Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gdzieś czytałem, i to chyba było to forum że OCZ agility bądź vertexy są dość często awaryjne tzn. freezy, ogólnie ściny, brak odpowiedzi dysków... Jeśli chodzi o samsungi, z tego co kiedyś pisali experci w dziale "pytanie do expertów" ssd 120gb 830 też jest dość nieopłacalny. Widziałem testy dysków ssd (praktycznie wszystkich) i najlepiej wypada samsung 840 pro, cóż, cena też jest mocna bo aż 500zł za 120 :P

Link to post
Share on other sites

Problem z OCZ Agility 2 i Vertex 2 już minoł. ZOstał on rozwiązany poprzez aktualizacje BIOS dysku. Nowe dyski OCZ to juz Agility 4 i Vertex 4 na zupełnie innych podezespołach. Są bezawaryjne i szybkie. Jednak jeśłi to ma być tylko na system to polecam SSD Kingston V300. Wystarczy w zupełności teransfery 450MB/s zapisu i odczytu, wzgledem Agility 3 który ma 475MB/z zapisu i 525MB/s odczytu warto dołożyć do OCZ jeśli posiada się SATA III w przeciwnym wypadku brać najtańszy SSD 60GB czyli Kingstona V300.

Edytowane przez cru5h
Link to post
Share on other sites

Panowie, jeżeli polecacie jakościowo ssd to może też należałoby coś powiedzieć o słabnięciu osiągów w miarę zapełniania się dysku. Ponoć szczególnie te tańsze zaczynają mulić przy dużym zapełnieniu.

Ja od siebie poproszę o pomoc wyborze małego dysku do HTCP:

http://www.morele.net/inventory/info/Qa1Xux/

Dysk na W7 i parę gier - Dirt, GTR, Microsoft Symulator itp. Projekt HTCP budżetowy a więc 3 stówki max.

Link to post
Share on other sites

Jak narazie z tego wynika, że będę musiał poprostu wstrzymać się z kupnem i dozbierać trochę kasy i wybrać coś z wyższej półki co jest pewne i solidnie wykonane, bo jak narazie zdania sa bardzo podzielone i nie widzę jakiś jednoznacznych propozycji ;)

Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...

Witam,

Ja mam mały dylemat, chcę kupić laptopa Asus R500VD i3 2x2.5GHz 4GB 500GB GT610M-2G

http://allegro.pl/laptop-asus-r500vd-i3-2x2-5ghz-4gb-500gb-gt610m-2g-i3184437147.html

do tego chcę dokupić dysk SSD 120GB~128GB tylko pod system(windows 8), programy, ewentualnie jakieś gry,

ciężko z wyborem w rozsądnej cenie. Mój budżet na sam dysk SSD to max 400zł (wraz z wysyłką).

Czy w tym laptopie znajdę Serial ATA 6.0 Gbps???

Jaki byście mi polecali dysk SSD do takiej konfiguracji laptopa.

Ja po przeczytaniu testów, recenzji i opinii wielu użytkowników....chyba zgłupiałem :D  i nie wiem co wybrać.

Zatrzymałem się na:

1.SSD 120 GB SAMSUNG 840 (bez pro)

2.Dysk SSD KINGSTON 120GB V300

Ale jakoś bardziej mnie przekonuje Kingston bo ponoć ta wersja jest stabilna i całkiem przyzwoite osiągi odczyt/zapis.

Proszę o poradę kogoś kto jest obeznany w temacie.

Może zaproponujecie mi coś lepszego/innego.

Pozdrawiam.

Edytowane przez artex88
Link to post
Share on other sites

To czy masz SATA 3GB/s czy 6GB/s, to i tak ma niewielkie znaczenie. Przy zwykłym użytkowaniu nośnika nawet tego nie zauważysz.

840-tka ma słabe osiągi w zapisie tzn. wtedy kiedy dokonujesz wszelakiej maści kopiowania plików. Odczyt jest całkiem niezły, ale tu z kolei przewaga nad V300 jest niewielka. Też bym się skłonił ku V300. 

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Witam dlaczego samsung 840 pro 128gb kosztuje 499zl a nowszy  i chyba szybszy 840 evo 120gb 370zl ? Planowalem kupic 840 pro ale chyba kupie 840 evo...


Jaki program polecicie do przeniesienia systemu z hdd na ssd i jakie zmiany trzeba wprowadzic chyba ze jest program ktory sam wszystko ustawi i przeniesie ? i czy warto sie bawic w to czy poswiecic wiecej czasu i odnowa zainstalowac wszystko chodzi o xp..?

Link to post
Share on other sites

Witam dlaczego samsung 840 pro 128gb kosztuje 499zl a nowszy  i chyba szybszy 840 evo 120gb 370zl ? Planowalem kupic 840 pro ale chyba kupie 840 evo...

Jaki program polecicie do przeniesienia systemu z hdd na ssd i jakie zmiany trzeba wprowadzic chyba ze jest program ktory sam wszystko ustawi i przeniesie ? i czy warto sie bawic w to czy poswiecic wiecej czasu i odnowa zainstalowac wszystko chodzi o xp..?

Zainstaluj na nowo, SSD ma pewne funkcje, których nie ma na zwykłym HDD, ale to wymaga upgrade'u systemu do Windows 7 lub Windows 8....

 

Jeśłu już stoisz przy XP to i tak zrób migracje bo masz pełno śmieci ze starego systemu które są niepotrzebne i tylko zajmują miejsce.

Link to post
Share on other sites

Dyski SSD do optymalnej pracy potrzebują obsługi polecenia Trim przez system operacyjny aby zapewnić optymalne oczyszczanie pamięci. Polecenie to jest wspieranie przez system MacOS X, Linux z jądrem 2.6.33 lub wyższym oraz Windows 7 i 8.

Jeśli nadal chcesz zostać z XP lub Vista to musisz ręcznie oczyszczać pamięć narzędziami takimi jak np. Secure Erise, które zastępują Trim.

Osobiście wolałbym Windows 7.

Musisz także pamiętać aby w BIOS ustawić dysk SSD w trybie AHCI lub RAID i podłączyć dysk do najszybszego SATA np jeśli masz na płycie złącza SATA różnej prędkości to podepnij do najwyższych czyli SATA II lub SATA III. Prawdopodobnie masz SATA w wersji maksymalnie SATA II.

 

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalk 4

 

 

Tutaj

 

http://www.pcworld.pl/news/383428/Dyski.SSD..optymalne.konfigurowanie.i.uzytkowanie.html

 

masz wszystko ładnie opisane.

 

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalk 4

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...