Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość rezerwuar

Ten zestaw jest mega kiepski... ASUS'y są mega awaryjne a ich serwis to dno, więc unikałbym jak ognia

Nie narzekam na mojego maximusa ani DCII a tyle się naczytałem o okropnej awaryjności.  Mój drugi DCII pewnie też by działał do dziś gdybym go nie zalał. Co do serwisu to się nie wypowiadam bo nie wiem jak tam jest

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Asus to loteria. Albo trafisz na wyjebisty produkt, który posłuży lata albo trafisz na barachło i wtedy zostaje Ci się gnojenie z serwisem i Pan Paweł, który twierdzi, że "takiego problemu nie odnotowano" a fora aż grzmią.



Maximus jak na płytę za 1400zł naprawdę się nie popisał. Najgorsze jest to, że dotykała go ta sama usterka co modele o 1000zł tańsze  - a to już jest nie do zaakceptowania w produkcie tej klasy cenowej.

 

Z drugiej mańki mam 670 DCU no i powiedzieć złego słowa nie mogę. Najlepsza karta jaką miałem. Pod względem OC wystarczy rzucić okiem kto jest na pierwszym miejscu w odpowiednim temacie ;)

 

Asus zaliczł dużą poprawę jeśli chodzi o te chłodzenia gdy przeszli z 3 na 2 - slotowe.

Edytowane przez effendi360
Link to post
Share on other sites

A tak na chwilę wracając do wątku o kartach...
Wydaje mi się (mówię to jako laik), że jednak jedna, a mocna karta jest bardziej przyszłościowa niż SLI z 660. Właśnie gdy zabraknie mocy to chłopak dokupi drugą 7970 i będzie ok. A jak zabraknie mocy na 660? Co wtedy zrobi? Niby odpowiedź prosta: sprzeda i kupi coś nowego, ale czy te słabsze karty będą trzymały tak dobrze cenę jak te topowe? I znajdź tu kupca za te kilka lat na to. I trzeba przyznać, że do wymiany 660 dojdzie szybciej niż sprzedaży CF z 7970, chociaż dłużej starczy (zapewne niewiele) niż jedna 7970.
Jak się mylę to proszę mówcie. Sam jestem ciekaw jak to jest z tym SLI. Gdybym tylko miał możliwości to pewnie bym na to poszedł.
Pozdrawiam,
Karol.

Edytowane przez Karol1701
Link to post
Share on other sites

Z awaryjnością produktów jest różnie. Czy nikt nie pamięta, co się działo z MSI 770-G45, a później 870-G45? Jedne z najbardziej popularnych płyt AM3 padały jak muchy po tym jak ktoś na nich ulokował PII X4 955 i próbował swoich sił z OC. Warto wyszukiwać i opisywać słabe konstrukcje, ale nie mówmy od razu że Asus to loteria. Równie dobrze, to samo mógłbym powiedzieć o Gigabyte czy ASRocku.

 

 


 

 

Żadnych mikro-przycięć nie zaobserwowałem, a testowo odpaliłem kilkanaście różnych gier. Za to wciąż przed oczami mam sytuację gdzie na moim 'wypaśnym' HD 7970 nie było szans na komfortową zabawę w AC3 (i karta była przecież jedna).

Bardzo miło mi, że wszystko u Ciebie chodzi jak należy. Jednak opinie rzetelnych portali, co do jakości wyświetlanego obrazu (gubienie klatek) mówią wprost - nie jest za ciekawie.

Edytowane przez piterr3
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Siedząc dziś na sraczu i czytając PSXE doszedłem do wniosku, że w sumie to żadna karta teraz nie jest przyszłościowa bo jak uderzą nowe konsole i wejdzie na grubo do użytku w grach jakiś DX12 to na niewiele nam się zdadzą nawet najpotężniejsze układy.

Może się mylę, ale tak naprawdę mamy po raz pierwszy sytuację, że tak do końca nie wiadomo jak to wszystko będzie wyglądać za rok po premierze PS4.



 

Jednak opinie rzetelnych portali, co do jakości wyświetlanego obrazu (gubienie klatek) mówią wprost - nie jest za ciekawie.

 

Linki do konkretnych cytatów, które o tym mówią, a przede wszystkim daty, kiedy te testy były robione.

Link to post
Share on other sites

A tak na chwilę wracając do wątku o kartach...

