Skocz do zawartości

Witam, płyta główna pod E2160


Recommended Posts

http://allegro.pl/gigabyte-radeon-hd-3870-i3117719890.html kupiłem to



co myślicie?



teraz tylko pytanie czy sprzęt, Asus p5q SE2. intel C2D E2160, HD 3870, i 2GBram, zasilacz modecom MC 2,0 400w,  będzie dobry? czy nie podjąłem pochopnych decyzji, i czy ten procek nie ograniczy tej karty, i czy wykręce go na Box do 2,8 Ghz? 



testy kompa dopiero w piątek najwcześniej bo wszystkie rzeczy są w drodze



tzn proc mam już, ale BOX do niego wygląda żałośnie i mizernie więc entuzjazm związany z OC opadł 



całość wyniosła mnie lekko ponad 300 zł

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

U mnie na oryginalnym chłodzeniu C2D E4300 chodził 3 lata bez żadnego problemu na 3gh przy znośnych temperaturach . Box-y do E2160 były 2, z początku wysoki jak w core2 później zaczęli dawać niższy. Z tym że koledze kręciłem E2160 na tym niskim na 3gh i temperatury były do 60 max przy obciążeniu. Zasilacz jak się nie mylę produkcji fortrona więc ok. Proc po podkręceniu będzie akurat do HD 3870.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

dzięks za podsumowanie:) czyli się cieszę, dobry będzie komp



zmiana planów, chłop od tego 3870 w ostatniej chwili podniósł cenę, więc anulowałem i kupiłem za 120 zł Palit 250GTS e-green, będzie pewnie ograniczony przez procesor, ale okazja wydawała się dobra :)



i pytanie czy ten modecom MC 2.0 ATX 400w wytrzyma tego GTS-a? ta wersja e-green niby cechuje się mniejszym poborem prądu, a do tego procek który jest bardzo mało prądożerny nie powinny sprawiać problemu, ale wolę się upewnić

Link to post
Share on other sites

Powiem Ci ,że z tym zasileaczem może być ciężko.  Posiadałem takowy właśnie z moim prockiem + 8800GT i  grzał się niemiłosiernie . Na dodatek miałem problemy z prądem na USB. 

Przydałby się jakiś forton, byłoby o niebo lepiej :D

 

PS: Bo oc E7200 , działało na zasilacz destrykcyjnie ;x

Link to post
Share on other sites

no i w poniedziałek wszystko poskładam do kupy, bo zasilacz, ram i obudowe i dysk mam u kumpla, i będę testował 



chociaż mam gdzieś zakopaną jedną gigówkę ddr2, może dziś sobie odpale, ale na GB ramu to nie będzie za dużo do roboty



Nie wytrzymałem musiałem się pobawić więc, z 4GB ram, które pożyczyłem wczoraj, podpiąłem mój dysk i zasilacz, od razu OC e2160 do 3,0 ghz, 56 stopni max, powiem, że jestem miło zaskoczony tym kompem, takie gierki jak borderlands, borderlands 2, crysis 2, stalker cop, stalker cs, we wszystko da się pograć :D co prawda detale medium, ale sprawdzałem w 1920 na 1080, monitor, który będę miał do tego kompa ma max 1280 na 1024, więc i hajgi się wbije :D serio spoko maszyna 

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...