Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, zamierzam kupić komputer i chciałbym poznać wasze opinie ponieważ złożyłem oto taki zestaw i nie wiem czy on jest wydajny, może da się złozyć lepszy? Proszę mi doradzić.

 

 

Procesor
Intel Core i5 3570

Karta graficzna
Vertex3D Radeon HD7850 X-Edition 1GB DDR5 256BIT 2DVI/HDM

Ram
GeIL DDR3 4 GB 1600MHZ VALUE PLUS CL9

Płyta główna
ASRock B75 Pro3

Zasilacz
OCZ ZS 550W 135, 80 Plus Bronze (OCZ-ZS550W-EU)

 

+ jeszcze obudowa i złożenie ale tego jeszcze nie brałem pod uwagę. 

Dysku nie potrzebuję bo mam.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz możliwość dołożenia do HD 7870 XT Tahiti LE względem procesora, to bierz i5-3350P. Jeśli nie, to nic bym nie zmieniał.

 

BTW: Autorze nie zastanawiałeś się nad konfiguracją i5-3350P + HD 7870?

Edytowane przez piterr3
Link to post
Share on other sites

Popieram post wyżej zdecydowanie fajniej do gier zachowując podobną cenę będzie i5 3350p [ nie posiada integry ] i RADEK 7870XT : http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd-7870-xt-with-boost-11199-20-20g-547334/http://www.morele.net/karta-graficzna-club-3d-hd7870-xt-tahiti-le-2gb-gddr5-2xmdp-hdmi-dvi-coolstream-cgax-7876xt-542133/ . Dlaczego ?  bo radeon 7870 xt to ten sam czip co w 7950 [ trochę słabszy].Stosunek cena-wydajność na bardzo fajną, i poradził bym jednak brać już 8 gb ram.

Link to post
Share on other sites

Nie żebym reklamował, bo mi na tym zbytnio nie zależy, ale autor może spojrzeć na mojego bloga w którym wyjaśniam powstanie i sens zakupu HD 7870 XT. Właśnie po to umieściłem tam taki wpis, aby szary użytkownik mógł się dowiedzieć nieco więcej o sensie inwestycji 

Link to post
Share on other sites

Karta graficzna Vertex3D Radeon HD7850 X-Edition 1GB DDR5 256BIT 2DVI/HDM

 

Tutaj warto dołożyć te parę złotych do modelu z lepszym chłodzeniem, chociażby Sapphire.

 

 

Panowie apropo ipiątki czy można ją zastąpić jakąś tańszą i5 IB?

 

Tak można, na pierwszy rzut idzie Intel Core i5-3350P bez zintegrowanego układu graficznego jak i również z bardzo niskim trybem Turbo. Najlepszym wyborem może być tutaj Intel Core i5-3470. Procesor ten w wielu grach odstaje od droższego stkocowego 3570 o pojedyncze ilości fpsów

 

Mając budżet 2000 zł można jedynie tak:

 

Crucial 4GB 1333MHz CL9 Ballistix

SilentiumPC Brutus 410 Pure Black (bez zasilacza)

Sapphire Radeon HD7850 1GB DDR5 /256bit/ DVI/HDMI/DP

Thermaltake Litepower Black 500W

MSI B75A-G43 /intel B75, LGA1155/

Intel Core i5-3470 /3.2GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

 

2027 zł +  kod na montaż oraz Far Cry 3 gratis który trzeba umieścić w komentarzu X98TY2AZ + Far Cry 3

 

W takim budżecie nie ma szans przeskoku na HD7870, tym bardziej na HD7870XT. Można w tym zestawie jeszcze sporo zaoszczędzić:

 

AsRock B75M-GL /intel B75, LGA1155/ - mATX, bez wyjść na głośniki 5.1

Corsair VS 450W 80 Plus 120mm - 360W na linii +12V w zupełności tutaj wystarczy 

Intel Core i5-3350P /3.1GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/ - obniżone taktowanie na rdzeniu jak i w trybie TB, bez integry

 

Takimi krokami masz 100 zł w kieszeni, jest to jednak za mało na HD7870 XT, brakuje jeszcze jakiś 140 zł do zakupu Club3D Radeon HD7870 XT. Powiem tak, zdecydowanie warto dołożyć bowiem jest to dość duża różnica względem HD7850, gdyż model ten często balansuje swoją wydajnością na granicy grywalnych 30 fpsów przy ustawieniach High / Ultra w 1920 x 1080. Model HD7870XT swoją wydajnością walczy z stock GTX660Ti / 7950. Dodatkowo rdzeń Tahiti ma niesamowity potencjał OC, nawet pod 1200 Mhz, jednakże w tym modelu Club3D nie warto tak piłować z względu na mniej wydajne chłodzenie względem Radeon HD7870 XT Tahiti

Edytowane przez kajitsu.
Link to post
Share on other sites

Ja jeszcze od siebie. Czy jest sens ładować płytę (jaki) na z77 np: MSI Z77A-G43 mimo że cpu bez 'k'. W pary wątkach niżej było tak polecane?! Czy (chyba tak) w zupełności wystarczy 'biurowa' MSI B75A-G43?

Jeszcze jedno pytanie, czy w sklepach typu morele, esc można dostać inaczej windowsa jak w boxie (za mniejszą kase)?

Link to post
Share on other sites

Tzn. jak za mniejszą kasę? Wytłumacz.

Nie ma żadnego sensu. W B75 można minimalnie podnieść mnożnik, co z reguły przynosi zysk około 200 MHz-ów oraz szynę BCLK.

Źle się wyraziłem. Chodziło mi o to aby nie brać boxa tylko system dodawany do zestawu. Bez płyty / oem - coś w tym guście.

Co do płyt to rozumiem że jak bierzemy 3470 lub 3570 to nie ma sensu pchać się w płytę na Z77 i wybieramy na B75 bo i tak nie wykorzystamy możliwości w OC.

Gdzieś ktoś tu usilnie wciskał właśnie i5-bez K i płytę na Z77 - bezsens nie?! i pare ładnych dyszek na płycie w kieszeni.

Link to post
Share on other sites

Łap wersje OEM:

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=22319

 

Nie ma tańszej opcji na zakup systemu.

Kupno płyty na chipsecie Z77 przy braku "K", to zakup co najmniej nie na miejscu. No chyba, że mówimy tu o cenie P67/Z77, która powoduje że za niewielką dopłatą uzyskujemy równie ciekawą płytę. Przecież nie można wykluczyć, że w przyszłości nie będziemy wykonywać OC.

Link to post
Share on other sites

I o to Cała Polska walczyła  :) Box coś ala 550zł.

Kompletnemu laikowi nie będę wciskał OC bo nie będzie wiedział o co chodzi i jeszcze się przestraszy / rozmyśli.

A więc procek któryś z zaproponowanych i mobo MSI g43 (B75), 8 dyszek tańsze od analogicznego na Z77 które przydadzą się na lepszego Radka albo większy Monitor.

Edytowane przez pierotez
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...