Wydaje mi się (mówię to jako laik), że jednak jedna, a mocna karta jest bardziej przyszłościowa niż SLI z 660. Właśnie gdy zabraknie mocy to chłopak dokupi drugą 7970 i będzie ok. A jak zabraknie mocy na 660? Co wtedy zrobi? Niby odpowiedź prosta: sprzeda i kupi coś nowego, ale czy te słabsze karty będą trzymały tak dobrze cenę jak te topowe? I znajdź tu kupca za te kilka lat na to. I trzeba przyznać, że do wymiany 660 dojdzie szybciej niż sprzedaży CF z 7970, chociaż dłużej starczy (zapewne niewiele) niż jedna 7970.

Jak się mylę to proszę mówcie. Sam jestem ciekaw jak to jest z tym SLI. Gdybym tylko miał możliwości to pewnie bym na to poszedł.

Pozdrawiam,

Karol.

Właśnie najbardziej na wartości tracą produkty najwyższej półki. Jeszcze całkiem niedawno (mowa o używkach) 8800 GTX chodziły jakoś po 150-200zł, zaś za 8600 GT trzeba było wyłożyć ~100zł. Gdzie ta pierwsza w czasach swojej świetności stała za 2000-2200zł, zaś ta druga za 500zł. I jak myślisz właściciel której karty sprzedając ją 'stracił' więcej? 

 

Moje HD 6870 kupiłem za 669zł / szt. i sprzedałem za 599zł / szt. zaś na HD 6970 (3 miesięcznym) "straciłem" 300zł. 

Link to post
Share on other sites

effendi360: zwracam honor. Czytałem sporo testów połowy i końcówki zeszłego roku, na których było widać efekt microstutteringu. Natomiast widzę, co raz więcej komentarzy już z tego roku, które opiniują jakoby nic takiego nie występowało. 

 

Być może sam to sprawdzę w niedalekim czasie, jako że posiadam dostęp do szerokiego wachlarza kart ;)

Link to post
Share on other sites

Aerocool Strike-X Advance Mid Tower Gaming Case - White - Aerocool

£60.16

 

MSI Z77-MPOWER LGA1155 INTEL ATX Motherboard - MSI COMPUTER

£157.55

 

Intel 3rd Generation Core i5-3570K CPU (4 x 3.40GHz, Ivy Bridge, Socket 1155, 6Mb L3 Cache, Intel Turbo Boost Technology 2.0) - Intel

£169.69

 

G-Skill 8GB Ripjaws X DDR3 1600 Dual Kit - Blue - G-Skill

£54.79

 

Sapphire Radeon HD7970 OC with Boost Graphics Card (3GB GDDR5 384bit, 2xDVI, HDMI, DP, PCI-E) - SAPPHIRE

£338.60

 

Corsair Builder Series CXM 600W Modular 80 PLUS Bronze Certified ATX/EPS PSU - Corsair

£60.12

 

Crucial CT128M4SSD2 128GB m4 2.5-inch SATA 6Gb/s (SATA III) Internal SSD - Crucial

£89.99

 

Zalman CNPS12X Heatsink and Fan - Zalman

£55.65

 

4753.44 PLN

 

a jak to wypada w oczach forumowiczów ?

 

poprawilem pamiec "rezerwuar"

tutaj miales racje nie warto placic 200 zl wiecej bo i tak sa w obecnej chwili zbedne

a co do Kingstona nie wiem czemu ale w duzej liczbie na forach i testach sa odradzanymi pamieciami

Edytowane przez N3ville
Link to post
Share on other sites

Znalazłem taki test: http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/60166-nvidia-gtx-titan-vs-sli-crossfire-11.html

 

While SLI doesn’t exhibit the same widespread issues as Crossfire, it certainly doesn’t provide a completely flawless experience. Crysis 3 and Hitman: Absolution exhibit frequent and jarring “pauses” of 70ms or more and while these issues aren’t show-stoppers, they can easily break your concentration. Dirt: Showdown on the other hand continues to be a thorn in NVIDIA’s side.

Once again, the TITAN is able to remain head and shoulders over the GTX 680 SLI and GTX 670 SLI setups. It exhibits excellent all-round performance in these tests, without any of SLI’s drama.

http://images.hardwarecanucks.com/image//skymtl/GPU/TITAN-VS-SLI/TITAN-VS-SLI-67.jpghttp://images.hardwarecanucks.com/image//skymtl/GPU/TITAN-VS-SLI/TITAN-VS-SLI-66.jpg

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Zamiast wrzucać wykres powinni nakręcić odpowiednią kamerą video - jak to naprawdę wygląda.

