Skocz do zawartości

Komputer nie chce się włączyć przez pierwsze 30~sekund.


Recommended Posts

Witam, komputer jest wyłączany kompletnie na noc (wyłączam całkiem przedłużacz). Rano kiedy odpalam kompa po włączeniu przedłużacza muszę odczekać jakies 30 sekund żeby komputer można było załączyć. Nic kompletnie nie reaguje tak jak by prądu nie było. Nie ogarniam z czego to może być -.^

Zasilacz Cooltek coś koło 500w o ile pamiętam. Jest tak codziennie obojętnie czy lato czy zima (mam tak już od dłuższego czasu). Później już jak w ciągu dnia uruchomie to włącza się bez problemu ponieważ przedłużacz jest włączony cały dzień.

 

 

jak by co to

win 7 64

GF 9600gt

Athlon x2 250

4 GB ram kingston

 

wcześniej nie miałem tego problemu -.^ nic w kompie nie wymieniałem od początku i przedłużacz ten sam.

Link to post
Share on other sites

Sprawdź kondensatory w zasilaczu i na płycie głównej.
Próbowałeś uruchomić komputer "na sucho" ? tzn. samą płyte główną ?
Mi to wygląda jakby zasilacz po prostu wolniej ładował kondensatory i póki nie pojawi się odpowiednie napięcie na wyjściu nie nastąpi uruchomienie.

Edytowane przez xensis
Link to post
Share on other sites

Mam podobnie. No moze troche. Po odlaczeniu kompa od pradu (na listwie, albo gdy go np odetna) po pierwsze nie dziala uruchamianie kompa z klawiatury, a po drugie po wlaczeniu przyciskiem power uruchamia sie, wiatraczki ruszaja, po czym wszystko gasnie, by po 3 sekundach odpalic sie juz normalnie.

 

Czy od momentu jak naciskasz power gdy minie te 30 sekund to sie komp wlacza, czy musisz znowu nacisnac?

Czy jak nie odetniesz pradu przez listwe, tylko zwyczajnie go wylaczysz to jest tak samo?

Link to post
Share on other sites

Wg. mnie powinniście spróbować na innym zasilaczu. Jeśli pomoże to chociaż będziecie mieli pewność, że to wina zasilacza i albo nie będziecie wyłączać listwy na noc albo się przyzwyczaicie ze wam uruchomi się dopiero po 30s ;)
(Chociaż sam wyłączam zasilacz zawsze na noc bo niebieska dioda z płyty głównej na przycisku CMOS świeci mi na pół pokoju i mnie to denerwuje) i chyba będe musiał zaprzestać to robić i nakleje kawałek taśmy na nią ;) 

Wg. mnie jest to normalne zabezpieczenie, ze gdy kondensatory w pełni się nie naładują i nie będzie ustabilizowane napięcie komputer się nie włączy!

Pozdrawiam.
 

Link to post
Share on other sites

innego zasilacza nie mam do sprawdzenia

verul wciskam power i nic - zero kompletnie musze czekać te 30 sekund ~ i później dopiero wcisnąć power i leci normalnie ;p

jak wyłącze i lista jest włączona cały czas to działa normalnie ;p tylko na noc wyłączam i rano po włączeniu listy musze poczekać ;p

 

xensis thx w takim razie ;d jakoś można się przyzwyczaić i przez ten czas zrobić sobie kawe czy coś ^^

Link to post
Share on other sites

ja nie rozumiem , po co odłączać komputer od zasilania..w ten sposób tylko się traci- zużywają się szybciej podzespoły, bo dla elektroniki najbardziej szkodliwy jest start , a przy uruchomieniu od zera pobiera  i tak więcej energii niż zaoszczędzisz przez noc..ja swoje komputery nawet usypiam, a nie wyłączam

Link to post
Share on other sites

ja nie rozumiem , po co odłączać komputer od zasilania..w ten sposób tylko się traci- zużywają się szybciej podzespoły, bo dla elektroniki najbardziej szkodliwy jest start , a przy uruchomieniu od zera pobiera  i tak więcej energii niż zaoszczędzisz przez noc..ja swoje komputery nawet usypiam, a nie wyłączam

 

 

(Chociaż sam wyłączam zasilacz zawsze na noc bo niebieska dioda z płyty głównej na przycisku CMOS świeci mi na pół pokoju i mnie to denerwuje)

 
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...