Skocz do zawartości

Dekoder DVB-T do 150zł


Recommended Posts

Witam

Potrzebny jest mi dekoder do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej,tak do najlepiej max 150zł.

Mam telewizor CRT(kineskopowy) Samsung CZ-20F32T,a dekoder będzie pod niego podpięty przez złącze SCART(Eurozłącze).Oraz telewizor rodziców (jakiś Thomson) w sąsiednim pokoju.

Chciałbym aby miał conajmniej jeden port USB,nagrywałbym coś od czasu do czasu,miło by było gdyby dekoder miał funkcję WiFi lub coś w ten deseń,(możliwa karta WiFi na USB).

Mam kilka swoich propozycji,ale zbytnio się na tym nie znam,więc najpierw chciałbym usłyszeć coś od was :)

Mam pytanie:czy jeden dekoder będzie mógł obsługiwać dwa telewizory CRT,tak aby móc oglądać dwa różne kanały na jednym i na drugim,czy tak nie można i będzie wyświetlać ten sam kanał na obydwu telewizorach i będą potrzebne dwa dekodery.

No i czy można będzie podpiąć taki dekoder pod monitor który ma tylko złącze D-SUB.Tu chyba będzie potrzebna konkretna przejściówka?

 

Link to post
Share on other sites

Ferguson Ariva T650i

 

Mam pytanie:czy jeden dekoder będzie mógł obsługiwać dwa telewizory CRT,tak aby móc oglądać dwa różne kanały na jednym i na drugim,czy tak nie można i będzie wyświetlać ten sam kanał na obydwu telewizorach i będą potrzebne dwa dekodery.

potrzebne są 2 dekodery

 

No i czy można będzie podpiąć taki dekoder pod monitor który ma tylko złącze D-SUB.Tu chyba będzie potrzebna konkretna przejściówka?

hdmi > d-sub

Edytowane przez darasz89
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

 

hdmi > d-sub

 

Zastanów się co piszesz. Takie "przejściówki" NIE ISTNIEJĄ.



Musiałby to być konwenter sygnału a i to ponoć raz działa raz nie bo już była debata tu, na forum na ten temat jakiś czas temu.



@autor - jak chcesz  mieć TV na kompie i oglądać go na tym monitorze z dsub to jedyne sensowne wyjście, jest zakupić tuner telewizyjny pod usb.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

http://allegro.pl/listing/listing.php?string=tuner+usb



 

 

Przestań mi jeszcze wrzucać linki do tego gówna, bo zaraz zacznę walić głową w monitor. Odnajdź sobie temat na forum. Gościu kupił TRZY takie kable - żaden nie działał. To jest naciąganie laików i tyle, a Ty jeszcze w tym pomagasz nieuczciwym sprzedawcom. Niby JAK ma to działać, skoro HDMI jest sygnałem CYFROWYM a DSUB przesyła sygnał ANALOGOWY.

 

Nie wciskaj ludziom gówna w oczy.

Edytowane przez effendi360
Link to post
Share on other sites

gratuluję ogarnięcia tematu - polecasz tunery na USB :D

masz sklep z elektroniką

http://www.sklepwideo.pl/details.php?id=ma100240

to co sprzedają na Allegro to nie moja sprawa, sprzedawca odpowiada za to, co sprzedaje, a nie ja - ja tylko pokazałem, że jest taka możliwość

takie rzeczy kupuje się w sklepach z elektroniką, a nie "specjalistycznych" portalach :)

Edytowane przez darasz89
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Poczytaj sobie w google co piszą ludzie o "przejściówkach" czy "kablach" takich jak polecasz z zapewnieniem, że to będzie działać, bo mi się nie chce roztrząsać tematu. 

 

Zły link wyżej - o to chodziło: http://allegro.pl/notonlytv-tuner-tv-cyfrowy-usb-stick-lv5t-deluxe-i3121324357.html

 

Podłączasz antenę do kompa i masz telewizję. Innej opcji ja tu nie widzę, sam posiadam podobne badziewie.



Edyta: no widzę że się do edukowałeś i wkleiłeś link do "konwentera" - i tak - takie coś zadziała dobrze - brawo !

Edytowane przez effendi360
Link to post
Share on other sites

Dzięki chłopaki,już wiem o co kaman.Jeśli ten konwerter kosztuje +/- 100zł to raczej odpuszczę sobie oglądanie telewizji na monitorze,wystarczy mi TV.

Czy ten Ferguson jest lepszym woborem od tych dekoderów WIWA HD-90 lub HD-100?

A może jest jakiś inny dekoder trochę powyżej 150zł godny uwagi?

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

 

tylko i wyłącznie na PCI lub PCI-E

 

A dlaczego "tylko i wyłącznie" ? Posiadam też takie urządzenie, zakupione jeszcze w UK i działa rewelacyjnie.

A co jak ktoś nie ma takiej karty gdzie wsadzić ? ;)

 

http://apacelli.com/photo/pinnacle/pinnacle-pctv-50e-1.jpg

Link to post
Share on other sites

bo z doświadczenia wiem, że często kończy się na uwalonym porcie USB po długim użytkowaniu, a w szczególności jak dużo nagrywasz ;)

nie mam na myśli, że od razu każdy tak działa, ale wg mnie lepiej zakupić coś wewnętrznego

kto co woli

Edytowane przez darasz89
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360


Czy ten Ferguson jest lepszym woborem od tych dekoderów WIWA HD-90 lub HD-100?

 

Radzę poczytać testy ale jak to ma być tylko do dvbt to moim zdaniem jeden wuj, chyba że oczekujesz czegoś więcej niż tylko samo oglądanie.



 

o z doświadczenia wiem, że często kończy się na uwalonym porcie USB po długim użytkowaniu

 

To co drugi dzień komuś na forum powinien padać port usb, pod który jest podłączona myszka - idąc tym tokiem rozumowania %-)

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Mój telewizor, do którego dochodzi ten sygnał, mówi co innego :]

Byłem w UK tam, było można odbierać ponad 100 kanałów nadawanych cyfrowo przez tunery dvbt (się to u nich nazywa FreeView) i żaden z nich nie był nadawany w 1080p ;)



Polska telewizja (te kanały, które wymieniłeś) jest nadawana w 720p ;)

Jedynie w niektórych przypadkach (jak od odbiór z platform typu cyfra itp) obraz jest upscalowany do 1080i.

Edytowane przez effendi360
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Mam na myśli to, że jak to ma służyć tylko do przełączania kanałów to między poszczególnymi urządzeniami nie będzie różnicy w jakości sygnały przesyłanego do telewizora.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...