Skocz do zawartości

Tv Plazmowy - prośba o pomoc


Recommended Posts

witam,

 

potrzebuje Waszej pomocy w wyborze TV. Od roku mialem SAMSUNG PS43E450 - 43 cale, hd ready, plazma - i generlanie byłem zadowolony. Z racji tego, ze musiałem go oddać osobie, której był bardziej potrzebny z racji wyłaczenia telewizji analogowej, musze zakupic nowy.

Mam kilka swoich typów, a potrzebuje - chyba plazma, conajmniej 42 cale, najlepiej full hd, fajnie by było gdyby było 3d, i odświeżanie (w moim "starym" miałem 600) ogladam dużo sportu więc chyba powinno byc jak najwiecej ;) no i najważniejsze - coś koło 2 k -im mniej tym lepiej :)

 

a moje typy to:

1.) SAMSUNG PS43E450 - czyli to samo co miałem .... czyli bez 3d i full hd

2.) SAMSUNG PS43E490 - to samo ale z 3d, bez full hd

3.) PANASONIC TX-P42UT30 - na 3d, full hd, nie wiem jak z odswieżaniem...

4.) LG 50PA6500 - plus taki że ma 50, ma full HD, odświeżanie 600, brak 3d

5.) LG 42PA4500 - plus cena, minus brak 3d oraz brak full hd

 

ewentualnie czy opłaca sie dorzucac do LG 50PM670S ??

 

Z góry dziękuje za opinie o Wasze sugestie !

 

pozdrawiam,

Kiki

Edytowane przez kikibol
Link to post
Share on other sites

Ogólnie jak plazma to panasonic. W jakości obrazu już dawno wyprzedził plazmy Samka i LG. W najnowszej serii (50) wszystkie modele mają 3D, UT jest najniższy spośród modeli fullHD, lecz dzieli ekrany razem z wyższymi seriami (Panasonic selekcjonuje je przed montażem). Jest to raczej ostateczność, jednak mam przyjemność oglądać takowy sprzed 3-ch lat u kolegi (U20) i jest to jak najbardziej przyzwoita plazma. Możesz tez poszukać czegoś z poprzedniej serii (30) - wówczas kosztem 3D będziesz mógł pozwolić sobie na model z wyższej linii (np P42S30, może nawet P42G30).

 

Swoją drogą po co Ci to 3D? Domyślam się, że do oglądania, ale moim zdaniem barwy, płynność, czernie są ważniejsze od złudnego efektu.

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

no je generalnei byłem z Samsunga zadowolony, ale to było HD ready, a jezeli full HD jest lepsze i jest to zauważalna różnica + dodamy ze lepiej widać na Panasonicu niż na Samsungu - to też jestem za :)

 

co do 3d to pomyslałem że czasem można coś obejrzeć - nie wiem czy gra warta świeczki, dodatkowo mam cyfre + a tam jest kanal dedykowany własnie 3 d.

 

Czyli Ty bys Panasa brał tego co wymieniłm czy jakas podpowiedz ? troche grube obramowanie ma, jezeli zdjęcia nie przekłamuja.

 

Dzieki za odpowiedz !

 

 

Link to post
Share on other sites

Mam starego panasonica th-42pv7p

 

42", HD Ready (niestety tylko jedno wyjście HDMI). Oczywiście plazma. Ostatnio dzieciak zalał układ zasilania jakimś soczkiem (ma manię rzucania wszystkim co mu się nawinie pod rękę :P). Stanąłem przed wyborem. Wyłożyć 200zł za naprawę czy kupić już coś nowego (za 2000zł wówczas był LED LG 42LS3400 z 4 parami okularów - 3D, FHD, 3xHDMI). Stwierdziłem, że przywrócę do życia Panasa i zmienię telewizor dopiero wtedy kiedy padnie totalnie.

 

Obraz rewelacja mimo dość starego produktu (tv "odziedziczyłem" po rodzicach, którzy kupili go jakieś 8-9 lat temu). Obraz jest lepszy niż w obecnych LEDach. Wiem co mówię bo teściowie kupili 42" Toshibę właśnie LED i jakość obrazu ssie w porównaniu z moim panasem :)

 

Tak więc ja na Twoim miejscu skupiłbym się na panasie :) Za przyzwoitą ceną dostajemy naprawdę za******y sprzęt.

 

Mam tylko pewne obawy bo czytałem że producenci powoli wycofują się z ekranów plazmowych. A szkoda. Bo wiem że jak moja PVka padnie to chciałbym zmienić ją na nową plazmę. A tak nie wiem czy nie będę musiał szukać LEDa.

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie,

 

czyli poleciacie coś z tego zestawu ?

