Skocz do zawartości

Problem z komputerem, restart co kilka sekund


Recommended Posts

Witam !
Od kilku dni mam dziwny problem z komputerem, kiedy grałem w H.A.W.X 2 komputer się zresetował co było dla mnie wielkim zdziwieniem, co najlepsze komputer cały czas się restartował. Więc postanowiłem go wyłączyć z prądu na kilka minut, po ponownym włączeniu było w miare ok lecz komputer zanim się całkowicie włączył musiał się zresetować z 10 - 15 razy. Postanowiłem więc zrobić format mego pięknego 320 gb dysku, który trwał prawie 4 godziny bo nie chciałem dać szybkiego formatowania. Lecz niestety problem dalej się pojawiał więc wpadłem na pomysł aby odłączyć kartę graficzną i przejść na zinegrowaną, po ponownym włączeniu zresetował się kilka razy ale wkońcu się włączył i było spoko. I za każdym razem jak podepne grafike to resetuje się ciągle i wyłącza i tak w kółko.
Parametry komputera:
Procesor: Intel Dual Core E7200
Ram: 3 gb DDR2
Dysk: Samsung 320 GB
Grafika: NVidia GeForce 8600 GT 1 GB Ram Palit
Płyta główna: foxconn G31MV

OS: Windows 7 home premium

Prosiłbym o nakierowanie co może być nie tak. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

a jakie masz temperatury podczas grania grafiki i procka?

w sumie to sam sobie opowiedziałeś na pytanie

za każdym razem jak podepnę grafikę to resetuje się ciągle i wyłącza i tak w kółko.

Edytowane przez wojciechpiwo
Link to post
Share on other sites

Temperatura, którą podałeś jest w stressie ?
Jedynie co zostało Ci spróbować to wymienić pastę termoprzewodzącą na karcie graficznej tylko na jakąś taką lepszą.
Jedynie co mi przychodzi na myśl to już uwalony rdzeń. Kulki pod rdzeniem podczas łapania wyższej temperatury mogą się gdzieś łączyć i włącza się zabezpieczenie w karcie. 
Jeśli tak by się działo to naprawa karty jest nieopłacalna w ogóle i nadaje się tylko na wystawke albo jako dawca ;)
Tylko spróbuj jeszcze z tą pastą jak nie wymieniałeś dłuższy czas.
Pozdrawiam!

 

http://img9.imageshack.us/img9/8600/bgao.jpg

Edytowane przez xensis
Link to post
Share on other sites

Nie wskazałeś najważniejszego podzespołu komputera, który może być winowajcą. Jaki masz zasilacz? Karta graficzna na 90% nie jest winowajcą, bo jak sam chyba zauważyłeś, po jej wyjęciu:

 

 

wpadłem na pomysł aby odłączyć kartę graficzną i przejść na zinegrowaną, po ponownym włączeniu zresetował się kilka razy

 

więc problem nie został rozwiązany.

 

Prawdopodobnie, po podpięciu karty graficznej, komputer potrzebuje więcej mocy. Obciąża to - prawdopodobnie winny wszystkiemu - zasilacz, a ten w konsekwencji resetuje komputer.

 

Sprawdź inny zasilacz, zanim wymienisz grafikę, która w moim odczuciu jest niczemu niewinna.

Edytowane przez maryaChi
Link to post
Share on other sites

Sprawdź koniecznie. Nie znam tego modelu, jedyne co ciekawego w internecie znalazłem to:

 

www.youtube.com/watch?v=OqQyjLbPj90

 

Co stawia ten model w nienajlepszym świetle.

 

Generalnie tego typu restarty komputera powodowane są z reguły przez:

a) zasilacz

b) mobo

c) CPU

 

Karta graficzna może zrestartować komputer na twardo, ale raczej z poziomu OS, gdy sterownik wprowadzi komputer w sytuację, z której nie będzie znał innej ucieczki. Sprawdź więc w pierwszej kolejności inny zasilacz i koniecznie daj znać na temat wyniku testu - jaki by nie był.

