Skocz do zawartości

GTX 660Ti OC czy HD7870 XT Tahiti LE Club3D


Recommended Posts

Witam, mam pytanie którą kartę lepiej wybrać ? 

Do kupienia mam tą i tą w tej samej cenie więc na to nie patrzeć.

660Ti na fabrycznym OC 1006Mhz

Głównie karta ma służyć do BF3 w FHD.

Brałbym 660Ti ale czytałem, że wąska szyna łapie jakieś spadki czy to prawda ? 

Z góry dzięki za podpowiedzi! 

Link to post
Share on other sites

waska szyna jeszcze nie lapie zadnych spadkow ale w przyszlosci moze sie okazac waskim gardlem tej karty tym bardziej ze grywasz w fhd.Jesli juz mialbym wybierac miedzy tymi to bralbym 7870xt ale od szafira a  nie club3d po podkreceniu bedzie porownywalna do hd 7950

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z dwóch kart które zaproponowałeś według mnie lepszy jest gtx, ja miałem palita 660ti referenta czyli zegar 915.Powiem tobie że zdarzały się male spadki fps np. w far cry 3 ale w rozdzielczosci full hd ,high i mslaa. podsumowujac karta dobra a ty chcesz kupic jeszcze wesje oc wiec zawsze kilka fps podbije:) No i ostatnia kwestia jaki masz procesor bo jak 4 rdzenie to bierz gtx, ale jak 2 to musisz radka, bo mniej obciaża procesor

Link to post
Share on other sites

jak nie podkręcasz to gtx 660 ti jest lepszym wyborem  ale jeśli zamierzasz podkręcać to polecam radeona 7870 xt  saphire sam takiego mam karta kreci się super  bez zmiany napięcia gpu1235mhz  pamięć 6500mhz i to bez zmiany napięcia przy tym jest w miarę cicha i chłodna , Nawet lekko podkręcony radeon 7870xt gpu1120mhz pamięc 6400mhz  jest wydajniejszy od gtx 660TI http://pclab.pl/art52024-13.html

Link to post
Share on other sites

Ostatnio mam wrażenie , że te testy z laba to jakieś fake'i ... W Unigine Heaven w tych ustawieniach taki wynik jak w tym teście na XT to ja mam 660tce a proc mi ją spowalnia...

Edytowane przez Rafcio1874
Link to post
Share on other sites

660TI będzie wydajniejszy prawie w każdej grze bez OC , po OC róznica się zmniejsza jednak, i jest często 7870XT może wygrać.
A że ma wąską szynę jest to ewidentnie minus bo przy wygładzeniu straci sporo fps.
7870XT jest trochę tańszy (lepszy stosunek wydajność/cena), ma troszkę większe TDP przez co temp są nieco większe więc jeśli wybierzesz Radka to jedynie od Sapphire. 
 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...