 

1.) PANASONIC TX-P42UT30

2.) Panasonic TX-P42UT50 - to chyba najlepszy wybór - cienka ramka, full fd, 3d, tylko nie wiem co odświeżaniem ? 600 ? ze specyfikacji wynika ze jednak 60 ? czy to nie za mało ? oglądam dużo sportu, będę też używał do xboxa

3.) PANASONIC TX-P42GT30

 

 

z góry dzieki !

Edytowane przez kikibol
Link to post
Share on other sites

Ogólnie GT30 jest o dwie klasy lepszy, więc jeśli tylko jest gdzieś dostępny w osiągalnej dla Ciebie kwocie to brałbym jego, jeśli natomiast nie jest to G30 (to samo bez 3D), ST30 bądź S30 (to samo bez 3D), albo i ST50, a w ostateczności UT50. 

Link to post
Share on other sites

przepraszam :)

 

dużo stracę jeżeli go kupie zamiast tego gt30 ? bo może nie będzie różnicy jak kupie tańszy SAMSUNG PS43E490 ?

wiem że to głupie pytanie, ale naprawdę potrzebuję pomocy kogoś kto się zna, i mnie utwierdzi w wyborze.

 

 

z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

Samsunga bym odpuścił na pierwszym miejscu, natomiast to co możesz "stracić" jest wielkością nie do zmierzenia ;) Skoro realia są takie, że G30 jest niedostępne to weź pod uwagęI, że UT50 jest jedynym słusznym wyborem w tym budżecie.

Link to post
Share on other sites

Co do linku z tym G30, to jeden z forumowiczów dzwonił, i rzekomo są już niedostępne od dwóch tygodni.

 

Co do różnic między UT50 a UT 30, to w nowszym zmniejszyli ramkę, zastosowali ekran następnej generacji, technologię "600Hz", zastąpili technologią "2000Hz" i kilka innych drobnych zmian, zobacz sam:

 

http://www.panasonic.pl/html/pl_PL/Produkty/TX-P42UT30/specifications/7761872/index.html?trackInfo=true

http://www.panasonic.pl/html/pl_PL/Produkty/Telewizory/Telewizory+plazmowe/TX-P42UT50E/specifications/8952186/index.html?trackInfo=true

Link to post
Share on other sites

ok temat "prawie" do zamknięcia ;)

 

kupiłem TX-P42UT50E za 2300, wiem, że to nie najtaniej, jednak kupiłem w stacjonarnym sklepie, chciałem mieć już to z głowy. Mam nadzieję, że nikt mi zaraz nie napisze że za 1800 są gdzieś tam...

 

ostatnie moje dwa pytania to:

1.) jakie ustawienia dla najlepszego obrazu dla tego telewizora? i czy docieranie jest potrzebne, i w związku z tym gorsze ustawienia przez ileś tam h pracy ?

 

2.) Okulary do 3 d - oryginalne są za  jakieś 300 pln - gdzieś czytałem, że można używać zamienników typu samsung etc i są o wiele tańsze, koło 100 pln. Proszę o doradzenie w tej kwestii.

 

 

Jeszcze raz z góry dziękuje Panowie.

Link to post
Share on other sites

Ustawienie zależy od masy czynników. Przede wszystkim od Twojego pomieszczenia, od źródła sygnału, od samego nagrania... nie ma sztywnych liczb. Ponadto każdy egzemplarz "świeci" inaczej ;) 

 

Generalnie najbardziej naturalny obraz masz w trybie filmowym, nie przesadzaj z kontrastem, możesz za to obniżyć jasność, by podbić czernie. W Grze masz najmniej input-lag, czyli typowo do grania. Kolory są tam ciut bardziej nasycone, bardziej cieszące oko w grach. Tryb Dynamiczny natomiast zrobi z Twojej plazmy rasowego LCDka, jeśli chodzi o jaskrawość i nasycenie. Przyznam natomiast, że Avatar na panasonicowej plazmie najładniej prezentuje się własnie w tym tandetnym, przejaskrawionym trybie dynamicznym.

 

Co do okularów to nie wiem, jestem przeciwnikiem tej technologii i nie mam z nią styczności.

Link to post
Share on other sites

co do okularów to ja kupiłem te oryginalne. Zamienników Samsunga na swoim nie używałem, natomiast miałem z nimi styczność u wuja i jedno co mogę powiedzieć to to, że okulary Panasonica są lepiej zrobione. Są bardziej zabudowane niż Samsungi. W okularach Samsunga bokami łatwiej przedostaje się światło, co w przypadku oglądania filmu w pomieszczeniu gdzie nie ma idealnej ciemności skutkuje lekkim pogorszeniem komfortu oglądania.

Ale które kupisz to już sam musisz zdecydować ;)

A co do ustawień telewizora to ja w swoim Panasonicu do oglądania telewizji na co dzień i do filmów używam trybu prawdziwe kino i wszystkie polepszacze obrazu typu: intensywne kolory, tryb ECO, IFC i Overscan mam wyłączone.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...