 

Pozdr.

Link to post
Share on other sites

W poniedziałek wymienie zasilacz, jednak zdziwiło mnie ponowne zachowanie komputera. Włączyłem Notepad ++, i zacząłem pisać skrypt no i nagle komputer sie resetuje. Wyraźnie słychać takie szumoty z dysku podczas tego wymuszonego restartu, no chyba że mam gdzieś ukrytego sassera albo blastera :P

Link to post
Share on other sites

Przetestuj pamięci RAM(wyczyść styki, zrób memetest). Sprawdź czy na płycie głównej nie masz spuchniętych elektrolitów. Wyjmij baterię z płyty na 2 minuty(zresetujesz ustawienia bios). Odłącz wszystkie zbędne urządzenia pozostaw tylko płytę gł., procesor, ram, grafikę i zasilacz. Metodą eliminacji dojdziesz co jest uszkodzone. 

Link to post
Share on other sites

Nawet w bios wejść nie mogę, bo po memtescie jak sie zresetował jest czarny ekran.

 

Panowie sensacja. Nałożyłem paste na procesor problem dalej był, poruszałem dyskiem i ruszył. Działa tylko w trybie awaryjnym bo jak się włączy normalnie to tylko do paska logowania i reset. Niebieska lampka miga mi w częstotliwości 1:1 bo akurat sygnałów dźwiękowych to mój bios nie ma. Co teraz?

 

Wydaje mi się że wiem co jest przyczyną. Bateria ma aż 1.87 v, a powinna miec minimum 3.

 

Dobra więc tak. Wymieniłem dysk i dalej był czarny ekran ani biosu ani nic. Wymieniłem baterie to samo. Co teraz?

Link to post
Share on other sites

Bez podmiany podzespołów nic nie wymyślisz. Wystartuj tylko płytę główną z procesorem+zasilacz+grafika i ram. Jak nic nie wystartuje(brak obrazu). Wyjmij ram. I znowu wystartuj. Jak płyta da sygnał to ram. Jeśli nie. Włóż ram wyjmij grafikę. Jak usłyszysz sygnały z płyty to grafika. Jak nie. To zdemontuj chłodzenie i sprawdź czy w podstawce procesora nie ma uszkodzonych, wygiętych pinów. Jeśli są ostrożnie je wyprostuj np. igłą i pensetą , zamontuj CPU, chłodzenie i odpal ponownie całość. Jak nadal nic nie wystartuje, wymień zasilacz, potem płytę główną. Jeśli nie masz możliwości podmiany podzespołów oddaj peceta do dobrego serwisu.  

Link to post
Share on other sites

Zrobiłem tak jak napisałeś i nic nie zapiszczało i nadal obrazu nie było więc zainteresowałem się dogłębnie ramem. Poprzekładałem i nagle z jednego dziwny zapach poczułem. Wyjąłem włączam obraz jest. Tyle że jeżeli chce przejść do systemu resetuje sie.

Link to post
Share on other sites

Ok obraz jest pecet startuje i non stop reset. To albo ramy są uszkodzone(memtest najlepiej z płyty CD) podmiana na sprawne  albo dysk ma błędy (konsola odzyskiwania systemu windows i polecenie chkdsk C: /R). Co nie wyklucza też obu usterek jednocześnie. 

Link to post
Share on other sites

Btw, jeżeli spaliła by się płyta główna to raczej logiczne że nawet by się nie włączył to po co wymieniać? Jedynie wytargam zasilacz jakiś dobry i sprawdze.

 

Mogę kupić ten zasilacz allegro.pl/profesjonalny-zasilacz-350w-12cm-cichy-bezpieczny-i3130870521.html ? Bo nie chce żeby w luft poszedł ;D

 

Problem rozwiązany. Wymieniłem zasilacz na markowy 500w i chodzi. Dzięki za pomoc ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...