawców. Sam prowadzę małą firmę współpracującą z HFC i Telekomunikacją Wielkopolską, a niedługo z Eltelem dla TPSA.

Edytowane przez Hans Olo
Link to post
Share on other sites

A ja Netię sobie chwalę.

Mam neta bez limitu, ale u mnie może lecieć maks 6 MBit stabilnie, ale od jakiegoś czasu mam ponad 10 stabilnie. Nic mi nie rwie. Mieszkam w zasadzie na wsi niedaleko 60 tysiecznego miasta. Usługa na linii TP.

W ciągu 6 lat nie miałem neta z ich winy (burza, awaria) może z 10 razy, ale usuwali usterkę zazwyczaj w ciągu 2-6 godzin, raz jak była mega burza to naprawiali cały dzień.

 

Ja szczerze polecam, ale niedługo chyba ich pożegnam bo mają światłowody kłaść i net 100MBit będzie za 50 zł.

Link to post
Share on other sites

Co Ty nie powiesz? Czy ja już naprawdę muszę się rozpisywać jakie firmy, gdzie i kiedy zamiast użyć ogólnego określenia? Dla Twojej wiadomości Relacom jest jednym z wielu i nie mam ochoty jeszcze się pytać, kto skąd pochodzi, tylko po to żeby uwzględnić lokalnych podwykonawców. Sam prowadzę małą firmę współpracującą z HFC i Telekomunikacją Wielkopolską, a niedługo z Eltelem dla TPSA.

 

chodzi mi o poprawnosc merytoryczna, mniej wiecej znam budowe infrastruktury sieci w polsce

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...