Mnie tam możesz zasypywać toną testów, ja to miałem i wiem, że co by się nie działo tam w środku, obraz wypluwany na monitor był PŁYNNY.



p.s. ZAWSZE GRAM Z VSYNC - może to ma znaczenie ale nie zagłębiam się w temat bo dla mnie granie bez tej opcji nie istnieje.

 

p.s. 2 problemy w multi gpu ? Zobacz jaki jest roz******* na pojedynczym radku. Posiadacze tych kart twierdzą, że jest płynnie. Niestety nie dane mi to sprawdzić, bo jedyna 7970 na bmk jaką miałem testować została sprzedana i wymieniona na GTXa. %-)

 

http://media.bestofmicro.com/U/2/357482/original/Frame%20Rate%20Single%20Card.png

 

Nie chcę siać herezji ale moim zdaniem w praktyce problemy w odbiorze wizualnym płynnego obrazu o jakich piszą w linku przez Ciebie podanym, najprawdopodobniej zlikwidowałby całkowicie vsync i bufor klatki.

Edytowane przez effendi360
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

 

a jak to wypada w oczach forumowiczów ?

MPower na tym forum padł chyba 5 osobom, więc niekoniecznie ta płyta jest ok. Dalej uparcie ładujesz wysokie pamięci, a to spowoduje kłopoty z montażem chłodzenia CPU. Zresztą samo chłodzenie które dałeś jak za swoją cenę jest mierne, zasilacz też do zmiany. 

 

Dostałeś przynajmniej 3-4 DOBRE zestawy, a dalej uparcie starasz się 'wciskać' swoją logikę gdzieś. Więc jeżeli chciałeś złożyć sobie zestaw SAM, pytanie tutaj było zbędne. 

Link to post
Share on other sites

Podobne wykresy widziałem dla pojedynczego 7970 :D

Co zresztą effendi360 powyżej pokazał.

To i ja pokażę herezję:

http://www.nordichardware.se/images/labswedish/artiklar/Grafik/Roundup_2012_premium/fullimages/BL2_frametimes_60frames.png

Edytowane przez mulator
Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Bierz zestaw rezerwuara, możesz ewentualnie zmienić budę bo to jest kwestia bardzo indywidualna, a z Twoich postów wnioskuje, że lubisz "efektowne" budy, a ten Fractal może być za bardzo stonowany  :D , a sam HDD zmieniłbym na WD Black'a

Link to post
Share on other sites

posiadam ze starego kompa 2 dyski WD 1TB + WD 2TB dlatego nie dodaje ich do listy w razie potrzeby zrobie przerzute

 

nie ukrywam ze cenie sobie tez wyglad calego sprzetu :P

 

pamieci KIngstone nie wiem jeszcze dlaczego ale w wiekszosci uzytkownikow i serwisow internetowych sa jak najbardziej odradzane ?

Link to post
Share on other sites

 

a jak to wypada w oczach forumowiczów ?


Mpower do wymiany. Jest zbyt awaryjny, a spora część płyt ma wręcz wady konstrukcyjne.
Jak chcesz high-end to weź Z77A-GD80, a jak dobrą, opłacalną płytę to GD55.

Cooler CPU też zmień na coś z mainstreamu - z tego co pamiętam ten Zalman nie powalał wydajnością.
Link to post
Share on other sites

 

nie ukrywam ze cenie sobie tez wyglad calego sprzetu

To jak się ma to do obudowy którą wybrałeś ?

 

pamieci KIngstone nie wiem jeszcze dlaczego ale w wiekszosci uzytkownikow i serwisow internetowych sa jak najbardziej odradzane

Procentowo to najwięcej użytkowników tego forum je posiada . 
Link to post
Share on other sites

@N3ville

jeżeli chodzi o kości ram, możesz wziąć jakieś inne, ale najlepiej jakby były Low Profile, aby weszły Ci pod przyszły cooler CPU  :D

sam miałem takie:

http://www.agito.pl/pamiec-corsair-ddr3-2x4096mb-1600mhz-cl9-0-xmp-vengeance-lp-96-477617.html?utm_medium=Feed&utm_source=ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=477617



 

To jak się ma to do obudowy którą wybrałeś ?

 

Wygląd jest kwestią gustu, jednym podobają się budy typu wspomnianego Fractala czy Lian Li, a innym taki Aerocool Strike-X  ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...