Skocz do zawartości

OC AMD Athlon 64 x2 4200+ 2,2GHz


Recommended Posts

Siema postanowiłem mojego drewniaczka podkręcić, nie obchodzi mnie markowy zasilacz i dobre chłodzenie, jak sie zepsuje to może w końcu moich rodziców zmotywuje na kupno nowego pc'ta. Czytałem trochę po necie i ludzie z tego procka wyciągali nawet 3,2Ghz. Mi się udało podkręcić aż do 2,334GHz. FSB jest ustawiony na 212, 213+ i już blue-screen. Korzystałem z poradnika z tego forum. Płyta główna http://www.msi.com/product/mb/K9N6PGM2-V2-FOR-EUP-v2-2-.html#/?div=Overview. Screen z Cpu-z http://pics.tinypic.pl/i/00350/427mlktxwnpf.jpg

Link to post
Share on other sites

Cześć, też widziałem cudacznie podkręcone Athlony 64 x2 xxxx. Niestety nikt nie potrafił dać dowodu stabilności takiego procesora. Więc nie patrz na osiągi innych chyba, że masz potwierdzenie takiego wyniku.

 

Podstawowe pytanie: jakie masz pamięci RAM?

Link to post
Share on other sites

właśnie co do ramu to ja mam jakieś ustawienia 1:1, 1:1.33, 1:1.66, 1:2, 1:1 i 1:1.33 jak ustawiam to mam mniej niż 667mhz, a 1:1.66 i 1:2 jest ponad 667mhz

 

EDIT. co do napiec to do ilu dać? teraz mam na auto 

Edytowane przez IBUPROM98
Link to post
Share on other sites

No to chyba koniec, Athlony 64 nie są zbyt taktowalne, ja swojego 6000+ podbiłem na stabilne 3230MHz na zwykłej płycie głównej przy chłodzeniu powietrzem ;/ więc się nie przejmuj.

 

PS. jakie temperatury teraz osiąga w stresie?

Edytowane przez LeCzarny
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam mam taki sam procesor i pytanie do autora albo kogoś zorientowanego. Czy faktcznie warto podkręcać procesor o te kilkadziesiąt MHZ? Czy ogólnie odczułeś/odczuliście jaką kolwiek różnicę w szybkości? Komputer głównie używam do gier i jestem ciekawy czy da się odczuć poprawę wydajności czy może dać sobie z tym spokój. Pozostałe parametry komptera to 6GB DDR2 800MHZ i Geforce 9600Gt 512DDR3.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że jest różnica, po to się to robi. Na przykład u mnie na standardowym taktowaniu, podczas gry w Diablo 3 przy akcji gdzie latało wiele przedmiotów na ekranie, ilość klatek na sekundę widocznie spadała, po podkręceniu o 300mhz, spadki FPS-ów były znacznie mniejsze.

Link to post
Share on other sites

@Haker -  na początek zadaj sobie pytanie czy warto ? Jaki masz zasilacz i chłodzenie. Po prostu żeby nie było ewentualnego płaczu jak coś padnie ;)

Zajrzyj do Biosu jakie opcje są dostępne które umożliwią ewentualny overclocking.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...